Kierunki studiów Studia na kierunku japonistyka w Poznaniu - www.studiapoznan.com

top
Studia na kierunku japonistyka w Poznaniu
Studia na kierunku japonistyka w Poznaniu

Rozważasz studia na kierunku japonistyka w Poznaniu? Jeśli tak, to przeczytaj koniecznie nasz artykuł – przygotowaliśmy dla Ciebie kompendium wiedzy na temat studiów japonistycznych, perspektyw pracy dla absolwentów tego kierunku, a także oferty edukacyjnej Poznania w tym zakresie!Fascynacja Krajem Kwitnącej Wiśni z roku na rok wydaje się coraz większa, podobnie jak zainteresowanie japonistyką jako kierunkiem studiów. Z jakiego powodu? Z całą pewnością dlatego, że stoją za tym względy praktyczne – Japonia to bowiem trzecia, obok Chin i Stanów Zjednoczonych, potęga gospodarcza świata.

Unia Europejska również dostrzegła w Japonii silnego partnera handlowego, stało się tak za sprawą licznych inwestycji tego azjatyckiego kraju w Europie, w tym w Polsce. Szacuje się, że na krajowym rynku pracy działa ponad 250 przedsiębiorstw z japońskim kapitałem – najczęściej są to firmy wyspecjalizowane w wysoko rozwiniętych technologiach. Znajomość języka japońskiego można uznać za kompetencję, która otwiera drzwi do interesującej kariery zawodowej.

Japonistyka to równocześnie kierunek bardzo zajmujący – warto pamiętać, że Japonię cechuje orientalna, choć nieco hermetyczna kultura. Dla osób otwartych i ciekawych świata zarówno język japoński, japońska kaligrafia, jak i styl życia oraz obyczaje, jakie panują w Kraju Samurajów, będą fantastyczną przygodą. Japonia to nie tylko origami, wschodnie sztuki walki i sushi! Studenci japonistyki poznają wiele aspektów związanych z codziennym życiem w Japonii.

Uczelnie w Poznaniu, które prowadzą studia japonistyczne

Dwie poznańskie uczelnie umożliwiają kandydatom rozpoczęcie studiów na kierunku japonistyka. Pierwszą z nich jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, drugą – Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego. Sprawdźmy ich ofertę!

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Zakład Japonistyki, Katedra Orientalistyki, ul. 28 czerwca 1956 nr 198

W ofercie UAM-u znajdują się studia licencjackie i magisterskie na kierunku filologia ze specjalnością japonistyka. Języka japońskiego można się tutaj uczyć zarówno w trybie dziennym, jak i wieczorowym. Warto pamiętać, że na studia kwalifikowanych jest tylko 24 kandydatów!

Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego, ul. św. Marcin 59
WSJO oferuje kandydatom studia licencjackie na kierunku japonistyka. Studia dostępne są w trybie dziennym. Należy pamiętać, że jest to uczelnia prywatna, w związki z czym studiowanie odbywa się za opłatą – rok studiów to koszt 6 tysięcy złotych.

Praca dla absolwentów japonistyki

Absolwenci japonistyki mają przed sobą bardzo dobre perspektywy zawodowe. Mogą tłumaczyć z japońskiego na polski lub w drugą stronę, nauczać języka japońskiego w szkołach językowych lub kontynuować edukację i skupić się na karierze naukowej. Mogą również wykorzystać znajomość orientalnego języka, pożądanego przez pracodawców w wielu branżach, i uczynić z niego prawdziwy atut.

Umiejętność swobodnej komunikacji, a także obycie z realiami kulturowymi Japonii i etykietą biznesową tego kraju okaże się na wagę złota w:
• międzynarodowych korporacjach i firmach outsourcingowych z japońskim kapitałem,
• przedsiębiorstwach inwestujących w Polsce lub wchodzących na polski rynek,
• urzędach administracji celnej,
• instytucjach utrzymujących stosunki kulturowe lub gospodarcze z Japonią,
• placówkach kulturalnych i dyplomatycznych.

Studia w Poznaniu

Poznań to jeden z największych miast studenckich w naszym kraju. Dla kandydatów na studia japonistyczne ważną informacją będzie to, że jest to czwarte miasto w Polsce – obok Warszawy, Krakowa oraz Torunia – które określić można mianem ośrodka japonistycznego.

Maturzyści, którzy zdecydują się na studia w Poznaniu, znajdą tu wszystko, czego im będzie potrzeba. Bogatą ofertę kulturalną, wiele sposobności do studenckiej rozrywki, możliwość realizacji swoich pasji i zainteresowań. Do tego Poznań może się poszczycić zabytkową tkanką miejską – wiele osób uważa, że urokiem i atmosferą dorównuje Krakowowi i Wrocławiowi. I mają rację!

Mieszkanie dla studenta w Poznaniu

Każdy, kto przyjedzie do Poznania na studia z innego miasta lub miejscowości, musi liczyć się z koniecznością wynajmu pokoju lub mieszkania – chyba że zdecyduje się na akademik. Czy Poznań jest drogim miastem? Z pewnością nie należy do najtańszych, jednak bez problemu znaleźć tu można pokój, którego wynajem nie zrujnuje studenckiego budżetu. Za wynajem pokoju płaci się standardowo od 500 do 700 złotych miesięcznie. Dwupokojowe mieszkanie można znaleźć już za tysiąc złotych, jednak najczęściej ceny zaczynają się od 1200 złotych.

Lektura dla studenta japonistyki

Osobom zainteresowanym Japonią, szczególnie zaś tym, które wybierają się na studia z zakresu japonistyki w Poznaniu, polecamy publikację pod tytułem „Historia Japonii” autorstwa Jolanty Tubielewicz. Książka sprawdzi się doskonale jako źródło wiedzy historycznej, a przy tym okaże się wciągającą lekturą!Autor: Marek Brzeski
Data publikacji: 14.05.2017
Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

Inne kierunki

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2017 2016 2015 2014 2013 2012

35.98kierunek: lekarski - Uniwersytet Medyczny (UM) im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

35.6Ekonomia - Politechnika Gdańska

33.55Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna (PWSF) im. Leona Schillera w Łodzi

29.25Filologia norweska, grupa z językiem angielskim - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (UAM) w Poznaniu

28.81Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

więcej

Aktualności
Bezzałogowy samolot studentów Politechniki Poznańskiej

Bezzałogowy samolot studentów Politechniki Poznańskiej

Studenci Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Poznańskiej zbudowali bezzałogowy statek powietrzny, który wystartuje w trzech edycjach konkursu SAE Aero Design. 23-24 lutego 2018 r. studenci Politechniki będą jedyną europejską drużyną, która będzie brała udział w rywalizacji ...

czytaj więcej >>

AWF w Poznaniu dba o kręgosłupy w Wielkopolsce

AWF w Poznaniu dba o kręgosłupy w Wielkopolsce

Poznański AWF stworzył „Wielkopolski program polityki zdrowotnej w zakresie rehabilitacji medycznej". Profilaktyką i badaniami objętych zostanie prawie 6 tys. Wielkopolan po 50 roku życia ze schorzeniami układu kostno-stawowego, mięśniowego oraz bólami kręgosłupa. Środki ...

czytaj więcej >>

Uniwersytet Otwarty UAM rozpoczął zapisy na nowe kursy

Uniwersytet Otwarty UAM rozpoczął zapisy na nowe kursy

W dniu 24 listopada br. Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu rozpoczął nabór kandydatów na kursy zaplanowane w ramach kolejnego trymestru. Oferta przygotowana dla słuchaczy obejmuje wykłady, ćwiczenia i laboratoria, których pełen wykaz dostępny ...

czytaj więcej >>

Spotkanie LogMeeting w Wyższej Szkole Logistycznej

Spotkanie LogMeeting w Wyższej Szkole Logistycznej

Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu miała okazję gościć uczestników kolejnego spotkania z cyklu LogMeeting. W cyklicznym wydarzeniu wzięły udział osoby interesujące się dziedziną logistyki, a w tym studenci oraz uczniowie kształcący się w szkołach średnich.

czytaj więcej >>

PP z Polską Nagrodą Innowacyjności 2017

PP z Polską Nagrodą Innowacyjności 2017

Politechnika Poznańska otrzymała Polską Nagrodę Innowacyjności 2017. Prestiżowe odznaczenie przyznano uczelni podczas V Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, który miał miejsce 26-27 października br. w Zielonej Górze.

czytaj więcej >>Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy