Kierunki studiów Studia weterynaryjne w Poznaniu - www.studiapoznan.com

top
Studia weterynaryjne w Poznaniu
Studia weterynaryjne w Poznaniu

Jeśli wybierasz się na studia weterynaryjne w Poznaniu, zapraszamy do lektury naszego tekstu. Dowiesz się z niego m.in, jakie atuty ma Poznań jako miasto studenckie!Medycyna weterynaryjna ma swoje początki jeszcze w prehistorii. Tematyką leczenia zwierząt zajmowali się między innymi Hipokrates i Arystoteles. Historia edukacji akademickiej z zakresu weterynarii sięga z kolei XVIII wieku. Wtedy to, we Francji, powstała pierwsza uczelnia, na której prowadzono zajęcia z tej dziedziny. Pierwszym polskim uniwersytetem, który kształcił weterynarzy, był Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

Weterynaria jest dziedziną, która skupia się na takich obszarach jak: choroby zwierząt, leczenie i profilaktyka zwierzęcych chorób, higiena produktów pochodzenia zwierzęcego oraz ochrona ludzi przed chorobami, która mają odzwierzęce pochodzenie.

Uczelnie w Poznaniu, które prowadzą kierunek weterynaria

Kandydaci na studia weterynaryjne w Poznaniu aplikację złożą z pewnością na Uniwersytet Przyrodniczy, jest to bowiem jedyna uczelnia w Wielkopolsce, która oferuje taki kierunek. Weterynaria prowadzona jest tutaj we współpracy z Uniwersytetem Medycznym. Kierunek jest dostępny w ofercie edukacyjnej Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach, który znajduje się przy ulicy Wołyńskiej 33.

Studia weterynaryjne trwają 5,5 roku – są to, podobnie jak medycyna, studia jednolite magisterskie. Po ukończeniu nauki absolwenci uzyskują tytuł lekarza weterynarii. Kolejnym etapem edukacji lekarzy weterynarzy jest ukończenie specjalizacji - jest ich 17.

Praca dla weterynarza

Absolwenci weterynarii podejmują pracę zazwyczaj a następujących miejscach:
• państwowe i prywatne kliniki i przychodnie dla zwierząt,
• ogrody zoologiczne,
• laboratoria,
• firmy farmaceutyczne,
• ośrodki badające produkty spożywcze,
• wojewódzkie i powiatowe inspektoraty weterynaryjne.

Studia w Poznaniu

W Poznaniu działa około 30 uczelni – są to zarówno publiczne, jak i niepubliczne szkoły wyższe. W stolicy Wielkopolski studiuje około 130 tysięcy osób, przez co zajmuje ona 4. miejsce wśród miast akademickich w Polsce (pod względem liczby studentów).

Poznań oferuje studentom rozbudowaną infrastrukturę akademicką, a także rozbudowaną ofertę kulturalną. Studenci mogą do woli korzystać z kin, teatrów, muzeów czy galerii sztuki, a także uczestniczyć w cyklicznych imprezach i festiwalach, które organizuje miasto. W Poznaniu znajdują się także puby, kluby i dyskoteki tętniące życiem.

Mieszkanie w Poznaniu

Studenci, którzy przyjeżdżają na studia do Poznania, nie będą mieli problemu z wynajmem mieszkania. Ofert jest sporo, choć oczywiście największe zainteresowanie budzą tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego. Jeśli chodzi o koszty, to - dla przykładu - wynajem dwupokojowego mieszkania w poznańskiej dzielnicy Chartowo to zazwyczaj wydatek od 1000 do 1600 złotych, w zależności od tego, w jakim standardzie będzie wynajęte mieszkanie. Lokale w nowych inwestycjach są najczęściej droższe, kosztują około 2000 złotych.

Lektura dla studenta weterynarii

Książką, która odnosi się do tematyki z zakresu medycyny weterynaryjnej, jest Anatomia i fizjologia zwierząt domowych autorstwa Klausa Loefflera. Ten podręcznik, dedykowany m.in. studentom wydziałów medycyny weterynaryjnej, napisany jest jasnym i zwięzłym językiem, posiada także liczne ilustracje, które pozwalają przyswoić wiedzę z tego zakresu.

Autor: Michał Sulikowski
Data publikacji: 05.04.2017
Polecane filmy
Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2016 2015 2014 2013 2012 2011

43.67Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

31.69Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdański Uniwersytet Medyczny

31.23Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

30.17kierunek lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

28.19Lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

więcej

Aktualności
PP z Polską Nagrodą Innowacyjności 2017

PP z Polską Nagrodą Innowacyjności 2017

Politechnika Poznańska otrzymała Polską Nagrodę Innowacyjności 2017. Prestiżowe odznaczenie przyznano uczelni podczas V Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, który miał miejsce 26-27 października br. w Zielonej Górze.

czytaj więcej >>

Student UAM nagrodzony Studenckim Noblem 2017

Student UAM nagrodzony Studenckim Noblem 2017

Michał Brzozowski studiujący na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu został nagrodzony w ogólnopolskim konkursie Studencki Nobel 2017. Student zwyciężył w kategorii „Nauki przyrodnicze i energetyka”.

czytaj więcej >>

PP nawiązała współpracę z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych

PP nawiązała współpracę z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych

Politechnika Poznańska rozpoczyna wielopłaszczyznową współprace z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. W dniu 23 maja br. doszło do podpisania listu intencyjnego pomiędzy przedstawicielami uczelni i ZUS-u. Sygnatariuszami umowy byli JM Rektor prof. dr hab. inż. Tomasz Łodygowski ...

czytaj więcej >>

WSZiB w Poznaniu rozpoczęła rekrutację – w czerwcu wpisowe 0 zł!

WSZiB w Poznaniu rozpoczęła rekrutację – w czerwcu wpisowe 0 zł!

Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu rozpoczęła rejestrację kandydatów na studia, które rozpoczną się od nowego roku akademickiego 2017/2018. Osoby zainteresowane ofertą uczelni, którzy przystąpią do procesu rekrutacyjnego do 30 czerwca br. mogą zaoszczędzić ...

czytaj więcej >>

Kierunki inżynierskie PP docenione w rankingu Perspektyw 2017

Kierunki inżynierskie PP docenione w rankingu Perspektyw 2017

Miesięcznik Perspektywy ogłosił wyniki pierwszego w historii Rankingu Studiów Inżynierskich. Wysokie lokaty w zestawieniu zajęły kierunki studiów realizowane przez Politechnikę Poznańską. Najwyższą z nich, trzecią pozycję przyznano Inżynierii chemicznej i procesowej, prowadzonej ...

czytaj więcej >>Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy