Kierunki studiów Studia weterynaryjne w Poznaniu - www.studiapoznan.com

top
Studia weterynaryjne w Poznaniu
Studia weterynaryjne w Poznaniu

Jeśli wybierasz się na studia weterynaryjne w Poznaniu, zapraszamy do lektury naszego tekstu. Dowiesz się z niego m.in, jakie atuty ma Poznań jako miasto studenckie!Medycyna weterynaryjna ma swoje początki jeszcze w prehistorii. Tematyką leczenia zwierząt zajmowali się między innymi Hipokrates i Arystoteles. Historia edukacji akademickiej z zakresu weterynarii sięga z kolei XVIII wieku. Wtedy to, we Francji, powstała pierwsza uczelnia, na której prowadzono zajęcia z tej dziedziny. Pierwszym polskim uniwersytetem, który kształcił weterynarzy, był Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

Weterynaria jest dziedziną, która skupia się na takich obszarach jak: choroby zwierząt, leczenie i profilaktyka zwierzęcych chorób, higiena produktów pochodzenia zwierzęcego oraz ochrona ludzi przed chorobami, która mają odzwierzęce pochodzenie.

Uczelnie w Poznaniu, które prowadzą kierunek weterynaria

Kandydaci na studia weterynaryjne w Poznaniu aplikację złożą z pewnością na Uniwersytet Przyrodniczy, jest to bowiem jedyna uczelnia w Wielkopolsce, która oferuje taki kierunek. Weterynaria prowadzona jest tutaj we współpracy z Uniwersytetem Medycznym. Kierunek jest dostępny w ofercie edukacyjnej Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach, który znajduje się przy ulicy Wołyńskiej 33.

Studia weterynaryjne trwają 5,5 roku – są to, podobnie jak medycyna, studia jednolite magisterskie. Po ukończeniu nauki absolwenci uzyskują tytuł lekarza weterynarii. Kolejnym etapem edukacji lekarzy weterynarzy jest ukończenie specjalizacji - jest ich 17.

Praca dla weterynarza

Absolwenci weterynarii podejmują pracę zazwyczaj a następujących miejscach:
• państwowe i prywatne kliniki i przychodnie dla zwierząt,
• ogrody zoologiczne,
• laboratoria,
• firmy farmaceutyczne,
• ośrodki badające produkty spożywcze,
• wojewódzkie i powiatowe inspektoraty weterynaryjne.

Studia w Poznaniu

W Poznaniu działa około 30 uczelni – są to zarówno publiczne, jak i niepubliczne szkoły wyższe. W stolicy Wielkopolski studiuje około 130 tysięcy osób, przez co zajmuje ona 4. miejsce wśród miast akademickich w Polsce (pod względem liczby studentów).

Poznań oferuje studentom rozbudowaną infrastrukturę akademicką, a także rozbudowaną ofertę kulturalną. Studenci mogą do woli korzystać z kin, teatrów, muzeów czy galerii sztuki, a także uczestniczyć w cyklicznych imprezach i festiwalach, które organizuje miasto. W Poznaniu znajdują się także puby, kluby i dyskoteki tętniące życiem.

Mieszkanie w Poznaniu

Studenci, którzy przyjeżdżają na studia do Poznania, nie będą mieli problemu z wynajmem mieszkania. Ofert jest sporo, choć oczywiście największe zainteresowanie budzą tuż przed rozpoczęciem roku akademickiego. Jeśli chodzi o koszty, to - dla przykładu - wynajem dwupokojowego mieszkania w poznańskiej dzielnicy Chartowo to zazwyczaj wydatek od 1000 do 1600 złotych, w zależności od tego, w jakim standardzie będzie wynajęte mieszkanie. Lokale w nowych inwestycjach są najczęściej droższe, kosztują około 2000 złotych.

Lektura dla studenta weterynarii

Książką, która odnosi się do tematyki z zakresu medycyny weterynaryjnej, jest Anatomia i fizjologia zwierząt domowych autorstwa Klausa Loefflera. Ten podręcznik, dedykowany m.in. studentom wydziałów medycyny weterynaryjnej, napisany jest jasnym i zwięzłym językiem, posiada także liczne ilustracje, które pozwalają przyswoić wiedzę z tego zakresu.

Autor: Michał Sulikowski
Data publikacji: 05.04.2017
Polecane filmy
Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

Inne kierunki

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2017 2016 2015 2014 2013 2012

35.98kierunek: lekarski - Uniwersytet Medyczny (UM) im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

35.6Ekonomia - Politechnika Gdańska

33.55Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna (PWSF) im. Leona Schillera w Łodzi

29.25Filologia norweska, grupa z językiem angielskim - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (UAM) w Poznaniu

28.81Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

więcej

Aktualności
Bezzałogowy samolot studentów Politechniki Poznańskiej

Bezzałogowy samolot studentów Politechniki Poznańskiej

Studenci Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Poznańskiej zbudowali bezzałogowy statek powietrzny, który wystartuje w trzech edycjach konkursu SAE Aero Design. 23-24 lutego 2018 r. studenci Politechniki będą jedyną europejską drużyną, która będzie brała udział w rywalizacji ...

czytaj więcej >>

AWF w Poznaniu dba o kręgosłupy w Wielkopolsce

AWF w Poznaniu dba o kręgosłupy w Wielkopolsce

Poznański AWF stworzył „Wielkopolski program polityki zdrowotnej w zakresie rehabilitacji medycznej". Profilaktyką i badaniami objętych zostanie prawie 6 tys. Wielkopolan po 50 roku życia ze schorzeniami układu kostno-stawowego, mięśniowego oraz bólami kręgosłupa. Środki ...

czytaj więcej >>

Uniwersytet Otwarty UAM rozpoczął zapisy na nowe kursy

Uniwersytet Otwarty UAM rozpoczął zapisy na nowe kursy

W dniu 24 listopada br. Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu rozpoczął nabór kandydatów na kursy zaplanowane w ramach kolejnego trymestru. Oferta przygotowana dla słuchaczy obejmuje wykłady, ćwiczenia i laboratoria, których pełen wykaz dostępny ...

czytaj więcej >>

Spotkanie LogMeeting w Wyższej Szkole Logistycznej

Spotkanie LogMeeting w Wyższej Szkole Logistycznej

Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu miała okazję gościć uczestników kolejnego spotkania z cyklu LogMeeting. W cyklicznym wydarzeniu wzięły udział osoby interesujące się dziedziną logistyki, a w tym studenci oraz uczniowie kształcący się w szkołach średnich.

czytaj więcej >>

PP z Polską Nagrodą Innowacyjności 2017

PP z Polską Nagrodą Innowacyjności 2017

Politechnika Poznańska otrzymała Polską Nagrodę Innowacyjności 2017. Prestiżowe odznaczenie przyznano uczelni podczas V Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, który miał miejsce 26-27 października br. w Zielonej Górze.

czytaj więcej >>Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy