Aktualności AWF w Poznaniu dba o kręgosłupy w Wielkopolsce - www.studiapoznan.com

top
AWF w Poznaniu dba o kręgosłupy w Wielkopolsce
AWF w Poznaniu dba o kręgosłupy w Wielkopolsce

https://pl.wikipedia.org/wiki/Akademia_Wychowania_Fizycznego_im._Eugeniusza_Piaseckiego_w_Poznaniu

Poznański AWF stworzył „Wielkopolski program polityki zdrowotnej w zakresie rehabilitacji medycznej". Profilaktyką i badaniami objętych zostanie prawie 6 tys. Wielkopolan po 50 roku życia ze schorzeniami układu kostno-stawowego, mięśniowego oraz bólami kręgosłupa. Środki przeznaczone na działania to 17 mln zł.

Zadania projektu to zwiększenie dostępności usług rehabilitacyjnych dla osób z chorobami narządu ruchu i tkanki łącznej, poprawienie sprawności i wydolności ogólnej osób z tymi schorzeniami oraz zwiększenie poziomu wiedzy z zakresu zachowań prozdrowotnych i profilaktyki chorób objętych zainteresowaniem programu. Planowane działania terapeutyczne obejmą 20 dni zabiegowych - zabiegów fizykalnych i terapii indywidualnej z wykorzystaniem specjalistycznych metod jak masaż, pole magnetyczne czy prądy. Będą miały też miejsce zajęcia dotyczące m.in. ergonomii pracy i diety oraz zajęcia rekreacyjno-sportowe.

Kompleksowa rehabilitacja ma szansę wpłynąć na stan tkanki mięśniowej i łącznej poprzez poprawienie jej elastyczności i napięcia. Zmuszenie układu kostno-stawowego do podjęcia nowej aktywności przyczyni się do zwiększenia zakresu ruchu w stawach, a uczestnik rehabilitacji nabierze nowych przyzwyczajeń ruchowych.

Dzięki działaniom sportowo-rekreacyjnym utrwalą się u pacjentów prawidłowe nawyki ruchowe i zwiększona zostanie częstotliwość podejmowanej przez nich aktywności fizycznej. Zajęcia zmniejszą też ból w stawach narządu ruchu i kręgosłupa. Działania edukacyjne zwiększą stan wiedzy uczestników programu na temat schorzeń narządu ruchu i kręgosłupa oraz umożliwią stworzenie nowych nawyków w dziedzinie aktywnego spędzania wolnego czasu, autoterapii i autorelaksacji.
Data publikacji: 02.03.2018
Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2016 2015 2014 2013 2012 2011

43.67Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

31.69Kierunek lekarsko-dentystyczny - Gdański Uniwersytet Medyczny

31.23Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi

30.17kierunek lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

28.19Lekarsko-dentystyczny - Uniwersytet Medyczny w Lublinie

więcej

Aktualności
Bezzałogowy samolot studentów Politechniki Poznańskiej

Bezzałogowy samolot studentów Politechniki Poznańskiej

Studenci Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Poznańskiej zbudowali bezzałogowy statek powietrzny, który wystartuje w trzech edycjach konkursu SAE Aero Design. 23-24 lutego 2018 r. studenci Politechniki będą jedyną europejską drużyną, która będzie brała udział w rywalizacji ...

czytaj więcej >>

Uniwersytet Otwarty UAM rozpoczął zapisy na nowe kursy

Uniwersytet Otwarty UAM rozpoczął zapisy na nowe kursy

W dniu 24 listopada br. Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu rozpoczął nabór kandydatów na kursy zaplanowane w ramach kolejnego trymestru. Oferta przygotowana dla słuchaczy obejmuje wykłady, ćwiczenia i laboratoria, których pełen wykaz dostępny ...

czytaj więcej >>

Spotkanie LogMeeting w Wyższej Szkole Logistycznej

Spotkanie LogMeeting w Wyższej Szkole Logistycznej

Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu miała okazję gościć uczestników kolejnego spotkania z cyklu LogMeeting. W cyklicznym wydarzeniu wzięły udział osoby interesujące się dziedziną logistyki, a w tym studenci oraz uczniowie kształcący się w szkołach średnich.

czytaj więcej >>

PP z Polską Nagrodą Innowacyjności 2017

PP z Polską Nagrodą Innowacyjności 2017

Politechnika Poznańska otrzymała Polską Nagrodę Innowacyjności 2017. Prestiżowe odznaczenie przyznano uczelni podczas V Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, który miał miejsce 26-27 października br. w Zielonej Górze.

czytaj więcej >>

Student UAM nagrodzony Studenckim Noblem 2017

Student UAM nagrodzony Studenckim Noblem 2017

Michał Brzozowski studiujący na Wydziale Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu został nagrodzony w ogólnopolskim konkursie Studencki Nobel 2017. Student zwyciężył w kategorii „Nauki przyrodnicze i energetyka”.

czytaj więcej >>Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy