Aktualności Kierunki inżynierskie PP docenione w rankingu Perspektyw 2017 - www.studiapoznan.com

top
Kierunki inżynierskie PP docenione w rankingu Perspektyw 2017
Kierunki inżynierskie PP docenione w rankingu Perspektyw 2017

www4.put.poznan.pl

Miesięcznik Perspektywy ogłosił wyniki pierwszego w historii Rankingu Studiów Inżynierskich. Wysokie lokaty w zestawieniu zajęły kierunki studiów realizowane przez Politechnikę Poznańską. Najwyższą z nich, trzecią pozycję przyznano Inżynierii chemicznej i procesowej, prowadzonej przez Wydział Technologii Chemicznej PP.

W ramach Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektywy 2017 oceniono 21 kierunków technicznych, które kończą się otrzymaniem tytułu inżyniera bądź magistra inżyniera. Przygotowane zestawienie wyłoniło najlepsze studia w dziedzinie: automatyki i robotyki, architektury i urbanistyki, biotechnologii, budownictwa, elektrotechniki, elektryki i telekomunikacji, energetyki, fizyki technicznej, geodezji i kartografii, górnictwa i geologii, inżynierii biomedycznej, inżynierii materiałowej, logistyki, inżynierii chemicznej, inżynierii środowiska, zarządzania i inżynierii produkcji, informatyki (kierunków IT), mechaniki i budowy maszyn, mechatroniki, technologii chemicznej oraz transportu.

Ranking Kierunków Inżynierskich jest prestiżowym zestawieniem, które opracowane zostało z myślą o tegorocznych maturzystach. Kryteria uwzględnione w rankingu maja ułatwić im dokonanie wyboru uczelni i przyszłego kierunku kształcenia.

Kapituła dokonująca oceny studiów brała pod uwagę trzynaście wskaźników, podzielonych na sześć grup. Uczelnie o najwyżej sklasyfikowanych kierunkach musiały wykazać się prestiżem, innowacyjnością, potencjałem dydaktycznym, efektywnością naukową, potencjałem akademickim, a także wysoką oceną absolwentów na rynku pracy.
Data publikacji: 22.05.2017
Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

Znajdź uczelnię
Znajdź kierunek

Inne kierunki

RANKING POPULARNOŚCI KIERUNKÓW

2017 2016 2015 2014 2013 2012

35.98kierunek: lekarski - Uniwersytet Medyczny (UM) im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

35.6Ekonomia - Politechnika Gdańska

33.55Aktorstwo - Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna (PWSF) im. Leona Schillera w Łodzi

29.25Filologia norweska, grupa z językiem angielskim - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza (UAM) w Poznaniu

28.81Lekarski - Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

więcej

Aktualności
Bezzałogowy samolot studentów Politechniki Poznańskiej

Bezzałogowy samolot studentów Politechniki Poznańskiej

Studenci Akademickiego Klubu Lotniczego Politechniki Poznańskiej zbudowali bezzałogowy statek powietrzny, który wystartuje w trzech edycjach konkursu SAE Aero Design. 23-24 lutego 2018 r. studenci Politechniki będą jedyną europejską drużyną, która będzie brała udział w rywalizacji ...

czytaj więcej >>

AWF w Poznaniu dba o kręgosłupy w Wielkopolsce

AWF w Poznaniu dba o kręgosłupy w Wielkopolsce

Poznański AWF stworzył „Wielkopolski program polityki zdrowotnej w zakresie rehabilitacji medycznej". Profilaktyką i badaniami objętych zostanie prawie 6 tys. Wielkopolan po 50 roku życia ze schorzeniami układu kostno-stawowego, mięśniowego oraz bólami kręgosłupa. Środki ...

czytaj więcej >>

Uniwersytet Otwarty UAM rozpoczął zapisy na nowe kursy

Uniwersytet Otwarty UAM rozpoczął zapisy na nowe kursy

W dniu 24 listopada br. Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu rozpoczął nabór kandydatów na kursy zaplanowane w ramach kolejnego trymestru. Oferta przygotowana dla słuchaczy obejmuje wykłady, ćwiczenia i laboratoria, których pełen wykaz dostępny ...

czytaj więcej >>

Spotkanie LogMeeting w Wyższej Szkole Logistycznej

Spotkanie LogMeeting w Wyższej Szkole Logistycznej

Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu miała okazję gościć uczestników kolejnego spotkania z cyklu LogMeeting. W cyklicznym wydarzeniu wzięły udział osoby interesujące się dziedziną logistyki, a w tym studenci oraz uczniowie kształcący się w szkołach średnich.

czytaj więcej >>

PP z Polską Nagrodą Innowacyjności 2017

PP z Polską Nagrodą Innowacyjności 2017

Politechnika Poznańska otrzymała Polską Nagrodę Innowacyjności 2017. Prestiżowe odznaczenie przyznano uczelni podczas V Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, który miał miejsce 26-27 października br. w Zielonej Górze.

czytaj więcej >>Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

copyright © 2016 Imedia Group 03-918 W-wa, ul. Łotewska 17/2, tel.: 22 616-06-14   formularz kontaktowy