Znajdź swoje wymarzone studia w Poznaniu

JUTRONAUCI 2018 W POZNANIU

JUTRONAUCI 2018 W POZNANIU

Jutronauci to niezwykłe wydarzenie, na którym można spotkać kreatywnych i inspirujących ludzi. W poznańskiej edycji wśród gości zobaczyć będzie można m.in. Piotra Voelkela, współwłaściciela Grupy Kapitałowej Vox, czy Piotra Palczewskiego, twórcę systemu komunikacji sterowanego falami mózgowymi.

– Eksplozja sztucznej inteligencji, robotyzacja, blockchain, postęp medycyny, długowieczność, nowe, „wywrotowe” modele biznesowe już dzisiaj piszą przełomowy rozdział historii ludzkości. Słuchajmy więc uważnie jutronautów, bo oni już wiedzą. Wiedzą, co nieuchronne, ale również - co jeszcze nieprzesądzone – zachęca do wydarzenia Sebastian Kulczyk.

Jutronauci to bardzo różni ludzie, nie tylko ze względu na to, czym się zajmują, różni ich także to, na jakim są etapie życia. Niektórzy z nich mają na swoim koncie liczne osiągnięcia, co czyni z nich idealnych mentorów, inni zaś mają za sobą pierwszy sukces i są na najlepszej ścieżce, by zmieniać świat. Jesteśmy ciekawi co ich motywuje do działania.

Będziecie o to mogli zapytać Michała Marczaka, reżysera filmowego, który studiował m.in. w California Institute of Arts. Jego pierwszy pełnometrażowy film, „Koniec Rosji”, dał mu wyróżnienia na kilku międzynarodowych festiwalach. Popularność przyniósł Marczakowi kolejny dokument „Fuck for Forest”, opowiadający o grupie współczesnych hipisów ekologów, którzy poprzez seks zbierają pieniądze na amazońskie lasy.

Kolejny jutronauta, Leon Ciechanowski, zajmuje się relacją human-nonhuman („człowiek a technologia”), poczuciem sprawstwa/kontroli, efektem "uncanny valley" (doliny niesamowitości). Pomaga producentom sztucznej inteligencji i developerom. W swoich badaniach rozważa, jak tworzyć bezpieczniejsze, nieoszukujące maszyny. Jest współtwórcą pierwszego na świecie spotkania i doprowadzenia do rozmowy człowieka z chatbotem. Zapraszamy na spotkanie.


24.09.2018, godz. 17.00-19.30

Centrum edukacyjne usług elektronicznych, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, sala Audytorium C, 3 piętro

Data publikacji: 21-09-2018

Aktualności z Poznania