School of Form
School of Form
School of Form
Logo Akademia Leona Koźmińskiego

School of Form

Adres: ul. Głogowska 18

60-734 Poznań

TEL. 61 869 20 23

Oferta edukacyjna - Studia I stopnia

Studia licencjackie

Lista wydziałów/kierunków

Wzornictwo (zobacz kierunki)

Studia Inżynierskie

Lista wydziałów/kierunków

Architektura

Galeria ZDJĘĆ

School of Form - School of FormO szkole

School of Form oferuje licencjackie oraz inżynierskie na kierunkach wzornictwo oraz architektura. Szkoła mieści się w Poznaniu. Po ukończeniu studiów absolwenci uzyskują tytuł Uniwersytetu SWPS.

Program nauczania

Innowacyjna koncepcja School of Form opiera się na połączeniu praktycznych umiejętności projektowych z humanistycznym rozumieniem świata.
Nad unikalnym programem nauczania, który łączy w sobie elementy edukacji projektowej i humanistycznej pracował zespól wybitnych ekspertów pod przewodnictwem Lidewij Edelkoort, wieloletniej szefowej Design Academy Eindhoven, która jest dyrektorem strategicznym i mentorem School of Form.

School of Form oferuje kierunki studiów:

INDUSTRIAL DESIGN
DOMESTIC DESIGN
COMMUNICATION DESIGN
FASHION DESIGN
ARCHITEKTURA -NOWOŚĆ!!

W programie studiów przywiązuje się dużą wagę do praktycznego aspektu kształcenia, pracy w zespole oraz interdyscyplinarnych projektów pomiędzy różnymi specjalizacjami.
Wszystkie zajęcia, w tym również teoretyczne, mają formułę otwartych, interaktywnych warsztatów. Wykorzystujemy ćwiczenia w projektowaniu eksperymentalnym i konceptualnym, które kończą się prezentacją rozwiązania. Każde zadanie uwzględnia projekt, który może być prostym szkicem, modelem, bardziej zaawansowanym prototypem lub w pełni funkcjonującym obiektem.

Podstawową ideą naszego podejścia do nauczania jest nieskrępowany i swobodny przepływ informacji pomiędzy wszystkimi tak, by wymiana oryginalnych koncepcji i pomysłów odbywała się praktycznie wokół nas. Pomaga to zwiększyć naszą energię twórczą i umożliwia każdej osobie pielęgnowanie własnej indywidualności i doskonalenie pracy zespołowej.Zajęcia odbywają się w zaadoptowanej do potrzeb szkoły zabytkowej hali Międzynarodowych Targów Poznańskich. Studenci korzystają z pracowni:
- stolarskiej i ślusarskiej (m.in. laser, robot Kuka, plotery tnące),
- krawieckiej,
- komputerowej,
- wideo oraz studia fotograficznego.
Podczas zajęć w pracowniach, studenci uczą się zarówno tradycyjnych technik rękodzielniczych, jak np. szydełkowanie, ściegi ręczne, ceramika; jak i korzystania z najnowocześniejszych technologii takich jak np. druk 3D.

Zajęcia prowadzone są przez wybitnych projektantów i humanistów z doświadczeniem zawodowym na skalę krajową i międzynarodową.
Kadrę tworzą: Agnieszka Jacobson-Cielecka (Dyrektor artystyczna School of Form), Mateusz Halawa oraz Zuzanna Skalska.
Poznaj zarówno kierowników jak i innych wykładowców tutaj:
LUDZIE

Co po studiach?

Absolwentci przygotowani będą do pracy w szeroko rozumianym środowisku projektowym, w różnych jego obszarach, w zależności od wybranej specjalności.
Projektowanie dla przemysłu i dla indywidualnego klienta.
Projektowanie przestrzeni publicznych i prywatnych.
Projektowanie rzeczy materialnych, jak przedmioty codziennego użytku, moda i grafika i niematerialnych jak usługi, informacje i zachowania.
Będziecie przygotowani do pracy indywidualnej lub w zespole projektowym.

W School of Form wykształcenie zbobyło już 198 projektantów.

Atutem School of Form jest współpraca z firmami m.in IKEA, Meble VOX, Schattdecor, Lidl, Amica, LPP, Modus Design; które zapewniają staże i praktyki studentom w trakcie studiów oraz fundują stypendia dla utalentowanych kandydatów.

Zobacz kilka przykładów naszej współpracy z firmami:
PROJEKTY Z FIRMAMI

Rekrutacja - School of Form

Jak aplikować?

1. Portfolio- Stwórz swoje portfolio, czyli kreatywne CV, które potwierdzi Twoje zainteresowania i motywację.
2. Rejestracja- Załóż konto kandydata na stronie Rejestracja Kandydatów
3. Egzamin- Składa się z dwóch etapów: warsztatu rekrutacyjnego i rozmowy na podstawie portfolio. Nie ma egzaminu z rysunku.
4. Po egzaminie- Dostarcz wymagane dokumenty

Najbliższy egzamin na Architekturę i Wzornictwo - 6 i 7 września 2018.

Polecane Uczelnie w Poznaniu