Znajdź swoje wymarzone studia w Poznaniu

Studniówka z SWPS ;-)

Studniówka z SWPS ;-)

Wraz z Uniwersytetem SWPS serdecznie zapraszamy na Studniówkę ze Strefą Młodzieży. Jest to cykl warsztatów który pomoże zmierzyć się z Maturą.

O SPOTKANIU
Na warsztatach zostaną poruszone tematy:

 • Na czym polega efektywne działanie?
 • Jaką funkcję pełnią nasze emocje w podejmowaniu decyzji? Z czym związana jest przysłowiowa „pustka w głowie” i jak z nią walczyć?
 • W jaki sposób ustalać priorytety?
 • Czy popełnianie błędów może nas rozwijać?
 • Zzy stres może stać się naszym przyjacielem?


 • Wydarzenie jest skierowane do uczniów szkół średnich.

  HARMONOGRAM

  godz. 9.00 – 10.15 12.45 I wykład

  Pamięć turbodoładowana. O technikach uczenia się – dr Anna Ziółkowska
  10:30-11:30- równoległe warsztaty - I tura

  Twoje emocje w obliczu wyzwania - mgr Maciej Jankowski, Wiktoria Zielińska
  Autoprezentacja z elementami improwizacji - przepis na udaną maturę- Ewa Michalak, Nicola Wrębiak
  Sztuka skutecznej argumentacji czyli jak zabłysnąć na maturze ustnej- Mateusz Kaczmarek
  12:00-13:00, równoległe warsztaty - II tura

  Twoje emocje w obliczu wyzwania - mgr Maciej Jankowski, Wiktoria Zielińska
  Autoprezentacja z elementami improwizacji - przepis na udaną maturę- Ewa Michalak, Nicola Wrębiak
  Sztuka skutecznej argumentacji czyli jak zabłysnąć na maturze ustnej- Mateusz Kaczmarek
  13:00-13:30 - SWPS Tour - możliwość zwiedzania uczelni

  PROGRAM
  PAMIĘĆ TURBODOŁADOWANA. O TECHNIKACH UCZENIA SIĘ - DR ANNA ZIÓŁKOWSKA

  Grany przez Bradleya Coopera bohater filmu „Jestem Bogiem” („Limitless”), dzięki cudownej pigułce poprawiającej efektywność działania mózgu z niespełnionego pisarza, staje się geniuszem i człowiekiem sukcesu. Wszyscy marzymy o takowym cudownym środku na hiperpamięć. Nasza doba wydaje się być za krótka w zestawieniu z obowiązkami i pasjami. Chcemy działać bardziej efektywnie, szybciej przetwarzać i zapamiętywać informacje, zgłębiać nowe dziedziny życia. Zanim cud pigułka zostanie wynaleziona i przebadana, warto poznać sprawdzone naukowo sposoby poprawiające skuteczność uczenia się i zapamiętywania oraz dowiedzieć się, co o technikach wspomagania pamięci ma do powiedzenia psychologia. Gdzie tkwi błąd studenckich czy maturalnych technik „zakuwania od deski do deski” czy zasady „zakuć zdać zapomnieć”? Jak efektywnie wykorzystać wiedzę o umyśle, zapamiętując, przechowując i wydobywając przyswojone informacje?

  Prowadząca:

  dr Anna Ziółkowska
  - jest adiunktem w Katedrze psychologii ogólnej i historii psychologii na Wydziale Zamiejscowym Uniwersytetu SWPS w Poznaniu. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół historii myśli psychologicznej, psychologii pamięci i uczenia się oraz psychologii behawioralnej.

  SZTUKA SKUTECZNEJ ARGUMENTACJI CZYLI JAK ZABŁYSNĄĆ NA MATURZE USTNEJ - MATEUSZ KACZMAREK
  Celem warsztatu jest przedstawienie czym jest erystyka oraz w jaki sposób może nam się przydać na egzaminach ustnych. Uczniowie czasem pierwszy raz właśnie na maturze spotykają się z taką formą sprawdzenia wiedzy. Jest ona często stresująca i niekiedy sprawia, że brakuje nam słów. Na warsztacie uczniowie poznają moc słowa, a także dowiedzą się jakie triki zastosować gdy w głowie „pustka”.

  Prowadzący:
  Mateusz Kaczmarek
  - student V roku prawa stacjonarnego na Uniwersytecie SWPS. Żywo zainteresowany wszystkim co dzieje się wokół, do tego stopnia, że całej jego aktywności nie sposób wymienić. Studia traktuje jako otwarte pole do działania, nie tylko w stricte prawniczym otoczeniu. Dusza humanistyczna - od prawa, przez film i muzykę, po historię. Aktywny kontynuator przedwojennych tradycji akademickich w Poznaniu.

  TWOJE EMOCJE W OBLICZU WYZWANIA- MGR MACIEJ JANKOWSKI, WIKTORIA ZIELIŃSKA
  Każda konfrontacja z nowym wyzwaniem (takim jak matura) to sytuacja pełna emocji. Dlatego tak istotne jest odpowiednie podejście do nich i potraktowanie ich jako cennej wskazówki. Co zrobić by emocje przestały paraliżować, a zaczęły pomagać? Jak własnym podejściem usprawnić swoje funkcjonowanie w ich obliczu? I dlaczego tak wielką rolę odrywa w tym umiejętność rozpoznawania własnych stanów?

  Prowadzący:
  Maciej Jankowski
  – psycholog, absolwent Uniwersytetu SWPS w Poznaniu. Swoje zainteresowania naukowe głównie skupia wokół terapii Akceptacji i Zaangażowania. Na co dzień pracuje w Ośrodku Terapii Poznawczych i Behawioralnych. Prowadzi terapię indywidualną, coaching, psychologię sportu oraz psychoedukację. Od trzech lat prowadzi zajęcia psychoedukacyjne dla młodzieży w ramach Strefy Młodzieży Uniwersytetu SWPS.

  Wiktoria Zielińska – – studentka IV roku psychologii, specjalności psychologia dziecka na Uniwersytecie SWPS w Poznaniu. Na co dzień pracuje w Ośrodku Terapii Behawioralnych i Poznawczych jako asystent psychoterapeuty. Od dwóch lat prowadzi zajęcia psychoedukacyjne dla młodzieży w ramach Strefy Młodzieży Uniwersytetu SWPS. Interesuje się rozwojem człowieka w cyklu życia, zachowaniami ludzi w różnych sytuacjach społecznych oraz tym jak ludzie postrzegają świat. Podczas pracy i w kontaktach z innymi woli bardziej skupiać się na zasobach niż deficytach. W przyszłości chciałaby prowadzić badania naukowe oraz warsztaty z młodzieżą i osobami dorosłymi.

  AUTOPREZENTACJA Z ELEMENTAMI IMPROWIZACJI- PRZEPIS NA UDANĄ MATURĘ - EWA MICHALAK, NICOLA WRĘBIAK
  Warsztat skupia się na zdobyciu wiedzy na temat autoprezentacji oraz umiejętności skutecznej improwizacji. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się jak skutecznie się prezentować oraz nauczą się co robić w sytuacjach, na pierwszy rzut oka, bez wyjścia. Wiedzę i umiejętności uczniowie będą mogli rozwijać podczas ćwiczeń aby potem skutecznie wykorzystać je w życiu. Warsztat ma na celu wprowadzenie młodych ludzi w tematykę prezentacji własnej osoby oraz sztukę odnalezienia się w trudnych sytuacjach.

  Prowadzący:

  Ewa Michalak - studentka IV roku psychologii o specjalności psychologia kliniczna oraz psychologia sądowa. Interesuje się powiązaniem psychologii z prawem, swoją przyszłość wiążę z pracą z młodzieżą. Jej główny cel to rozwój i podejmowanie się nowych wyzwań. Uwielbia pracę z ludźmi. Poza psychologią spędza czas przy dobrym filmie lub książce.

  Nicola Wrębiak – studentka IV roku psychologii o specjalności klinicznej. Członkini zarządu Koła Naukowego Psychologii Biznesu na SWPS w Poznaniu. Interesuje się psychologią różnic indywidualnych i psychologią stresu. Swoją przyszłość chciałaby związać z psychoterapią. Fascynuje ją joga i chciałaby wykorzystywać jej techniki w przyszłej pracy. Od dwóch lat prowadzi warsztaty z młodzieżą w ramach projektu Strefa Młodzieży.

  TERMIN I MIEJSCE
  5 lutego 2019 r. (wtorek), godz. 9.30 – 13.30

  Uniwersytet SWPS w Poznaniu, ul. Kutrzeby 10

  KONTAKT
  Katarzyna Kwaśnik
  Koordynator Projektu Strefa Młodzieży w Poznaniu

  tel. 61 27 11 217
  tel. kom. +48 697 690 482
  e-mail: strefa.poznan@swps.edu.pl

  Data publikacji: 04-02-2019

  Aktualności z Poznania