Znajdź swoje wymarzone studia w Poznaniu

Jak szybko i sprawnie nauczyć się angielskiego?

Jak szybko i sprawnie nauczyć się angielskiego?

Jak zacząć naukę języka angielskiego?


Każdy z nas uczy się na własny sposób. Jedni preferują naukę samodzielną w domowym zaciszu, a inni z kolei koniecznie potrzebują pomocy specjalisty. Wiąże się to z rozmaitymi dziedzinami.


Pomyślmy więc na początku – jaka forma nauki będzie dla nas najlepsza. Grupowa, czy indywidualna z lektorem? A może samodzielna w domu? Zastanówmy się, czy jesteśmy słuchowcami, czy może wzrokowcami?


Spróbujmy sobie przypomnieć, kiedy po raz ostatni się czegoś uczyliśmy i czy przyniosło to oczekiwane rezultaty. Następnie przeanalizujmy, w jaki sposób tego dokonaliśmy? Odtwórzmy te same warunki w przypadku nauki języka, z pewnością nam to pomoże. Jeśli natomiast nie mamy pojęcia, jak najlepiej się uczymy, dowiedzmy się tego metodą prób i błędów.


W takim wypadku najlepiej zacząć od najtańszego sposobu opanowania języka. Nie wybierajmy od razu drogiego kursu angielskiego w szkole językowej, jeżeli nie wiemy, czy taka metoda nauki nam odpowiada. Jeżeli chcemy opanować podstawowy angielski, kurs językowy online będzie tu świetnym rozwiązaniem. W dzisiejszych czasach to naprawdę najbardziej korzystna opcja. Wystarczy uzyskać dostępy do wybranej platformy dydaktycznej i podążać według wytycznych.


Język angielski – kurs z pomocą dostępnych materiałów


Podręczniki, które zgromadziliśmy na przełomie nauki angielskiego w szkole z pewnością zawierają cenne informacje, jednak treści w nich zawarte mogą być już nieaktualne. O wiele lepiej będzie skorzystać ze słowników i ewentualnych książek do nauki gramatyki. Pamiętajmy też, że niekoniecznie będziemy na tym samym poziomie, co w czasach edukacji szkolnej. Język nieużywany umiera, dlatego nie poddawajmy się, jeżeli sięgając do podręcznika z liceum, niewiele zrozumiemy.


Korzystajmy z dostępnych materiałów, które będą odpowiednie do naszego poziomu. W innym wypadku możemy się skutecznie zniechęcić do nauki. W pierwszej kolejności warto dokonać odpowiedniej selekcji materiałów oraz wykonać dostępne w Internecie darmowe testy do sprawdzenia umiejętności angielskiego.


Jak zacząć naukę angielskiego? Wyznacz swój cel


Jednym z ważniejszych momentów na początku przygody z angielskim jest wyznaczenie celu. Bez odpowiedniej motywacji do nauki nigdy nie nauczymy się języka. Warto w tym celu wypisać sobie powody, dla których chcemy opanować angielski w stopniu komunikatywnym. Może wiąże się to z nadchodzącym wyjazdem zagranicznym? A może język angielski będzie niezbędny w nowej pracy? Mając odpowiednią motywację będziemy robić coś dla własnej satysfakcji, a przy okazji opanujemy nową umiejętność. Z czasem, nauka zacznie sprawiać nam przyjemność i na stałe zagości w naszej codziennej rutynie.


Nauka angielskiego oparta na stosownym planie


Warto również określić co chcemy osiągnąć oraz w jakim czasie. Przykładowo: jeżeli chcemy za dwa tygodnie wyjechać na wakacje i chcemy móc porozumiewać się bez problemu w prostych sytuacjach – skupmy się głównie na słownictwie związanym z rozmową w hotelu, w sklepie, restauracji czy na lotnisku. Nie uczmy się pojedynczych słówek, tylko gotowych fraz, dzięki czemu łatwiej zapamiętamy słownictwo i będziemy wiedzieli, jak go używać.


Określmy też realnie, ile minut czy też godzin dziennie jesteśmy w stanie poświęcić na naukę angielskiego. Wtedy ocenimy też na jakim poziomie chcemy się znaleźć za miesiąc, a na jakim poziomie za pół roku. Podążanie według ustalonego planu pomoże w odpowiedniej organizacji nauki i ułatwi osiągnięcie oczekiwanych rezultatów.


źródło zdjęcia: freepik.com

Data publikacji: 23-10-2020

Aktualności z Poznania