Znajdź swoje wymarzone studia w Poznaniu

Popularne kierunki studiów w Poznaniu

Popularne kierunki studiów w Poznaniu

 lekarski


Studia na kierunku lekarsko – dentystycznym w Poznaniu

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu – 22 kandydatów na miejsce

Perspektywy pracy po kierunku lekarsko-dentystycznym

Absolwenci kierunku lekarsko-dentystycznego po zdaniu egzaminu państwowego otrzymują uprawnienia do pracy jako lekarze dentyści. Możliwości rozwoju zawodowego mają ogromne, mogą również robić specjalizację w konkretnej dziedzinie stomatologii. Specjalizacja z zakresu chirurgii szczękowej, implantologii, endodoncji, a także stomatologii estetycznej zwiększa możliwości zawodowe zarówno, gdy lekarz zamierza pracować u kogoś, jak i wtedy, gdy planuje otworzyć własny gabinet. Lekarze dentyści poszukiwani są w ośrodkach zdrowia, na szpitalnych oddziałach stomatologii i chirurgii szczękowej, w klinikach stomatologicznych i dużych gabinetach dentystycznych. Stomatolodzy mają również możliwość otwierania własnych gabinetów i pracy na własny rachunek. Zapotrzebowanie na usługi stomatologiczne jest ogromne zarówno w sektorze lecznictwa państwowego, jak i w prywatnym. Dobry stomatolog z doświadczeniem i umiejętnym podejściem do pacjenta nie musi się obawiać braku pracy czy kiepskich zarobków, zarówno w Poznaniu, jak i w każdej innej miejscowości.

Zobacz więcej: oferta studiów na kierunku lakarsko-dentystycznym w Poznaniu.

 kosmetologia


Studia na kierunku kosmetologia w Poznaniu

Uniwersytet Medyczny w Poznaniu – 8 kandydatów na miejsce

Perspektywy pracy po kierunku kosmetologia

Ukończenie studiów na kierunku kosmetologia otwiera przed absolwentami wiele możliwości zawodowych. Przede wszystkim, mogą oni znaleźć zatrudnienie w centrach spa, salonach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej, a także w klinikach medycyny estetycznej. Wraz z zapotrzebowaniem na nowoczesne usługi kosmetyczne rośnie bowiem zapotrzebowanie na specjalistów, którzy mają odpowiednie kwalifikacje i umiejętności do ich przeprowadzania. Kosmetolodzy mogą również pracować w laboratoriach kosmetycznych, firmach zajmujących się wytwarzaniem dobrej jakości kosmetyków. Mogą również otwierać własne salony, gabinety i kliniki. W dużym mieście, takim jak Poznań, możliwości zarówno zatrudnienia, jak i samozatrudnienia są ogromne. Oczywiście, trzeba też mieć świadomość, że samo ukończenie studiów może być w kosmetologii niewystarczające. Jest to branża, która rozwija się niezwykle dynamicznie. Konieczne jest więc stałe dokształcanie, uczestniczenie w kursach i szkoleniach oraz podnoszenie umiejętności zawodowych.

Zobacz więcej: oferta studiów na kierunku kosmetologia w Poznaniu.

 dziennikarstwo


Studia na kierunku dziennikarstwo w Poznaniu

Uniwersytet im Adama Mickiewicza – 7 kandydatów na miejsce

Perspektywy pracy po kierunku dziennikarstwo

Studia dziennikarskie od kilkunastu lat są oblegane przez absolwentów szkół średnich. Dają wiele możliwości zawodowych, niekoniecznie związanych z pracą tylko w mediach. Absolwenci kierunku dziennikarstwo mogą znaleźć zatrudnienie w redakcjach gazet i czasopism, rozgłośniach radiowych, stacjach telewizyjnych oraz w stale rozwijających się mediach internetowych. Mogą również pracować jako PR-owcy, specjaliści od kreowania wizerunku, a także zajmować się marketingiem i reklamą. Spore zapotrzebowanie na doświadczonych dziennikarzy i osoby umiejące dobrze pisać jest w agencjach reklamowych i kreatywnych, a także w firmach, instytucjach, urzędach i jednostkach budżetowych, które nieustannie potrzebują dobrych rzeczników prasowych. Możliwości pracy po dziennikarstwie jest naprawdę sporo, warto jednak znaleźć dla siebie odpowiednią niszę i konkretną specjalizację. Poza studiami, dobrze jest również dokształcać się na szkoleniach, kursach i w różnych innych formach podnoszenia kwalifikacji. Sam dyplom z kierunku dziennikarstwo może nie wystarczyć, aby otworzyć wszystkie zawodowe możliwości, jakie marzą się absolwentom.

Zobacz więcej: oferta studiów na kierunku dziennikarstwo w Poznaniu.

Data publikacji: 20-11-2020

Aktualności z Poznania