Znajdź swoje wymarzone studia w Poznaniu

Uczelnie z bezpłatnym kierunkiem informatyka w Poznaniu

Uczelnie z bezpłatnym kierunkiem informatyka w Poznaniu

Jeśli jesteś zainteresowany pełną ofertą studiów na kierunku informatyka w Poznaniu sprawdź tutaj.

UAM w Poznaniu

zdjecie


Studia informatyczne na UAM w Poznaniu to dwustopniowe kształcenie, które obejmuje trwające 3,5 roku studia inżynierskie oraz półtoraroczne studia magisterskie uzupełniające. Kształcenie pozwala na zdobycie gruntownej wiedzy z różnych obszarów informatyki i matematyki, a także na poznanie nowoczesnych technologii, które otwierają wiele zawodowych drzwi w sektorze IT i nie tylko. W programie nauczania znajdują się takie zagadnienia, jak języki i paradygmaty programowania, sieci komputerowe, systemy operacyjne, bazy danych, bezpieczeństwo danych, inżynieria oprogramowania, technologie internetowe, podstawy sztucznej inteligencji. Nauka odbywa się z dużym naciskiem na zdobycie przez studentów praktycznych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. W programie kształcenia jest wiele ćwiczeń, warsztatów, zajęć w laboratoriach komputerowych, a także dodatkowych kursów i szkoleń. Dzięki temu absolwenci studiów informatycznych są cenionymi profesjonalistami w swoich dziedzinach i nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia.

Politechnika Poznańska

zdjecie


Politechnika Poznańska oferuje studia informatyczne w ramach 3,5-letnich studiów inżynierskich oraz półtorarocznych studiów magisterskich. Kształcenie pozwala na zdobycie wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności dotyczących różnych zagadnień informatycznych, nowoczesnych technologii oraz rozwiązań stosowanych w różnych sektorach IT. W programie kształcenia znajdują się takie przedmioty, jak podstawy programowania, sieci komputerowe, języki programowania, projektowanie i tworzenie baz danych, tworzenie aplikacji mobilnych. Studenci na drugim stopniu mają do wyboru wiele atrakcyjnych specjalności, między innymi: inteligentne technologie informatyczne, internet przedmiotów, gry i technologie internetowe, mikrosystemy informatyczne, systemy rozproszone, sztuczna inteligencja, technologie przetwarzania danych. Nauka odbywa się w dobrze przygotowanej bazie dydaktycznej oraz pod okiem wykwalifikowanej kadry nauczycieli akademickich i specjalistów z różnych obszarów IT. Staże i praktyki zawodowe można realizować w najlepszych firmach z branży, które współpracują z uczelnią.

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

zdjecie


Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oferuje studia na kierunku informatyka i ekonometria, realizowane w systemie dwustopniowym. Kształcenie pozwala na zdobycie szeroko zakrojonej wiedzy informatycznej, a także wiedzy z zakresu ekonomii, finansów, zarządzania czy biznesu. Na studiach pierwszego stopnia do wyboru są specjalności: analityka gospodarcza, elektroniczny biznes, informatyka w gospodarce i administracji oraz inżynieria finansowa. Studenci kształcenia drugiego stopnia mogą natomiast wybierać spośród specjalności: analityka gospodarcza, inżynieria finansowa oraz informatyka w gospodarce i administracji. Kształcenie obejmuje szeroki zakres wiedzy teoretycznej, a także wiele zajęć praktycznych w pracowniach i laboratoriach komputerowych. Studenci kształcą się pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli akademickich oraz specjalistów praktyków. Mają możliwość realizowania stażów zawodowych w dobrych i renomowanych firmach z branży IT. Po ukończeniu kształcenia absolwenci świetnie radzą sobie na rynku pracy i nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia w wyuczonej specjalności.

Zasady rekrutacji na kierunku informatyka na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu zobacz więcej.

Data publikacji: 17-02-2021

Aktualności z Poznania