Znajdź swoje wymarzone studia w Poznaniu

Informatyka – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu – zasady rekrutacji – 2022/2023

Informatyka – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu – zasady rekrutacji – 2022/2023

Zasady rekrutacji na studia na kierunku informatyka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu na rok 2022/202

Większość uczelni stosuje bardzo podobne kryteria podczas rekrutacji na studia wyższe, czasami mogą się one jednak nieznacznie różnić, żeby sprawdzić aktualne informacje dotyczące zasad przyjmowania kandydatów na studia, przejdź do - zasady rekrutacji UP Poznań.

Informatyka stosowana – kierunek oferowany przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, jest bardziej ukierunkowany na praktyczne wykorzystanie zagadnień informatycznych, niż podobne kierunki na innych uczelniach, dlatego zasady rekrutacji również mogą się nieznacznie różnić.

Program studiów na kierunek Informatyka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu 

 

Studia I i II stopnia

Proces rekrutacyjny, przeprowadzany dla kandydatów na studia I stopnia inżynierskie na kierunku informatyka stosowana, przeprowadzany jest na zasadzie konkursu świadectw, gdzie oceny i wyniki maturalne są odpowiednio punktowane, a osoby z najwyższą liczbą uzyskanych punktów, przyjmowane są w pierwszej kolejności. Przedmioty maturalne, brane pod uwagę w trakcie rekrutacji obejmują przedmioty maturalne: biologia, chemia, fizyka i astronomia, informatyka, matematyka, dlatego warto jeszcze przed maturą zapoznać się z listą aktualnie punktowanych przedmiotów, planując studia na tym kierunku.

Studia magisterskie II stopnia na kierunku informatyka stosowana, trwają 1,5 roku (3 semestry) i przeznaczone są dla absolwentów studiów wyższych. Rekrutacja na tym kierunku przebiega w formie rankingu, który obejmuje średnią ocen uzyskanych na dyplomie kończącym studia wyższe I-ego stopnia. W pierwszej kolejności przyjmowani są absolwenci studiów o kierunku zgodnym, dla których przewidziano 75% miejsc, w drugiej kolejności przyjmowani są absolwenci innych kierunków, na podstawie egzaminu, testu kompetencyjnego lub rozmowy kwalifikacyjnej.

 

Opinie o Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

Kierunek informatyka stosowana oferowany przez UP w Poznaniu, różni się od podobnych kierunków dostępnych na innych uczelniach, dlatego warto dokładnie przeanalizować szczegółowe informacje dotyczące zakresu studiowanego kierunku, jak i sprawdzić autentyczne opinie studentów, które można znaleźć tutaj Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu – opinie. Przeglądając opinie studentów i absolwentów oraz zapoznając się z harmonogramem studiów, łatwiej można zdecydować czy dany kierunek jest odpowiedni.

 

Opis studiów na kierunku informatyka stosowana – Uniwersytet Przyrodniczy Poznań

Informatyka stosowana oferowana w formie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, to bardzo rozbudowany kierunek studiów praktycznych. Z uwagi na charakter uczelni, przyszli informatycy, zdobywają wiedzę wymaganą w późniejszej pracy w branżach rolniczych i gałęziach przemysłu gospodarczo-spożywczego. Dzięki zdobytej w trakcie studiów obszernej wiedzy kierunkowej i nabyciu umiejętności praktycznych, absolwenci kierunku znajdują zatrudnienie w działach programowania maszyn, tworzenia zaawansowanych baz danych, administracji siecią i innych branżach typowo informatycznych i przedsiębiorstwach IT.

 

Program studiów/czego się nauczysz?

W trakcie studiów na kierunku informatyka stosowana na Uniwersytecie przyrodniczym w Poznaniu, studenci mają okazję poznać między innymi zasady programowania, projektowania witryn internetowych, budowania zaawansowanych baz danych oraz bardziej kierunkowe przedmioty takie jak:

 • matematyka,
 • architektura komputerów,
 • sieci komputerowe,
 • systemy operacyjne,
 • grafika inżynierska,
 • systemy baz danych,
 • metrologia techniczna,
 • mechanika i wytrzymałość materiałów,
 • programowanie w systemach CAD,
 • metody numeryczne,
 • silniki i pojazdy,
 • komputerowe wspomaganie decyzji
  Informacje o kierunku Informatyka  na 7 uczelniach w Poznaiu 

Data publikacji: 11-03-2022

Zobacz również inne studia na kierunku Informatyka w Poznaniu - Zasady rekrutacji

Filmy - Informatyka

ILE NAPRAWDĘ ZARABIAJĄ PROGRAMIŚCI?

Ile zarabia informatyk w Polsce w 2020? Praca w IT #2