Znajdź swoje wymarzone studia w Poznaniu

Zdaję maturę z chemii. Kim mogę zostać w przyszłości?

Zdaję maturę z chemii. Kim mogę zostać w przyszłości?


Zdaję maturę z chemii. Kim mogę zostać w przyszłości?

Zdanie egzaminu maturalnego z chemii jest niezbędne jeśli chce się zostać lekarzem czy farmaceutą. Zobaczmy, kim jeszcze można zostać zdając maturę z chemii oraz jak się do niej przygotować.

Zdana matura z chemii - kim można zostać w przyszłości?

Oto lista zawodów, które można wykonywać po skończeniu studiów, na których dostanie się potrzebna jest zdana matura z chemii:

Farmaceuta

Zawód farmaceuty to świetny wybór dla wszystkich tych, których interesują różnego rodzaju substancje chemiczne i ich wpływ na ludzki organizm. Aby dostać się na studia farmaceutyczne, dobrze napisana matura z chemii jest konieczna.

Lekarz

Matura z chemii to obok matury z biologii jedna z dwóch najważniejszych rzeczy, która jest brana pod uwagę w decyzji o przyjęciu kandydata na studia medyczne. Lekarz to bardzo ciekawy i pożyteczny zawód, który jest w dodatku bardzo opłacalny pod względem finansowym.

Chemik

Zdając egzamin taki jak matura z chemii można później studiować chemię i ukończyć szkołę wyższą z tytułem chemika. Czym zajmuje się taka osoba? Ścieżki jej kariery mogą różne - może np. zostać na uniwersytecie i pracować w roli naukowca, zrobić studia pedagogiczne i uczyć w szkołach lub zatrudnić się w różnego rodzaju zakładach produkcyjnych i być chemikiem przemysłowym czy laborantem.

Analityk

Aby być analitykiem laboratoryjnym konieczne jest ukończenie odpowiednich studiów, na które, aby się dostać, konieczna jest matura z chemii. Analityk może pracować w laboratoriach różnego rodzaju - np. w przemyśle petrochemicznym czy w laboratoriach medycznych.

Technolog żywności

Technolog żywności to osoba, która pracuje w zakładach produkujących żywność. Zajmuje się kontrolą jakości surowców i produktów gotowych, opracowywaniem nowych receptur oraz zarządzaniem procesami produkcyjnymi.

Matura z chemii - skuteczne przygotowanie z dawiduczy.pl

Żeby dostać się na wymarzony kierunek studiów, należy zdać egzaminy maturalne z wysokim wynikiem. Na szczególnie pożądanych kierunkach, np. medycynie, konkurencja jest naprawdę duża, dlatego trzeba się do dobrze przygotować. By to zrobić, konieczna jest systematyczna nauka oraz regularne powtarzanie przyswojonego już materiału.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są materiały dostępne online. Ich największą zaletą jest to, że można z nich korzystać o dowolnym czasie i w dowolnym miejscu. Oznacza to, że można powtarzać zagadnienia np. stojąc w kolejce czy jadąc tramwajem. Polecaną i sprawdzoną stroną oferującą materiały do nauki chemii online jest dawiduczy.pl. To platforma edukacyjna stworzona przez Dawida Otulaką - nauczyciela i korepetytora biologii i chemii z 15-letnim doświadczeniem. Materiały dydaktyczne, które są na niej dostępne od kupienia dzielą się na dwie formy: kursy oraz zadania maturalne.

Kursy z chemii

Kursy z chemii, stanowią zbiory wszystkich informacji z chemii organicznej i nieorganicznej niezbędnych do opanowania w celu zdania egzaminu z chemii z doskonałym wynikiem. Kursy są różne - dostępne są takie zawierające cały materiał podzielony tematami lub takie, które dotyczą tylko wybranego działu chemii. Wszystkie kursy zawierają lekcje wideo, notatki oraz autorskie zadania maturalne wraz z odpowiedziami.

Zadania maturalne z chemii

Zadania maturalne z chemii zaś, są to zbiory zadań z zadaniami, których dokładne przerobienie pozwoli uzyskać wysoki wynik na egzaminie jakim jest matura z chemii. Do wyboru są dwa zbiory - z zadaniami obejmującymi chemię organiczną oraz nieorganiczną. Zawierają one zadania maturalne z arkuszy CKE i OKE z poprzednich lat, zbiorów zadań CKE oraz z informatora maturalnego CKE. Wszystkie z nich są dokładnie posegregowane według działów. Do każdego zadania dołączone jest miejsce na odpowiedź oraz proponowany schemat odpowiedzi. Wykonując zadania maturalne od dawiduczy.pl ma się wrażenie jakby rozwiązywało się prawdziwe arkusze maturalne.

Data publikacji: 22-04-2024