Uniwersytet Zielonogórski (UZ)
Uniwersytet Zielonogórski (UZ)
Uniwersytet Zielonogórski (UZ)
Uniwersytet Zielonogórski (UZ)
Uniwersytet Zielonogórski (UZ)
Uniwersytet Zielonogórski (UZ)
Uniwersytet Zielonogórski (UZ)
Uniwersytet Zielonogórski (UZ)
Uniwersytet Zielonogórski (UZ)
Uniwersytet Zielonogórski (UZ)
Uniwersytet Zielonogórski (UZ)
Uniwersytet Zielonogórski (UZ)
Logo Akademia Leona Koźmińskiego

Uniwersytet Zielonogórski (UZ)

Adres: ul. Licealna 9

65-417 Zielona Góra

TEL. 789 441 948,
789 441 947,
789 442 110

Galeria ZDJĘĆ

Weź kierunek na UZ! - Uniwersytet Zielonogórski (UZ)

Stoisz właśnie przed życiowym wyborem dotyczącym studiów? Uniwersytet Zielonogórski czeka na Ciebie! Jeszcze nie jest za późno. Przekonaj się, dlaczego warto u nas studiować.

Poznajmy się bliżej

Uniwersytet Zielonogórski to największa państwowa uczelnia w województwie lubuskim, która powstała w 2001 r. po połączeniu Politechniki Zielonogórskiej i Wyższej Szkoły Pedagogicznej. W 2017 r. do UZ przyłączona została także Wyższa Szkoła Zawodowa w Sulechowie. Tradycje akademickie Winnego Grodu sięgają jednak 1965 r., kiedy to swoją działalność rozpoczęła Wyższa Szkoła Inżynierska (późniejsza PZ).

Mimo, że nasz uniwersytet jest stosunkowo młody, to prężnie się rozwija i stale unowocześnia, wychodząc naprzeciw Twoim oczekiwaniom i potrzebom.


Wybieraj spośród licznych propozycji - Uniwersytet Zielonogórski (UZ)

Oferta dydaktyczna UZ jest naprawdę szeroka. Możesz bowiem uczyć się tutaj na studiach I i II stopnia, dziennych i zaocznych, podyplomowych, a także w dwóch szkołach doktorskich - Szkole Doktorskiej Nauk Humanistycznych i Społecznych oraz Szkole Doktorskiej Nauk Ścisłych i Technicznych.

Uniwersytet oferuje studia na 12 wydziałach:

 • Artystycznym,
 • Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska,
 • Ekonomii i Zarządzania,
 • Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki,
 • Fizyki i Astronomii,
 • Humanistycznym,
 • Lekarskim i Nauk o Zdrowiu,
 • Matematyki, Informatyki i Ekonometrii,
 • Mechanicznym,
 • Nauk Biologicznych,
 • Nauk Społecznych,
 • Prawa i Administracji.

Na poszczególnych wydziałach możesz wybierać spośród ponad 60 kierunków i wielu specjalności!

Ponadto UZ należy do elitarnej grupy uniwersytetów klasycznych, tzw. bezprzymiotnikowych. Uczelnia ma też prawo do nadawania stopnia naukowego doktora habilitowanego w 7 dyscyplinach oraz do nadawania stopnia naukowego doktora w 17 dyscyplinach.


Atrakcyjne zaplecze naukowe - Uniwersytet Zielonogórski (UZ)

Co ważne, Uniwersytet Zielonogórski zapewni Ci świetne warunki do nauki, m.in. dzięki rozbudowanej bazie dydaktycznej, laboratoriom i salom wykładowym. Uniwersytet posiada również nowoczesną Bibliotekę Uniwersytecką, największą bibliotekę naukową w Lubuskim, z której zbiorów będziesz mógł korzystać podczas studiów.

Uniwersytet Zielonogórski jest też większościowym udziałowcem Szpitala Uniwersyteckiego im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze sp. z o.o. Placówka ta jest jednym z największych i najnowocześniejszych podmiotów leczniczych w województwie lubuskim. Tym samym, stanowi solidną bazę dydaktyczno-naukową dla studentów uczelni.

Co więcej, na UZ funkcjonują: Oficyna Wydawnicza, Lubuski Ośrodek Badań Społecznych przy Instytucie Socjologii oraz Ogród Botaniczny w strukturze Wydziału Nauk Biologicznych.

Dodatkowo, w strukturach UZ działają:

 • Park Naukowo–Technologiczny sp. z o.o., którego głównym celem jest tworzenie warunków do wykorzystania potencjału naukowego i przemysłowego w regionie oraz stymulowanie rozwoju przemysłu;
 • Lubuski Ośrodek Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych sp. z o.o., którego misją jest działalność badawczo-rozwojowo-wdrożeniowa (B+R+W) dla sektora rolno-spożywczego;
 • Centrum Energetyki Odnawialnej sp. z o.o., którego główne obszary funkcjonowania skupiają się wokół prac badawczo-rozwojowych prowadzonych w dziedzinie energetyki odnawialnej.

Aplikuj już teraz! - Uniwersytet Zielonogórski (UZ)

Dołącz do naszej akademickiej społeczności! Uniwersytet Zielonogórski jest otwarty na ludzi i nowe wyzwania. Dzięki swemu potencjałowi oraz bogatej bazie naukowej pomoże Ci zdobyć wykształcenie, o jakim marzysz. Wyślij zgłoszenie już teraz!

Chcesz wiedzieć więcej? Zastanawiasz się jak złożyć dokumenty? Wejdź na stronę: http://rekrutacja.uz.zgora.pl/

Przydatne linki - Uniwersytet Zielonogórski (UZ)