Znajdź swoje wymarzone studia w Poznaniu

Bezpłatne studia na kierunku kosmetologia w Poznaniu

Bezpłatne studia na kierunku kosmetologia w Poznaniu

Jeśli jesteś zainteresowany pełną ofertą studiów na kierunku Kosmetologia w Poznaniu sprawdź tutaj.

Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkiewicza w PoznaniuKosmetologia w Poznaniu


Kosmetologia na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu to dwustopniowe kształcenie, w którego skład wchodzą trzyletnie studia licencjackie oraz dwuletnie studia magisterskie uzupełniające. Kierunek kosmetologia przygotowuje studentów do pracy w nowoczesnych gabinetach kosmetycznych, salonach odnowy biologicznej, klinikach urody, laboratoriach i firmach kosmetycznych. W trakcie kształcenia studenci zdobywają rozbudowaną wiedzę teoretyczną z zakresu funkcjonowania organizmu, dermatologii, biochemii, zabiegów kosmetycznych, upiększających, odmładzających, a także uczą się w praktyce wykonywania poszczególnych zabiegów z wykorzystaniem profesjonalnych preparatów oraz nowoczesnego sprzętu. Kształcenie odbywa się w świetnie wyposażonej bazie dydaktycznej, pracowniach praktycznych, laboratoriach. Praktyki można zrealizować w najlepszych salonach i firmach kosmetycznych współpracujących z uczelnią. Absolwenci studiów kosmetologicznych są kompleksowo przygotowani do pracy w wyuczonym zawodzie i specjalizacji.

Najbliżej Poznania można studiować kosmetologię bezpłatnie na:

Uniwersytet ŁódzkiKosmetologia w Łodzi


Studia kosmetologiczne na Uniwersytecie Łódzkim to trzyletnie studia licencjackie, a także dwuletnie studia magisterskie. Kształcenie obejmuje wszechstronny i rozbudowany program nauczania, w którym znajdują się ogólna wiedza kosmetyczna, a także specjalistyczne zagadnienia z medycyny, biofizyki czy chemii kosmetycznej. W trakcie nauki studenci zdobywają wiedzę z zakresu właściwości preparatów kosmetycznych, dermatologii i medycyny estetycznej, anatomii, fizjologii, toksykologii i podstaw fizjoterapii. Uczą się odróżniania schorzeń dermatologicznych od defektów skóry, które można niwelować zabiegami kosmetologicznymi. Zdobywają również umiejętność obsługi nowoczesnych urządzeń do przeprowadzania zabiegów, a także wykorzystywania profesjonalnych preparatów. Nauka odbywa się w doskonałych warunkach, świetnie przygotowanym zapleczu Uniwersytetu Łódzkiego. Studenci kształcą się pod okiem wykwalifikowanej kadry dydaktycznej, a praktyki i staże zawodowe realizują w najlepszych w regionie firmach i gabinetach kosmetycznych.

A także:

AWF we WrocławiuKosmetologia we Wrocławiu


Kierunek kosmetologia na AWF we Wrocławiu realizowany jest w systemie dwustopniowym – najpierw trzyletnie studia licencjackie, po których można kontynuować kształcenie na dwuletnich studiach magisterskich. Celem studiów jest przygotowanie specjalistów posiadających wiedzę oraz umiejętności do wykonywania zabiegów upiększających, odmładzających, poprawiających kondycję skóry, zabiegów modelowania ciała oraz kosmetologii leczniczej. Kształcenie obejmuje rozbudowaną wiedzę teoretyczną z zakresu kosmetologii, chemii, biofizyki, toksykologii, dermatologii czy fizjoterapii, a także naukę praktycznych umiejętności, czyli pracy z profesjonalnymi preparatami i przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń. Studenci kosmetologii mają do dyspozycji rozbudowaną bazę dydaktyczną, świetnie wyposażone pracownie i laboratoria, a także wykwalifikowaną kadrę nauczycieli akademickich oraz specjalistów praktyków. Mają możliwość realizowania praktyk zawodowych w najlepszych gabinetach, a także rozwijania zainteresowań i pogłębiania wiedzy na zajęciach dodatkowych, kursach i szkoleniach.

Data publikacji: 17-03-2021

Aktualności z Poznania