Znajdź swoje wymarzone studia w Poznaniu

5 uczelni w Poznaniu - kierunek Kosmetologia

Adres: ul. Brzeźnicka 3

60-133 Poznań

Tel.: 61 655-85-85, 61 655-85-71

E-mail.: rekrutacja@wszuie.pl

wszuie.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia

Adres: ul. Fredry 10

61-701 Poznań

Tel.: 61 854-60-00

E-mail.: rekrutacja@ump.edu.pl

ump.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia

Adres: ul. Bułgarska 55

60-320 Poznań

Tel.: +48 61 832 11 79

E-mail.: rekrutacja@ansm.pl

ansm.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia

Adres: ul. Grabowa 22

61-473 Poznań

Tel.: +48 61 839 10 04, +48 61 839 10 05, +48 665 999 970, +48 693 555 504

E-mail.: rekrutacja@wseit.edu.pl

wseit.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia

Adres: ul. 27 grudnia 17

61-734 Poznań

Tel.: 799 351 160

E-mail.: sekretariat@wsnoz.pl

studia.wsnoz.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia
Galeria Uniwersytet Kaliski im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu
Galeria Uniwersytet Kaliski im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu

Adres: ul. Nowy Świat 4

62-800 Kalisz

Tel.: 62 76 79 500, 62 75 72 618

E-mail.:

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia Zobacz więcej

Filmy - Kosmetologia

Kosmetologia - cała prawda o zawodziwe, co musisz wiedzieć zanim wybierzesz ten kierunek

MOJE STUDIA | KOSMETOLOGIA

Studia bezpłatne i płatne - Kosmetologia

Studia na kierunku Kosmetologia w Poznaniu - Zasady rekrutacji

Specjalizacje na kierunku Kosmetologia w Poznaniu

Uczelnie z kierunkiem Kosmetologia w Poznaniu

Opis kierunku

Branża kosmetyczna to dziś jeden z najprężniej rozwijających się działów gospodarki. Dotyczy to nie tylko branży usługowej i wykonywania różnego rodzaju zabiegów, ale przede wszystkim obszarów naukowo-badawczych. Kosmetologia to nauka interdyscyplinarna, która łączy w sobie wiedzę z zakresu zabiegów pielęgnacyjnych, upiększających, dermatologii, immunologii, chemii kosmetycznej, a także marketingu i zarządzania.

Pozostałe uczelnie z Poznania: Kierunki Studiów Poznań

Liczba uczelni

Studia, na kierunku kosmetologia, prowadzone są jedynie przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego. Ofertę uzupełniają uczelnie prywatne m.in. Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji, Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I oraz Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii.

Tryby Studiowania

Studia prowadzane są w systemie stacjonarnym tzw. dziennym. Zajęcia odbywają się w godzinach rannych i wczesno popołudniowych w ciągu tygodnia. Zajęcia na studiach zaocznych odbywają się w weekendy. Są to jednak tylko studia drugiego stopnia.

Ceny

Koszt studiów niestacjonarnych, prowadzonych przez Uniwersytet Medyczny, to 7 160 złotych za rok.

Studia bezpłatne w Poznaniu – zasady rekrutacji

Kosmetologia na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - rok 2022/23

Szczegółowe zasady rekrutacji przedstawione są poniżej:


UM POZNAN


Specjalizacje na kierunku kosmetologia w PoznaniuKosmetologia stosowana i Lecznicza – Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji w Poznaniu

Kosmetologia Stosowana i Lecznicza to specjalizacja na kierunku kosmetologia realizowanego w formie 3-letnich studiów licencjackich. W trakcie nauki studenci tego kierunku zdobywają szeroką wiedzę z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii leczniczej, odnowy biologicznej, podologii, a także wizażu i stylizacji. Bogaty program zajęć, a także sporo praktyk i szkoleń w specjalistycznych ośrodkach gwarantują doskonałe przygotowanie zawodowe i wiele możliwości pracy po ukończeniu studiów.

Charakteryzacja telewizyjna i teatralna – Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji w Poznaniu

Trzyletnie studia licencjackie na kierunku kosmetologia o specjalizacji charakteryzacja telewizyjna i teatralna to propozycja dla osób, które swoją przyszłość zawodową wiążą z pracą w filmie, telewizji, mediach. Studenci uczą się profesjonalnego kreowania wizerunku, poznają historię mody oraz zasady tworzenia efektownych stylizacji, a także zdobywają umiejętności praktyczne w zakresie makijażu i wizażu. Absolwenci studiów są świetnie przygotowani do pracy zawodowej i mają wiele możliwości zatrudnienia.

Wizaż i stylizacja – Wyższa Szkoła Zdrowia Urody i Edukacji

Specjalizacja wizaż i stylizacja na kierunku kosmetologia to propozycja dla osób, które w przyszłości chcą zajmować się kreowaniem wizerunku. Specjalizację wybiera się po drugim roku studiów. Trzyletnie studia licencjackie odbywają się w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. W trakcie nauki studenci zdobywają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale sporo doświadczenia i umiejętności potrzebnych w przyszłej pracy. Program studiów przewiduje 3 miesiące praktyk, które odbywają się w renomowanych gabinetach medycyny estetycznej i salonach spa.

Podologia - Wyższa Szkoła Zdrowia Urody i Edukacji

Podologia to specjalizacja na kierunku kosmetologia, którą studenci wybierają po drugim roku studiów. Nauka odbywa się w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym, a całe studia trwają 3 lata. W tym czasie studenci przygotowują się zarówno pod względem teoretycznym, jak i praktycznym do przyszłej pracy. Po ukończeniu kierunku i specjalizacji absolwenci są doskonale przygotowani merytorycznie, a także posiadają wszelkie kompetencje i umiejętności zawodowe, aby zajmować się podologią.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku kosmetologiaKierunek kosmetologia otwiera nowe możliwości zawodowe, a jego absolwenci sa poszukiwani na rynku pracy. Zapotrzebowanie na doświadczonych kosmetologów, posiadających konkretne specjalizacje, rośnie z roku na rok. Absolwenci studiów mogą pracować w gabinetach medycyny estetycznej, salonach odnowy biologicznej, ośrodkach zdrowia, gabinetach kosmetycznych. Mogą również otwierać własną działalność.

W czasach, gdy branża beauty nieustannie się rozwija, wykształceni kosmetolodzy nie musza obawiać się braku pracy. Najważniejsze jednak, by mieli dobre specjalizacje i posiadali szczegółową wiedze i umiejętności w konkretnej dziedzinie. Na takich specjalistów zapotrzebowanie jest o wiele większe niż na kosmetologów z wiedzą ogólną, którzy w trakcie kształcenia nie zrobili żadnej specjalizacji.

A może interesuje Cię inny kierunek? Sprawdź studia na kierunku: Zdrowie Publiczne w Poznaniu

Wybrane kierunki studiów podyplomowych z zakresu kosmetologii w Poznaniu

zdjecie


Medycyna estetyczna - Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu

Studia na kierunku Medycyna Estetyczna skierowane są do lekarzy medycyny oraz lekarzy stomatologii. Program zajęć obejmuje zajęcia teoretyczne oraz praktyczne, podczas których wykonywane są zabiegi nieinwazyjne ale także inwazyjne, stworzone przez krajowych oraz światowych ekspertów z dziedziny medycyny estetycznej. Kierunek studiów powstał w wyniku rosnącego zainteresowania ale także zapotrzebowania na specjalistów usług komercyjnych w tej specjalizacji. Studia gwarantują przyszłościowy kierunek z możliwością podjęcia interesującej pracy. Program nauczania jest dostosowany do nieustannie zmieniających się trendów w rozwijającym się rynku usług medycznych. Ponadto proponowany program zajęć umożliwia uzyskanie certyfikatów z umiejętności medycznych przed zakończeniu studiów. Zajęcia odbywają się w cyklu 9 spotkań w roku, w ramach których realizowany jest 300 h program nauczania.


Czas trwania: 2 lata
Cena za studia: 10 000 zł za rok studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Medycyna estetyczna sprawdź tutaj.

Kosmetologia bioestetyczna

Studia na kierunku Kosmetologia bioestetyczna realizowane są przez Wyższą Szkołę Nauk o Zdrowia w ramach zaocznego trybu studiowania. Absolwenci na tym kierunku zdobędą wiedzę z zakresu: pielęgnowania urody, opóźniania procesów starzenia się, profilaktyki zdrowotnej oraz możliwości wykonywania różnorodnych zabiegów kosmetycznych, pielęgnacyjnych, leczniczych zgodnie z obowiązującymi zasadami i przepisami prawa. Perspektywy pracy po kierunku kosmetologia bioestetyczna są duże. Studenci mogą rozpocząć pracę w szkołach jako nauczyciele, w salonach odnowy biologicznej, w gabinetach kosmetycznych i kosmetyczno-hignienicznych, w zakładach zajmujących się produkcją i dystrybucją kosmetyków, sprzętów kosmetycznych. Adresatami studiów są osoby, które ukończyły studia licencjackie lub magisterskie na kierunkach: kosmetologia, fizjoterapia, pielęgniarstwo, posiadających podstawową wiedzę z zakresu kosmetyki.


Czas trwania: 3 semestry
Cena za studia: 5400 zł za rok studiów

Oferta kształcenia na kierunku Kosmetologia bioestetyczna Sprawdź ofertę kształcenia.

Kosmetologia i marketing produktu kosmetycznego

Obecnie marketing odgrywa znacząca rolę niemalże w każdej branży. W przypadku produktu kosmetycznego jest on na niezwykle wysokim poziomie, dlatego też zapotrzebowanie na wykwalifikowanych marketingowców nieustannie rośnie. Kompleksowe przygotowanie w tym uwzględnienie podstawowej wiedzy z zakresu kosmetologii umożliwi pracę osobom, które chcą się przebranżowić bądź otworzyć własne gabinety kosmetyczne. W ramach programu nauczania realizowane są następujące przedmioty: Pracownia kosmetologii pielęgnacyjnej: Kosmetologia estetyczna Kosmetologia z elementami dermatologii Nauka o produktach kosmetycznych, Podstawy prawa, zarządzania a także marketingu produktu kosmetycznego,Elementy wizażu. Zrealizowanie programu nauczania gwarantuje uzyskanie świadectwa potwierdzającego ukończenie studiów podyplomowych.

Czas trwania: 2 semestry
Cena za studia: 4600 zł za rok studiów

Studia podyplomowe na kierunku Kosmetologia i marketing produktu kosmetycznego sprawdź tutaj.

Jeśli jesteś zainteresowany innymi pokrewnymi kierunkami, zapoznaj się z ofertą edukacyjną na kierunku Kosmetologia w Warszawie sprawdź tutaj.

Studia I oraz II stopnia na kierunku Kosmetologia możesz podjąć we Wrocławiu, zobacz również.

W Łodzi możesz studiować na kierunku Kosmetologia zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym. Sprawdź ofertę kształcenia.

Jakie predyspozycje należy mieć aby studiować kosmetologię?

Należy pamiętać, że zawód kosmetyczki i kosmetologa, chociaż zbliżone do siebie, stanowią dwa, odrębne obszary. Kosmetyczka świadczy swoje usługi w sektorze beauty i oferuje szereg zabiegów upiększających. Jednak kosmetolog skupia się również na zdrowiu swoich klientów. Z uwagi, iż w zawodzie tym niezbędna jest wiedza z zakresu fizjologii i anatomii, kandydaci na tego typu studia powinni posiadać solidne podstawy z zakresu biologi, ale również chemii. Wszystko dlatego, iż kompetencje kosmetologa uprawniają go do przeprowadzania szeregu zabiegów profilaktycznych, między innym związanych z pielęgnacją skóry, oczyszczających, czy zapobiegających starzeniu się skóry. Dlatego obok samej wiedzy anatomicznej, bardzo ważna jest ta związana z preparatami, czy środkami, które pozwalają na świadczenie usług na najwyższych poziomie, a jednocześnie z troską o zdrowie klientów. W zawodzie tym bardzo ważne są także precyzja, jak również zmysł estetyczny i dbałość i szczegóły.

Perspektywa pracy po studiach kosmetologicznych w Poznaniu

Kosmetolodzy bardzo często podejmują zatrudnienie w gabinetach kosmetologicznych lub rozpoczynają własną działalność. Również miejscem, gdzie kosmetolodzy są pożądani, z uwagi na swoje kwalifikacje, umiejętności i wiedzę są gabinety odnowy biologicznej.
Alternatywą dla wcześniej wspomnianych może być praca w laboratoriach kosmetycznych, gdzie poddaje się badaniom skuteczność działania poszczególnych środków kosmetycznych. Uznaje się, że zawód kosmetologa, z uwagi na popularyzację sektora beauty, ale także coraz szerszą wiedzę z zakresu regeneracji skóry, jej oczyszczania będzie coraz popularniejszy.
Kosmetolog łączy wiedzę teoretyczną, która dotyczy zarówno anatomii ciała, ale też preparatów kosmetycznych z umiejętnościami praktycznymi, które pozwalają na przeprowadzanie szeregu zabiegów, także pod kątem zdrowotnym.

Data publikacji: 21-03-2022