Znajdź swoje wymarzone studia w Poznaniu

6 uczelni w Poznaniu - kierunek Kosmetologia

Adres: ul. Brzeźnicka 3

60-133 Poznań

Tel.: 61 655-85-85, 61 655-85-71

FAX.: 61655-85-70

Galeria Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji (WSZUiE) w Poznaniu
Galeria Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji (WSZUiE) w Poznaniu
Galeria Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji (WSZUiE) w Poznaniu

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kosmetologia

Adres: ul. Wieniawskiego 1

61-712 Poznań

Tel.: 61 829 40 00

FAX.:

amu.edu.pl

Adres: ul. Fredry 10

61-701 Poznań

Tel.: 61 854-60-00

FAX.:

www.usoms.poznan.pl

Adres: ul. Bułgarska 55

60-320 Poznań

Tel.: 61 832-11-79

FAX.: 61 646 03 98

www.wspia.pl

Adres: ul. Grabowa 22

61-473 Poznań

Tel.: 61 832 77 76 wew. 124 lub 129 61 839 10 04, 61 839 10 05

FAX.: 61 832 77 76

www.wseit.edu.pl

Uczelnie z kierunkiem Kosmetologia w Poznaniu

Opis kierunku

Branża kosmetyczna to dziś jeden z najprężniej rozwijających się działów gospodarki. Dotyczy to nie tylko branży usługowej i wykonywania różnego rodzaju zabiegów, ale przede wszystkim obszarów naukowo-badawczych. Kosmetologia to nauka interdyscyplinarna, która łączy w sobie wiedzę z zakresu zabiegów pielęgnacyjnych, upiększających, dermatologii, immunologii, chemii kosmetycznej, a także marketingu i zarządzania.

Pozostałe uczelnie z Poznania: Kierunki Studiów Poznań

Liczba uczelni

Studia, na kierunku kosmetologia, prowadzone są jedynie przez Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego. Ofertę uzupełniają uczelnie prywatne m.in. Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji, Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I oraz Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii.

Tryby Studiowania

Studia prowadzane są w systemie stacjonarnym tzw. dziennym. Zajęcia odbywają się w godzinach rannych i wczesno popołudniowych w ciągu tygodnia. Zajęcia na studiach zaocznych odbywają się w weekendy. Są to jednak tylko studia drugiego stopnia.

Ceny

Koszt studiów niestacjonarnych, prowadzonych przez Uniwersytet Medyczny, to 7 160 złotych za rok.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Zasady rekrutacji Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Szczegółowe zasady rekrutacji przedstawione są poniżej:


UM POZNAN


Specjalizacje na kierunku kosmetologia w PoznaniuKosmetologia stosowana i Lecznicza – Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji w Poznaniu

Kosmetologia Stosowana i Lecznicza to specjalizacja na kierunku kosmetologia realizowanego w formie 3-letnich studiów licencjackich. W trakcie nauki studenci tego kierunku zdobywają szeroką wiedzę z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii leczniczej, odnowy biologicznej, podologii, a także wizażu i stylizacji. Bogaty program zajęć, a także sporo praktyk i szkoleń w specjalistycznych ośrodkach gwarantują doskonałe przygotowanie zawodowe i wiele możliwości pracy po ukończeniu studiów.

Charakteryzacja telewizyjna i teatralna – Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji w Poznaniu

Trzyletnie studia licencjackie na kierunku kosmetologia o specjalizacji charakteryzacja telewizyjna i teatralna to propozycja dla osób, które swoją przyszłość zawodową wiążą z pracą w filmie, telewizji, mediach. Studenci uczą się profesjonalnego kreowania wizerunku, poznają historię mody oraz zasady tworzenia efektownych stylizacji, a także zdobywają umiejętności praktyczne w zakresie makijażu i wizażu. Absolwenci studiów są świetnie przygotowani do pracy zawodowej i mają wiele możliwości zatrudnienia.

Wizaż i stylizacja – Wyższa Szkoła Zdrowia Urody i Edukacji

Specjalizacja wizaż i stylizacja na kierunku kosmetologia to propozycja dla osób, które w przyszłości chcą zajmować się kreowaniem wizerunku. Specjalizację wybiera się po drugim roku studiów. Trzyletnie studia licencjackie odbywają się w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. W trakcie nauki studenci zdobywają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale sporo doświadczenia i umiejętności potrzebnych w przyszłej pracy. Program studiów przewiduje 3 miesiące praktyk, które odbywają się w renomowanych gabinetach medycyny estetycznej i salonach spa.

Podologia - Wyższa Szkoła Zdrowia Urody i Edukacji

Podologia to specjalizacja na kierunku kosmetologia, którą studenci wybierają po drugim roku studiów. Nauka odbywa się w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym, a całe studia trwają 3 lata. W tym czasie studenci przygotowują się zarówno pod względem teoretycznym, jak i praktycznym do przyszłej pracy. Po ukończeniu kierunku i specjalizacji absolwenci są doskonale przygotowani merytorycznie, a także posiadają wszelkie kompetencje i umiejętności zawodowe, aby zajmować się podologią.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku kosmetologiaKierunek kosmetologia otwiera nowe możliwości zawodowe, a jego absolwenci sa poszukiwani na rynku pracy. Zapotrzebowanie na doświadczonych kosmetologów, posiadających konkretne specjalizacje, rośnie z roku na rok. Absolwenci studiów mogą pracować w gabinetach medycyny estetycznej, salonach odnowy biologicznej, ośrodkach zdrowia, gabinetach kosmetycznych. Mogą również otwierać własną działalność.

W czasach, gdy branża beauty nieustannie się rozwija, wykształceni kosmetolodzy nie musza obawiać się braku pracy. Najważniejsze jednak, by mieli dobre specjalizacje i posiadali szczegółową wiedze i umiejętności w konkretnej dziedzinie. Na takich specjalistów zapotrzebowanie jest o wiele większe niż na kosmetologów z wiedzą ogólną, którzy w trakcie kształcenia nie zrobili żadnej specjalizacji.

A może interesuje Cię inny kierunek? Sprawdź studia na kierunku: Zdrowie Publiczne w Poznaniu

Data publikacji: 27-05-2019