Adres: al. Marcinkowskiego 29

61-745 Poznań

Tel.: +48 61 853 00 18,
+48 519 838 945

  • http://uap.edu.pl

Oferta edukacyjna - Studia I stopnia

Studia licencjackie

Lista wydziałów/kierunków

Animacja Architektura wnętrz Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych
Fotografia Grafika zakres: Grafika artystyczna Grafika zakres: grafika projektowa
Intermedia Kuratorstwo i teorie sztuki Wzornictwo

Oferta edukacyjna - Studia II stopnia

Studia magisterskie uzupełniające

Lista wydziałów/kierunków

Animacja Architektura Architektura wnętrz
Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Fotografia Grafika zakres: Grafika artystyczna
Grafika zakres: grafika projektowa Intermedia Kuratorstwo i teorie sztuki
Malarstwo Scenografia Wzornictwo

Oferta edukacyjna - Studia jednolite magisterskie

Studia magisterskie

Lista wydziałów/kierunków

Architektura Grafika zakres: Grafika artystyczna Grafika zakres: grafika projektowa
Malarstwo Rzeźba Scenografia

Opis Uczelni - Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu

UNIWERSYTET ARTYSTYCZNY IM. MAGDALENY ABAKANOWICZ W POZNANIU

Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu

Wiele historii, jedna Uczelnia

Założony w 1919 roku Uniwersytet Artystyczny im Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu (UAP) jest wiodącą uczelnią artystyczną w Europie. Jest też jest jedynym uniwersytetem spośród wyższych szkół plastycznych w kraju oraz prężnie działającym ośrodkiem kultury o znaczeniu ponadregionalnym.

Sygnaturą uczelni od zawsze była wielokierunkowość w zakresie kształcenia i prowadzenia badań, stąd studia realizowane na niemal wszystkich zakresach z dziedziny sztuk plastycznych, inżynierskie studia z architektury, studia podyplomowe i Szkoła Doktorska. Jesteśmy więc liderami w kształceniu na kierunkach mających niemal wiekową tradycję – jak Architektura Wnętrz, Fotografia, Grafika (której program wziął się z myśli i twórczości prof. Jana Wronieckiego, współzałożyciela grupy BUNT działającej w nurcie ekspresjonizmu, tzw. ekspresjonizm poznański.).

Jako jedyni spośród uczelni plastycznych prowadzimy kierunki studiów w zakresie Animacji, inżynierskiej Architektury czy Projektowania Mebla, utworzyliśmy unikatowy kierunek w skali kraju Kuratorstwo i Teorie Sztuki, a Malarstwo czy Rzeźba coraz częściej realizują swój program nauczania w nowych mediach i z ujęciem nowych kontekstów.Oferta edukacyjna - Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu

Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu to jedna z najważniejszych instytucji artystycznych w Polsce. Zlokalizowana w sercu przepięknego miasta Poznania, oferuje szerokie możliwości dla studentów zainteresowanych szeroko rozumianą sztuką.

Oferta edukacyjna uczelni jest niezwykle różnorodna, z kierunkami dostosowanymi do różnych profilów artystycznych. Studentami mogą tutaj zostać zarówno aspirujący malarze i rzeźbiarze, jak i pasjonaci designu, fotografii, grafiki czy sztuk wizualnych.

Malarstwo to jeden z najpopularniejszych kierunków na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz. Program ten skupia się na rozwijaniu indywidualnych umiejętności studentów, z naciskiem na twórcze wyrażanie siebie za pomocą różnych medium.

Dla tych, którzy interesują się projektowaniem, Grafika i Design są idealnymi kierunkami. Na Grafice student studiuje techniki drukarskie, ilustracje, a także komputerowe technologie projektowania. Z kolei na Designie poznaje techniki projektowania produktów, grafiki użytkowej i interaktywnej, jak również designu mody.

Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz oferuje również innowacyjne kierunki, takie jak Pośrednictwo Sztuki i Intermedia, które mieszają tradycyjne formy sztuki z nowoczesnymi technologiami i podejściami.

Uczelnie w okolicy z podobną ofertą edukacyjną - Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu

Niezwykła i pełna twórczej energii uczelnia, Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, jest miejscem, gdzie sztuka spotyka się z nauką. Wyróżnia się szeroką ofertą kierunków, obejmującą m.in. malarstwo, rzeźbę, grafikę, fotografię, projektowanie wizualne czy konserwację zabytków.

Jeśli szukasz innych uczelni artystycznych w Poznaniu, istnieją trzy, które również oferują podobne kierunki studiów. Najpierw jest to Wyższa Szkoła Sztuki Użytkowej, gdzie zaakcentowane kreatywność łączy się z praktycznym podejściem do sztuki. Istotne kierunki to m.in.: projektowanie graficzne, wzornictwo przemysłowe oraz fotografia artystyczna.

Następnie, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oferuje szeroki wybór kierunków artystycznych w ramach swojego Wydziału Historii Sztuki. Jest to doskonała opcja dla tych, którzy chcą łączyć artystyczne pasje z naukowym studiowaniem sztuki.

Wreszcie, Politechnika Poznańska jest niekonwencjonalnym wyborem, ale oferuje wyjątkowy kierunek: Architektura. Jego program jest zbalansowany pomiędzy naukowymi i artystycznymi aspektami projektowania, co czyni go atrakcyjnym dla studentów ceniących te dwie perspektywy.