Znajdź swoje wymarzone studia w Poznaniu

Płatne studia na kierunku kosmetologia w Poznaniu

Płatne studia na kierunku kosmetologia w Poznaniu

Jeśli jesteś zainteresowany pełną ofertą studiów na kierunku Kosmetologia w Poznaniu sprawdź tutaj.

Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji


Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji


Studia kosmetologiczne w Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji to dwustopniowe kształcenie składające się z trzyletnich studiów licencjackich oraz dwuletnich studiów magisterskich. Celem kształcenia jest przygotowanie wysoko wykwalifikowanych specjalistów w zakresie wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych, z wykorzystaniem profesjonalnych kosmetyków oraz aparatury najnowszej generacji. W trakcie kształcenia studenci zdobywają wiedzę z zakresu dermatologii, anatomii, medycyny estetycznej, biochemii, toksykologii, fizjologii. Kształcenie kładzie nacisk na naukę praktycznych umiejętności oraz na wykorzystywanie w praktyce zdobytej wiedzy teoretycznej. Na studiach pierwszego stopnia studenci mają do wyboru 3 specjalizacje: kosmetologia praktyczna, podologia oraz wizaż i stylizacja. Studia drugiego stopnia oferują takie specjalizacje, jak: technologia produktu kosmetycznego, kosmetologia anti-aging, trychologia praktyczna. Absolwenci studiów kosmetologicznych są świetnie przygotowani do pracy w wybranej specjalizacji.

Zasady rekrutacji na kierunku Kosmetologia w Wyższej Szkole Zdrowia Urody i Edukacji w Poznaniu sprawdź tutaj.

Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji


Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji


Kosmetologia na Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji to trzyletnie studia licencjackie oraz dwuletnie kształcenie magisterskie. Nauka łączy w sobie różne dziedziny medycyny (dermatologię, endokrynologię, alergologię i onkologię) z kształceniem praktycznym w zakresie wykonywania zabiegów upiększających, diagnostyki i leczenia niektórych chorób skóry, stosowania profesjonalnych preparatów i urządzeń. Studenci w trakcie nauki zdobywają rozległą wiedzę teoretyczną, ale również szereg praktycznych umiejętności i nowych kompetencji zawodowych. Kształcą się w doskonale wyposażonej bazie dydaktycznej i nowoczesnych pracowniach z zaawansowanym technologicznie sprzętem. Do dyspozycji mają wykwalifikowaną kadrę dydaktyczną, wśród której znajdują się nie tylko nauczyciele akademiccy, ale również specjaliści praktycy. W trakcie nauki realizowany jest szereg dodatkowych kursów i szkoleń, a także praktyki i staże zawodowe w dobrych, renomowanych ośrodkach, gabinetach i klinikach. Po ukończeniu studiów kosmetologicznych absolwenci są profesjonalistami w swojej dziedzinie i bez problemu znajdują zatrudnienie lub otwierają własne gabinety.

Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii


Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii


Studia na kierunku kosmetologia to kształcenie pierwszego stopnia, czyli studia licencjackie trwające trzy lata. Kształcenie ma za zadanie przygotowanie świetnie wykwalifikowanych kadr kosmetologicznych do pracy w salonach urody, klinikach medycyny estetycznej, firmach kosmetycznych, ośrodkach spa. W programie kształcenia znajduje się rozbudowana wiedza teoretyczna z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii, alergologii, biochemii, toksykologii, a także zajęcia praktyczne, na których studenci uczą się wykonywania profesjonalnych zabiegów z wykorzystywaniem specjalistycznych preparatów, diagnozowania chorób i dolegliwości skóry, dobierania odpowiednich metod leczenia i upiększania. Nauka odbywa się w świetnie wyposażonej bazie dydaktycznej oraz pod okiem wykwalifikowanych wykładowców i specjalistów. W trakcie studiów jest możliwość wyboru dodatkowych zajęć, kursów i szkoleń, które pozwalają na podwyższanie kwalifikacji i rozwój zainteresowań w wybranym obszarze kosmetologii. Absolwenci studiów na kierunku kosmetologia doskonale radzą sobie w pracy zawodowej i nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia.

Data publikacji: 17-03-2021

Aktualności z Poznania