Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji (WSZUiE) w Poznaniu
Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji (WSZUiE) w Poznaniu
Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji (WSZUiE) w Poznaniu
Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji (WSZUiE) w Poznaniu
Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji (WSZUiE) w Poznaniu
Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji (WSZUiE) w Poznaniu
Logo Akademia Leona Koźmińskiego

Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji (WSZUiE) w Poznaniu

Adres: ul. Brzeźnicka 3

60-133 Poznań

TEL. 61 655-85-85, 61 655-85-71

Oferta edukacyjna - Studia I stopnia

Studia licencjackie

Lista wydziałów/kierunków

Kosmetologia Dietetyka

Oferta edukacyjna - Studia II stopnia

Studia magisterskie uzupełniające

Lista wydziałów/kierunków

Kosmetologia Dietetyka

Filmy - Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji (WSZUiE) w Poznaniu

Galeria ZDJĘĆ

Czesne - Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji (WSZUiE) w Poznaniu

Wszelkie informacje na temat opłat znajdują się na http://wszuie.pl/rek_oplaty.html

O Uczelni... - Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji (WSZUiE) w Poznaniu

Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji powstała w 2000 roku i jest uczelnia niepubliczną wpisaną do rejestru Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uczelnia cieszy się dużą popularnością wśród studentów, którzy doceniają szeroki wybór kierunków, wysoki poziom nauczania i dobre opinie o szkole zarówno wśród absolwentów, jak i niezależnych ekspertów. Kształcenie na Wyższej Szkole Zdrowia, urody i Edukacji to przede wszystkim propozycja dla osób, które swoją przyszłość zawodową widzą w branżach związanych z ochroną zdrowia oraz urodą. Wśród licznych kierunków oferowanych przez uczelnię, bardzo chętnie wybierane są kosmetologia i dietetyka. To kierunki, które dają wiele możliwości zawodowych, a jednocześnie pozwalają studentom na wybór takiej specjalizacji, która w stu procentach będzie odpowiadała ich potrzebom i zainteresowaniom.

Kadra dydaktyczna uczelni - Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji (WSZUiE) w Poznaniu

Założyciel - Kanclerz
Aniela Goc

Rektor
prof. dr hab. n. med.
Barbara Raszeja-Kotelba


Atuty uczelni - Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji (WSZUiE) w Poznaniu

Dlaczego warto studiować w Wyższej Szkole Zdrowia, Urody i Edukacji
 • 10-lat tradycji i doświadczenia
 • Doświadczona i wysoko wykwalifikowana kadra
 • Nowoczesny program studiów
 • Atrakcyjne praktyki
 • Bogaty system stypendialny
 • Nowoczesna baza dydaktyczno-ćwiczeniowa oraz biblioteka.
 • Kursy i szkolenia organizowane przez renomowane firmy kosmetyczne
 • Sesje i seminaria naukowe, pokazy, Mistrzostwa w Makijażu Artystycznym
  i Nail-Art
 • Koła zainteresowań: artystycznych, sportowych, wokalnych i literackich
 • Szerokie perspektywy zawodowe
 • Kosmetologia I stopnia - Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji (WSZUiE) w Poznaniu

  Kierunek kosmetologia to trzyletnie studia licencjackie, które przygotowują studentów zarówno pod względem wiedzy teoretycznej, jak i umiejętności praktycznych do wykonywania zawody kosmetologa. Absolwenci kosmetologii to wysokiej klasy specjaliści, edukatorzy zdrowia, posiadający wiedze oraz umiejętności w zakresie nauk medycznych i paramedycznych do wykonywania szerokiego zakresu zabiegów. Kosmetolodzy pracują z wykorzystaniem nowoczesnych kosmetyków i najnowszej klasy aparatury, współpracują z dermatologami, lekarzami medycyny estetycznej i innymi specjalistami z zakresu zdrowia i urody.

  Absolwenci kosmetologii znajdują zatrudnienie w ośrodkach spa, gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej, laboratoriach i firmach kosmetycznych. Mają również odpowiednie kwalifikacje, aby otworzyć własne gabinety i oferować w nich pełen zakres usług kosmetologicznych. Studia na kierunku kosmetologia są realizowane z dużym naciskiem na naukę praktycznych umiejętności. Po ukończeniu drugiego roku studiów jest możliwość wyboru jednej ze specjalności: podologia, wizaż i stylizacja, kosmetologia z elementami metodyki kształcenia zawodowego. W trakcie studiów studenci realizują trzy miesiące praktyk w dobrych firmach i gabinetach kosmetycznych.

  Dietetyka: studia zaoczne - Wyższa Szkoła Zdrowia, Urody i Edukacji (WSZUiE) w Poznaniu

  Kierunek dietetyka to zaoczne studia licencjackie, które trwają trzy lata. W trakcie kształcenia studenci zdobywają wiedzę teoretyczną oraz umiejętności z zakresu fizjologii i anatomii człowieka, żywienia osób zdrowych i chorych, technologii przygotowywania potraw dietetycznych, profilaktyki chorób zależnych od żywienia, a także psychologii żywienia. Studia na kierunku dietetyka przygotowują studentów do planowania żywienia dla różnych grup osób chorych i zdrowych, kontrolowania jakości produktów żywnościowych, oceny stanu odżywienia, żywienia osób dorosłych, starszych i dzieci. Absolwenci studiów są kompleksowo przygotowani do pełnienia samodzielnego zawodu dietetyka. W pierwszych semestrach studiów kształcenie jest jednolite dla wszystkich studentów. Po drugim roku nauki można wybrać jedną ze specjalności: poradnictwo dietetyczne lub żywienie w sporcie i odnowie biologicznej.

  W programie studiów na kierunku dietetyka jest aż 700 godzin praktyk zawodowych w zakładach przemysłu spożywczego, ośrodkach prowadzących poradnictwo dietetyczne czy firmach zajmujących się gastronomią. Studenci już na etapie kształcenia mają więc możliwość praktycznej nauki zawodu.

  Specjalność poradnictwo dietetyczne Poradnictwo dietetyczne jest specjalnością, która przygotowuje studentów do zawodu dietetyka. Absolwenci tej specjalizacji posiadają kompleksową wiedzę dotyczącą różnego rodzaju diet, suplementacji diety, dopasowywania sposobu odżywiania do konkretnych potrzeb dorosłych, dzieci, osób o różnych zwyczajach i aktywności fizycznej. Absolwenci poradnictwa dietetycznego są w stanie udzielać kompetentnych porad dietetycznych, tworzyć zaawansowane plany diety i odżywiania, a także wspomagać swoich klientów w kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych.