Znajdź swoje wymarzone studia w Poznaniu

8 uczelni w Poznaniu - kierunek Prawo

Adres: ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10

61-719 Poznań

Tel.: 61 27 11 222

FAX.:

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Prawo (zobacz specjalizacje) Prawo dla magistrów i licencjatów* (zobacz specjalizacje)

Adres: ul. Powstańców Wielkopolskich

61-895 Poznań

Tel.: 61 655-33-00

FAX.: 61655-32-27

www.wsb.pl/poznan

Adres: ul. Wieniawskiego 1

61-712 Poznań

Tel.: 61 829 40 00

FAX.:

amu.edu.pl

Adres: ul. Królowej Jadwigi 27/39

61-871 Poznań

Tel.: 61 835-50-81

FAX.: 61 835-50-81

www.awf.poznan.pl

Adres: ul. Głogowska 26

60-734 Poznań

Tel.: 61 886-28-31, 61 886-28-00

FAX.: 61 886-28-29

www.wsus.pl

Szkoły wyższe z kierunkiem Prawo w Poznaniu

Opis kierunku

Prawo to kierunek humanistyczny bardzo popularny wśród przyszłych studentów. Wpływ na to powszechny szacunek do zawodu prawnika oraz opinie na temat trudności samego procesu nauczania. Kierunek ten daje ogólną wiedzę nie tylko o prawie polskim czy unijnym, ale także o całym systemie sądownictwa.

Interesują cię inne kierunki? Sprawdź pełną ofertę uczelni: Uczelnie w Poznaniu

Liczba uczelni

Prawo oferują dwie publiczne poznańskie uczelnie. Są to Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Szeroka oferta uczelni niepublicznym uzupełnia niejako tą publiczną. Prawo można studiować na pierwszym polskim prywatnym uniwersytecie, czyli Uniwersytecie Humanistyczno – Społecznym SWPS. Studia na tym kierunku oferują również: Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych im. Michała Iwaszkiewicza oraz Wyższa Szkoła Bankowa.

Tryby Studiowania

Studia stacjonarne na uczelniach publicznych są bezpłatne. W tym przypadku są to jednolite studia magisterskie. Nie ma możliwości kształcenia w systemie dwu stopniowym. Istnieje możliwość studiów niestacjonarnych tzw. wieczorowych.

Ceny

Niestacjonarne jednolite studia magisterskie na kierunku prawo oferowane przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza kosztują 2 450 złotych za semestr. Kolejna uczelnia oferująca ten kierunek, czyli Uniwersytet Ekonomiczny, pobiera opłatę 2 650 złotych za semestr.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Poniżej przedstawiamy zasady rekrutacji na studia stacjonarne wszystkich uczelni publicznych oferujących kierunek zarządzanie.

Zasady rekrutacji Uniwersytet im. Adama Mickiewicza


Uczelnia UAM


Zasady rekrutacji Uniwersytet Ekonomiczny


Uczlenia UEP


UEP

Specjalizacje na kierunku prawo w PoznaniuPrawo specjalizacje : Prawo cywilne, Prawo karne, Prawo gospodarcze, Prawo administracyjne – Uniwersytet SWPS

Uniwersytet Humanistycznospołeczny oddział w Poznaniu oferuje kształcenie prawników na jednolitych, pięcioletnich studiach magisterskich. Program studiów od pierwszego roku skonstruowany jest tak, aby studenci mogli szybko ocenić swoje zdolności i potencjalne kompetencje, dzięki czemu łatwiej im będzie wybrać w przyszłości konkretne specjalizacje. Dalsze kształcenie odbywa się pod opieką doradcy osobistego studenta, który wspiera go w dalszej edukacji. Wybór specjalizacji odbywa się w połowie studiów, czyli na trzecim roku. Studenci posiadają już wtedy rozległą wiedze z zakresu różnych dziedzin prawa i są w stanie ocenić, którą dziedziną chcieliby zająć się w przyszłości. Do wyboru są takie specjalizacje, jak: prawo cywilne, prawo karne, prawo gospodarcze, prawo administracyjne. Dalsze kształcenie pogłębia kompetencje oraz wiedzę merytoryczną z zakresu wybranej specjalizacji, dzięki czemu po ukończeniu studiów absolwenci prawa są wszechstronnie przygotowani oraz posiadają specjalistyczną wiedzę w określonej tematyce. Bogaty program kształcenia otwiera bardzo szerokie możliwości zawodowe dla prawników z konkretnymi, specjalistycznymi kompetencjami.

Prawo w biznesie – Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Prawo w biznesie na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu to propozycja dla osób, które chcą rozwijać się w tej konkretnej dziedzinie prawa. Studia pierwszego stopnia trwają 3 lata, dostępne są w formie stacjonarnej lub niestacjonarnej. W trakcie nauki studenci poznają szeroką wiedzę z zakresu prawa, zarządzania, ekonomii, rachunkowości, gospodarki. Studia są mocno interdyscyplinarne, łączą w sobie kilka kierunków, co odpowiada aktualnym potrzebom nowoczesnych pracodawców. Zajęcia polegają nie tylko na zdobywaniu wiedzy merytorycznej, ale również na kształtowaniu wielu umiejętności praktycznych w trakcie szkoleń, warsztatów i praktyk. Absolwenci prawa w biznesie są kompleksowo przygotowani do budowania kariery zawodowej.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku prawoWykształceni, świetnie przygotowani zawodowo prawnicy mają wiele możliwości zawodowych, poczynając od aplikacji adwokackich, radcowskich czy sędziowskich, a na zatrudnieniu w nowoczesnych firmach z różnych sektorów kończąc. Wybór specjalizacji, na którą studenci decydują się w trakcie kształcenia, pozwala już w trakcie nauki budować doskonałe kompetencje oraz doświadczenie zawodowe, które zdecydowanie zwiększa możliwości na rynku pracy.

Kompetentni prawnicy poszukiwani są w firmach w każdej branży, mogą rozwijać się zawodowo w wielu kierunkach, nic nie stoi także na przeszkodzie, by pracowali w środowisku międzynarodowym. Po ukończeniu prawa absolwenci są nie tylko merytorycznie przygotowani do zawodu, ale również posiadają rozległą wiedzę z wielu innych dziedzin. Między innymi, posiadają umiejętności i kompetencje do zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej, która pozwala na budowanie własnej marki w oparciu o kwalifikacje, kompetencje oraz rekomendacje wielu zadowolonych klientów.

Szukasz podobnego kierunku studiów? Zapoznaj się ze studiami na kierunku: Ekonomia PoznańData publikacji: 24-04-2019