Znajdź swoje wymarzone studia w Poznaniu

5 uczelni w Poznaniu - kierunek Architektura

Adres: ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10

61-719 Poznań

Tel.: 61 27 11 222

FAX.:

Galeria SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny Poznań
Galeria SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny Poznań

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Psychologia (zobacz specjalizacje) Prawo (zobacz specjalizacje) Wzornictwo (School of Form) (zobacz specjalizacje)
Psychologia dla magistrów i licencjatów* (zobacz specjalizacje) Prawo dla magistrów i licencjatów* (zobacz specjalizacje)

Adres: pl. Marii Sklodowskiej-Curie 5

60-965 Poznań

Tel.: 61 665-35-48

FAX.: 61 665-3750

www.put.poznan.pl

Nasze wydziały/kierunki

Wydział Architektury (zobacz kierunki) Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska (zobacz kierunki) Wydział Budowy Maszyn i Zarządzania (zobacz kierunki)
Wydział Elektroniki i Telekomunikacji (zobacz kierunki) Wydział Elektryczny (zobacz kierunki) Wydział Fizyki Technicznej (zobacz kierunki)
Wydział Informatyki (zobacz kierunki) Wydział Maszyn Roboczych i Transportu (zobacz kierunki) Wydział Inżynierii Zarządzania (zobacz kierunki)
Wydział Technologii Chemicznej (zobacz kierunki)

Adres: ul. Wojska Polskiego 28

60-637 Poznań

Tel.: 61 846 64 00, 61 848 70 10, 61 848 70 11

FAX.:

www.up.poznan.pl

Nasze wydziały/kierunki

Architektura krajobrazu Biologia Biotechnologia
Dietetyka Ekonomia Finanse i rachunkowość
Gospodarka przestrzenna Informatyka i agroinżynieria Inżynieria środowiska
Leśnictwo (zobacz kierunki) Ochrona środowiska (zobacz kierunki) Polityka społeczna
Rolnictwo (zobacz kierunki) Technologia drewna (zobacz kierunki) Technologia żywności i żywienie człowieka
Zootechnika Ekoenergetyka Weterynaria
Ogrodnictwo Inżynieria i gospodarka wodna Inżynieria rolnicza
Medycyna roślin (zobacz kierunki) Projektowanie mebli Turystyka przyrodnicza
Inżynieria biotworzyw Ochrona przyrody Agroturystyka
Neurobiologia Analityka żywności Jakość i bezpieczeństwo żywności
Towaroznawstwo

Adres: al. Marcinkowskiego 29

60-967 Poznań

Tel.: 61 855-25-21

FAX.: 61 852-23-09

www.asp.poznan.pl

Nasze wydziały/kierunki

Wydział Malarstwa (zobacz kierunki) Wydział Grafiki (zobacz kierunki) Wydzial rzeźby i działań przestrzennych (zobacz kierunki)
Wydział architektury i wzornictwa (zobacz kierunki) Wydział edukacji artystycznej (zobacz kierunki) Wydział komunikacji multimedialnej (zobacz kierunki)

Adres: ul. Głogowska 26

60-734 Poznań

Tel.: 61 886-28-31, 61 886-28-00

FAX.: 61 886-28-29

www.wsus.pl

Nasze wydziały/kierunki

Zarządzanie Dziennikarstwo i komunikacja społeczna Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo
Wzornictwo Architektura wnętrz Prawo
Taniec

Szkoły Wyższe z kierunkiem Architektura w Poznaniu

Opis kierunku

Jeśli pasjonujesz się rysunkiem technicznym, zwracasz uwagę na ciekawe formy architektoniczne i szukasz ciekawego zawodu, to architektura będzie dla Ciebie najlepszym wyborem. Kierunek łączy w sobie nauki piękne, techniczne oraz urbanistyczne.

Liczba uczelni

W stolicy województwa wielkopolskiego można studiować architekturę na trzech państwowych uczelniach. Rekrutację prowadzą: Politechnika Poznańska, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. Warto zapoznać się z ofertą uczelni prywatnych. Kierunek architektura prowadzą School of Form SWPS oraz Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych im. Prof. Michała Iwaszkiewicza.

Tryby Studiowania

Na wszystkich uczelniach państwowych zajęcia na studiach dziennych są bezpłatne. Tylko Uniwersytet Przyrodniczy oferuje naukę w trybie niestacjonarnym. Wiąże się to z opłatami semestralnymi lub miesięcznymi.

Ceny

Architekturę na Uniwersytecie Przyrodniczym można studiować niestacjonarnie. Koszt nauki to 1 700 złotych za semestr.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji Politechnika Poznańska (PUT)


zasady rekrutacji PUT


zasady rekrutacji PUT


Zasady rekrutacji Uniwersytet Przyrodniczy

zasady rekrutacji politechnika wrocławska


Zasady rekrutacji Uniwersytet Artystyczny

zasady rekrutacji Uniwersytet artystyczny


Specjalizacje na kierunku architektura w PoznaniuArchitektura wnętrz i scenografia – Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu

Architektura wnętrz i scenografia to kierunki i jednocześnie specjalizacje na Wydziale Architektury Wnętrz i Scenografii UAM. Studenci tych kierunków zdobywają szereg kompetencji zawodowych, umiejętności oraz doświadczenia niezbędnego w późniejszej pracy. Studia prowadzone są dwustopniowo – najpierw 3-letnie studia licencjackie, później 2-letnie studia uzupełniające. Możliwa jest nauka w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Obie specjalizacje nalezą do dziedzin artystycznych, w których potrzebna jest nie tylko rozległa wiedza, ale również predyspozycje i umiejętności, które studenci powinni szlifować jeszcze przed podjęciem decyzji o danym kierunku. Uczelnia posiada doskonałą kadrę wykładowców oraz świetne pracownie dydaktyczne, dzięki czemu nauka odbywa się w komfortowych warunkach. Absolwenci architektury wnętrz i scenografii są świetnie przygotowani do rozpoczęcia pracy zawodowej w wyuczonym zawodzie.

Architektura wnętrz, Architektura krajobrazu – Politechnika Poznańska

Architektura wnętrz oraz architektura krajobrazu to 3-letnie studia licencjackie na Politechnice Poznańskiej. Osoby, które chcą studiować na tych kierunkach powinny posiadać odpowiednie predyspozycje: zainteresowania kulturą, architekturą, sztuką, a także zdolności plastyczne, szczególnie w zakresie rysunku. Studia umiejętnie łącza w sobie zdobywanie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, które są niezbędne w dalszej karierze zawodowej. W trakcie trzyletniej nauki studenci mają możliwość uczestniczenia w licznych warsztatach, szkoleniach, zajęciach dokształcających oraz doskonalących umiejętności. Już w trakcie studiów jest możliwość odbywania stażów i praktyk zawodowych w tych miejscach, z którymi studenci chcą związać swoją późniejszą karierę zawodową.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku architekturaSpecjalizacje architektura wnętrz oraz krajobrazu dają wiele możliwości zawodowych. Absolwenci studiów mogą pracować jako projektanci wnętrz, terenów zielonych, ogrodów, zarówno w firmach zajmujących się tą branżą, jak i na własnej działalności. Kierunki dają szerokie i rozległe umiejętności i kompetencje do pracy także w zawodach pokrewnych, takich jak scenograf, grafik, grafik komputerowy, designer. W swojej pracy absolwenci mogą łączyć talent, kreatywność oraz wiedze i kompetencje, które zdobyli w trakcie trwania nauki.

Co więcej, możliwe jest dalsze dokształcanie, studia podyplomowe pogłębiające wiedzę i umiejętności. Podobnie jak w wielu innych dziedzinach, sam dyplom wyższej uczelni nie zawsze wystarczy, aby budować ciekawą karierę zawodową. Absolwenci kierunków artystycznych muszą być otwarci na nieustanne dokształcanie, podnoszenie kwalifikacji i zdobywanie nowych specjalizacji. Ważne jest również budowanie portfolio – warto o tym pamiętać już od samego początku studiów. Dla potencjalnych pracodawców jest ono w tych dziedzinach o wiele ważniejsze niż klasyczny życiorys zawodowy.

Data publikacji: 12-08-2019