Znajdź swoje wymarzone studia w Poznaniu

6 uczelni w Poznaniu - kierunek Logistyka

Adres: ul. Powstańców Wielkopolskich

61-895 Poznań

Tel.: 61 655-33-00

E-mail.: rekrutacja-1stopien@wsb.poznan.pl

www.wsb.pl/poznan

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Logistyka

Adres: ul. E. Estkowskiego 6

61-755 Poznań

Tel.: 61 850 47 76

E-mail.: rekrutacja@wsl.com.pl

www.wsl.com.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Logistyka

Adres: al. Niepodległości 10

61-875 Poznań

Tel.: 61 856-91-91

E-mail.:

www.ue.poznan.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Logistyka międzynarodowa Logistyka krajowa i międzynarodowa

Adres: ul. św. Czesława 6

61-577 Poznań

Tel.: 502 297 481

E-mail.: rekrutacja@wskiz.edu

www.wskiz.edu http://www.facebook.com/WSKiZ

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Zarządzanie logistyką

Adres: pl. Marii Skłodowskiej-Curie 5

60-965 Poznań

Tel.: 61 665-35-48

E-mail.: rekrutacja@put.poznan.pl

www.put.poznan.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Logistyka

Adres: ul. Zwierzyniecka 13

60-813 Poznań

Tel.: 61 843-47-96, 61 842-70-20

E-mail.: rekrutacja@wshiu.pl

wshiu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Logistyka

Filmy - Logistyka

Jestem spedytorem

Technik logistyk

Logistyka Poznań

Opis kierunku

Studia logistyczne to nauka sprawnego zarządzanie dostawami, przedsiębiorstwem transportowym czy np. mediami. W dużym uproszczeniu to połączenie elementów zarządzania, ekonomii, nauk humanistycznych, ekonomii czy psychologii. Logistyka może być idealnym kierunkiem dla wszystkich pasjonatów motoryzacji, ale nie będących uzdolnionym w kierunkach technicznych. Branża TSL, czyli Transport, Logistyka, Spedycja w dalszym ciągu jest na fali wznoszącej, więc pracy nie zabraknie.

Liczba uczelni

W stolicy województwa wielkopolskiego logistykę można studiować na jednej uczelni publicznej. Jest to Politechnika Poznańska. Kilka uczelni prywatnych również oferuje możliwość odjęcia studiów na tym kierunku. Są to: Wyższa Szkoła Logistyki (WSL), Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania (WSKiZ), Wyższa Szkoła Oficerska (WSOWP) im. Stefana Czarnieckiego, Akademia Kupiecka czy Europejska Wyższa Szkoła Biznesu (EWSB).

Tryby Studiowania

Studia na Politechnice Poznańskiej dostępne są w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym zaocznym. Studia dzienne są bezpłatne, zajęcia na płatnych studiach zaocznych odbywają się podczas weekendowych zjazdów.

Ceny

Politechnika Poznańska ustaliła opłatę za studia w wysokości 2 100 złotych za semestr.

Studia bezpłatne w Poznaniu – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Logistyka na Politechnice Poznańskiej - rok 2022/23


zasady rekrutacji pol pozn


Jakie predyspozycje należy mieć aby studiować logistykę
Jedną z umiejętności, które oczekuje się obecnie od pracowników działu logistycznego jest znajomość języków obcych. Dlatego kandydat powinien już posługiwać się na poziomie komunikatywnym przynajmniej jednym językiem obcym. Przydatna jest także umiejętność przyswajania nowych języków, która w przyszłości może okazać się perspektywą na rozwój osobisty oraz zawodowy. Kluczowa jest jednak umiejętność planowania. Wszystko dlatego, że osoby te najczęściej pracują w firmach logistycznych lub działach transportowych, gdzie niezbędne jest odpowiednie zarządzanie zasobami, chociażby w postaci floty pojazdów, jak też importem towarów, czy przyjmowaniem nowych materiałów.
Równie istotna jest elastyczność i adaptacja do zmian, dzięki czemu można wywiązywać się ze swoich zadań, jeśli chodzi o pracę na stanowisku logistyk.

Perspektywa pracy po studiach logistycznych w Poznaniu

Tak naprawdę logistyka łączy w sobie wiedzę bardzo szeroką. Jej naturalnymi i kluczowymi elementami są przede wszystkim umiejętność planowania i zarządzania zasobami, które niezbędne są w sektorze transportowym, czy logistycznym.
Jednak absolwent tego kierunku posiada wiedzę oraz umiejętności, które pozwalają mu na odpowiedni wybór dostawców, właściwe oszacowanie wielkości zamówienia, czy związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Dlatego perspektywy, jeśli chodzi o rodzaj zatrudnienia, jak też same stanowiska są bardzo szerokie.
Do podstawowych należą oczywiście stanowiska logistyczne w firmach transportowych, które zajmują się transportem towarów różnymi kanałami: drogą morską, lądową oraz powietrzną. Logistycy są także potrzebni w dziale zaopatrzenia, który zajmuje się kompletowaniem zamówień, jeśli chodzi o przyszłe dostawy materiałów i surowców. W ogólnym rozumieniu logistyk zajmuje się zarządzaniem dobrami, dlatego obok sektora logistycznego i spedycyjnego, może liczyć na zatrudnienie w sektorze przemysłowych, w szczególności w dziale związanych z magazynem, importem i eksportem towarów.

Data publikacji: 03-02-2022