Adres: ul. Różana 17A

61-577 Poznań

Tel.: 609 598 899

  • http://www.wsjo.pl

Oferta edukacyjna - Studia I stopnia

Studia licencjackie

Lista wydziałów/kierunków

Anglistyka Germanistyka Hispanistyka
Japonistyka Koreanistyka Sinologia
Skandynawistyka

Oferta edukacyjna - Studia II stopnia

Studia magisterskie uzupełniające

Lista wydziałów/kierunków

Anglistyka

Opis Uczelni - Wyższa Szkoła Języków Obcych (WSJO) im. Samuela Bogumiła Lindego

WYŻSZA SZKOŁA JĘZYKÓW OBCYCH (WSJO) IM. SAMUELA BOGUMIŁA LINDEGO

Uczelnia rozpoczęła swoją działalność w 2000r., kiedy decyzją Ministra Edukacji Narodowej została wpisana do rejestru państwowych szkół wyższych niepublicznych. 

Założycielem szkoły była spółka Verbum, dzięki zabiegom działającego w Poznaniu środowiska filologów. Początkowo uczelnia kształciła studentów na kierunku filologicznym w specjalizacjach anglistyka i germanistyka. Wzbogacana z czasem oferta edukacyjna sprawiła, że obecnie na poznańskiej uczelni studiują również studenci zagraniczni między innymi Wielkiej Brytanii, Włoch, Francji czy Turcji. 

W 2007r. utworzono kolejny kierunek – europeistykę. Według raportu portalu edukacyjnego „Perspektywy”- poznańska szkoła wyższa jest największą w kraju niepaństwową uczelnia o charakterze filologicznym. Kontakty z uczelniami zagranicznymi dają studentom wiele możliwości, w tym możliwość odbycia studiów przez 2 lata w Wyższej Szkole Języków Obcych w Poznaniu i kontynuację nauki przez 2 lata w brytyjskim University of Bedfordshire w Luton. Wysoka jakość nauczania, liczne certyfikaty oraz międzynarodowe kontakty, dają absolwentom szerokie perspektywy na rynku pracy.

Oferta edukacyjna - Wyższa Szkoła Języków Obcych (WSJO) im. Samuela Bogumiła Lindego

W samym sercu Poznania, znajduje się Wyższa Szkoła Języków Obcych (WSJO) im. Samuela Bogumiła Lindego - jedna z najbardziej renomowanych instytucji edukacyjnych, specjalizująca się w nauczaniu języków obcych.

Oferta edukacyjna WSJO kierowana jest do każdego, kto pragnie opanować nowy język, poszerzyć swoją wiedzę kulturową, jak również do absolwentów szkół średnich pragnących pogłębić znajomość wybranego języka obcego. Uczelnia oferuje różnorodne kierunki studiów, zarówno na poziomie studiów licencjackich, jak i magisterskich.

Do najpopularniejszych kierunków należą:

  • Anglistyka,
  • Germanistyka,
  • Hiszpanistyka,
  • Italianistyka,
  • Filologia rosyjska.
Poza klasycznymi kierunkami, jak filologia angielska czy niemiecka, uczelnia oferuje również nowoczesne specjalizacje, takie jak Tłumaczenie i komunikacja interkulturowa czy Szkoła Języka i Kultury Chiny. Te kierunki uwzględniają nie tylko naukę języka, ale także kultury i historii danego kraju, co jest niewątpliwie wielkim atutem WSJO.

WSJO to nie tylko nauka, to również nauka przez doświadczenie. Uczelnia stale współpracuje z wieloma instytucjami i organizacjami na całym świecie, co umożliwia studentom odbywanie staży i praktyk zagranicznych.

Uczelnie w okolicy z podobną ofertą edukacyjną - Wyższa Szkoła Języków Obcych (WSJO) im. Samuela Bogumiła Lindego

Sercem miasta Poznań, bije żyła Wyższej Szkoły Języków Obcych (WSJO) im. Samuela Bogumiła Lindego. Specjalizująca się w dostarczaniu jakościowej edukacji na polu języków obcych, WSJO jest miejscem dla tych, którzy pragną zrozumieć kultury z całego świata poprzez ich języki. Jej szeroka oferta i mocne sprofilowanie sprawiają, że jest oczywistym wyborem dla przyszłych tłumaczy, nauczycieli języków obcych czy osób pragnących pracować w międzynarodowych korporacjach.

Jedno z ważnych porównań można zauważyć między WSJO, a Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza (UAM) w Poznaniu. Wydział Neofilologii AMU oferuje zróżnicowany zakres programów z języków obcych w pełnym, stacjonarnym wymiarze czasu.

Kolejnym konkurentem w Poznaniu jest Wyższa Szkoła Umiejętności. Jej Katedra Języków Obcych oferuje programy nauczania języków obcych, które są na tyle elastyczne, by dopasować się do potrzeb każdego studenta, niezależnie od jego poziomu.

Za to, w okolicach Poznania, wartym uwagi jest Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Jego Instytut Filologii Obcej ma wiele programów studiów, które obejmują różne kierunki językowe. Oprócz tego, uczelnia ta znana jest z intensywnego programu języka angielskiego, skierowanego do studentów z różnych wydziałów.