Adres: ul. Św. Marcin 87

61-808 Poznań

Tel.: (+48) 61 856 89 31

  • http://amuz.edu.pl

Oferta edukacyjna - Studia I stopnia

Studia licencjackie

Lista wydziałów/kierunków

Dyrygentura Edukacja artystyczna Historyczne praktyki wykonawcze
Instrumentalistyka Jazz i muzyka estradowa Kompozycja i teoria muzyki
Wokalistyka

Oferta edukacyjna - Studia II stopnia

Studia magisterskie uzupełniające

Lista wydziałów/kierunków

Dyrygentura Edukacja artystyczna Historyczne praktyki wykonawcze
Instrumentalistyka Jazz i muzyka estradowa Kompozycja i teoria muzyki
Wokalistyka

Opis Uczelni - Akademia Muzyczna (AM) im. Ignacego Jana Paderewskiego

Historia Poznańskiej Akademii Muzycznej sięga 1920r., kiedy zaczęło funkcjonować Państwowe Konserwatorium Muzyczne. Powojenne wznowienie działalności uczelni, która funkcjonowała jako Państwowa Wyższa Szkoła Muzyczna, pozwoliło na połączenie z Państwową Wyższą Szkołę Operową.


W 1982r uczelnia przybiera obecną nazwę i od tamtej pory istnieje jako: Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. W 2006r. oddano do użytku nowoczesną salę koncertową – Aula Nova, dzięki temu zarówno studenci, jak i wykładowcy mogą brać czynny udział w życiu muzycznym Poznania organizując liczne koncerty. Studenci Akademii Muzycznej są często nagradzani podczas prestiżowych konkursów muzycznych organizowanych na całym świecie. Jako jedyna uczelnia muzyczna w kraju, poznańska szkoła wyższa prowadzi edukację na kierunku lutnictwo.

Akademia Muzyczna w Poznaniu organizuje liczne festiwale muzyczne, w tym ogólnopolskie i międzynarodowe konkursy muzyczne takie jak: Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. Andrzeja Koszewskiego czy Ogólnopolski Konkursu Perkusyjny.

Oferta edukacyjna - Akademia Muzyczna (AM) im. Ignacego Jana Paderewskiego

Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu, znana również jako AM Poznań, to uznane centrum szkolenia muzycznego, które odgrywa ważną rolę w bogatej tradycji muzycznej miasta.

Akademia cieszy się opinią jednej z najlepszych uczelni muzycznych w kraju, ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia przyszłych instrumentalistów, kompozytorów, dyrygentów, a także producentów muzycznych i specjalistów od teorii muzyki.

Oferta edukacyjna AM Poznań jest różnorodna i obejmuje studia na poziomie licencjackim, inżynierskim, magisterskim, a także doktoranckim. Najważniejsze kierunki studiów to: 

  • muzykologia,
  • instrumentalistyka,
  • kompozycja i teoria muzyki,
  • reżyseria dźwięku,
  • dyrygentura,
  • rytmika i edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej.

AM Poznań jest znana też z bogatego programu koncertów, recitali i festiwali, które skupiają miłośników muzyki z Polski i za granicy.

Uczelnia zapewnia studentom doskonałe warunki do nauki, w tym nowoczesne sale wykładowe, studia nagrań, sale koncertowe, a także dostęp do rozległej biblioteki muzycznej.

Uczelnie w okolicy z podobną ofertą edukacyjną - Akademia Muzyczna (AM) im. Ignacego Jana Paderewskiego

Akademia Muzyczna (AM) im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu to wyjątkowe miejsce, gdzie możemy odkryć pasje do różnych form sztuki muzycznej. Ta uczelnia daje niepowtarzalną możliwość zgłębiania wiedzy na temat muzyki w jej najróżniejszych aspektach.

AM w Poznaniu nie zamyka się jedynie w energetycznym świecie muzyki. Przechodząc chociażby przez liczne galerie sztuki, teatry i kawiarnie, nie można nie zauważyć, jak mocno jest wpisana w zdecydowanie bogatszy kontekst kultury Poznania. Podobne możliwości oferują również uczelnie w okolicy, takie jak Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie czy Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu.

Obie te uczelnie posiadają bogatą ofertę programów nauczania, które obejmują szerokie spektrum dziedzin muzycznych. Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina słynie z najwyższej jakości edukacji, koncentrując swoje wysiłki na nauczaniu muzykologii, dyrygentury, kompozycji oraz instrumentów orkiestralnych. Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, choć ma inny profil, to również posiada wydziały muzyczne, które oferują studia z dziedziny muzyki, tańca, szkółki baletowe, sztuki nowych mediów, instrumentów smyczkowych oraz perkusji.

Wybór jednej z tych uczelni to gwarancja zdobycia wykształcenia na najwyższym poziomie, otwierającego wiele drzwi w przyszłości na polu artystycznym.