Adres: al. Niepodległości 10

61-875 Poznań

Tel.: 61 856 91 90,
61 856 91 88

  • http://ue.poznan.pl

Oferta edukacyjna - Studia I stopnia

Studia licencjackie

Lista wydziałów/kierunków

Bachelor in Business Administration Ekonomia Finance
Finanse, audyt, inwestycje Gospodarka turystyczna Informatyka i ekonometria
Jakość i rozwój produktu Kierunek prawno-ekonomiczny Logistyka
Międzynarodowe stosunki gospodarcze Polityka społeczna Rachunkowość i finanse biznesu
Zarządzanie

Studia Inżynierskie

Lista wydziałów/kierunków

Jakość i rozwój produktu Zarządzanie i inżynieria produkcji

Oferta edukacyjna - Studia II stopnia

Studia magisterskie uzupełniające

Lista wydziałów/kierunków

Analityka danych ekonomicznych Ekonomia Finanse, audyt, inwestycje
Informatyka i ekonometria Innovation Management Jakość i rozwój produktu
Kierunek prawno-ekonomiczny Marketing Master in International Business
Międzynarodowe stosunki gospodarcze Nadzór i kontrola Przemysł 4.0
Quantitative Finance Rachunkowość i finanse biznesu Transition, Innovation and Sustainability Environments
Zarządzanie

Opis Uczelni - Uniwersytet Ekonomiczny (UE) w Poznaniu

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

Początkiem historii Uniwersytetu Poznańskiego było powołanie do życia Wyższej Szkoły Handlowej, z inicjatywy Izby Przemysłowo-Handlowej w 1926r. Szybko rozwijająca się uczelnia, od 1937r. otrzymała prawo do nadawania tytułu magistra studentom kończącym naukę, nie była wtedy uczelnią państwową i funkcjonowała jako Akademia Handlowa. Powojenna reaktywacja uczelni, doprowadziła do jej upaństwowienia, jako Wyższa Szkoła Ekonomiczna mogła też nadawać tytuły doktora i doktora habilitowanego. Od 27-12-2008r. szkoła nosi obecną nazwę Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Uczelnia zajmuje wysokie notowania w rankingu polskich szkół wyższych, a w 2019r. została uznana za najlepszą uczelnię o charakterze ekonomicznym w Polsce.

Szeroki wachlarz ofert edukacyjnej oraz kilkadziesiąt aktywnie działających Studenckich Kół Naukowych sprawiają, wysokie pozycje w rankingach międzynarodowych – IV miejsce na liście Eduniversal i doskonałe perspektywy zatrudnienia dla absolwentów, sprawiają że Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu jest jedną z najchętniej wybieranych przez studentów uczelni w naszym kraju.


Oferta edukacyjna - Uniwersytet Ekonomiczny (UE) w Poznaniu

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (UEP) to uczelnia z długą tradycją i bogatą ofertą edukacyjną, ciesząca się uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą. Ta placówka, zlokalizowana w sercu Poznania, jest jednym z czołowych polskich ośrodków nauk ekonomicznych i biznesu.

Oferta edukacyjna UEP jest niezwykle szeroka i różnorodna. Propagując interdyscyplinarność, uczelnia oferuje studia na pięciu wydziałach, na których realizowane są programy na poziomie licencjackim, inżynierskim, magisterskim oraz doktoranckim.

Wśród oferowanych kierunków dominują te związane z szeroko rozumianą ekonomią.

  • Ekonomia,
  • zarządzanie,
  • finanse i rachunkowość, to tylko niektóre z nich.
Ale propozycje kierunków nie kończą się na tych, które są typowe dla uczelni ekonomicznych.

  • Logistyka,
  • informatyka i ekonometria to przykłady innych, popularnych kierunków.
UEP jest również miejscem, które zachęca do zdobywania umiejętności międzynarodowych, prowadząc studia w językach obcych i oferując liczne programy wymiany studenckiej.

UEP wyróżnia się innowacyjnością i praktycznością podejścia do nauki, co przekłada się na wysoką jakość realizowanych programów edukacyjnych i atrakcyjność absolwentów na rynku pracy. To miejsce, które warto wybrać na swoją ścieżkę edukacyjną.

Uczelnie w okolicy z podobną ofertą edukacyjną - Uniwersytet Ekonomiczny (UE) w Poznaniu

W samym sercu Wielkopolski, na mapie edukacyjnej Polski, prężnie działa Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. To miejsce, które łączy tradycję z nowoczesnością, gwarantując świetne warunki do studiowania. UE w Poznaniu to nie tylko wiodąca placówka edukacyjna regionu, ale również jedna z najbardziej cenionych instytucji w kraju. Kierunki studiów obejmują nauki ekonomiczne, biznes i zarządzanie.

Jeżeli interesujesz się dziedzinami oferowanymi przez UE, warto zwrócić uwagę na podobne placówki w Poznaniu. Przykładowo, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oferuje specjalizacje ekonomiczne w swoim Wydziale Nauk Ekonomicznych. Tutaj, poza ekonomią i zarządzaniem, student może zgłębić tematykę finansów i rachunkowości.

Kolejnym ważnym punktem na edukacyjnej mapie Poznania jest Politechnika Poznańska. Jej oferta obejmuje kierunek Informatyka Stosowana z dodatkowym modułem ekonomicznym, gdzie technologia łączy się z biznesem.

Na koniec warto zwrócić uwagę na WSB w Poznaniu. Ta prywatna szkoła wyższa skupia się na naukach ekonomicznych, oferując kierunki zarządzania, finansów, rachunkowości oraz szeroko pojętej ekonomii.

Edukacja w Poznaniu, zwłaszcza na kierunkach ekonomicznych, jest znakomicie rozwinięta. Każda z wymienionych uczelni oferuje unikalne możliwości studiowania, łącząc aspekty teoretyczne z praktycznymi umiejętnościami. Bez względu na wybór, student jest przygotowany do przyszłego zawodu starannie i kompleksowo.