Znajdź swoje wymarzone studia w Poznaniu

3 uczelnie w Poznaniu - kierunek Filologia angielska

Adres: ul. Wieniawskiego 1

61-712 Poznań

Tel.: 61 829 40 00

E-mail.: dnuam@amu.edu.pl

amu.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Filologia angielska Filologia angielska w edukacji Filologia angielska z pedagogiką
Filologia angielsko-celtycka Filologia angielsko-chińska

Adres: ul. Różana 17A

61-577 Poznań

Tel.: 609 598 899

E-mail.: info@wsjo.pl

www.wsjo.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

ANGLISTYKA ANGLISTYKA OD PODSTAW

Adres: ul. Bułgarska 55

60-320 Poznań

Tel.: 61 832-11-79

E-mail.: kontakt@wspia.pl

www.wspia.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Filologia angielska

Studia na kierunku Filologia Angielska w Poznaniu

Opis kierunku

Podczas podróży zasmakowałeś w rybie z frytkami? Uważasz, że Londyn to nie tylko stolica mody i chciałbyś poznać jego początki oraz całą historię rodziny królewskiej? W takim razie studia na filologii angielskiej są doskonałym wyborem! Poznasz nie tylko historię krajów anglojęzycznych, ale przede wszystkim język oraz literaturę od strony wcześniej nie odkrytej.

Liczba uczelni

W Poznaniu studia na kierunku filologia angielska podjąć można na Uniwersytecie Adama Mickiewicza. Jeśli szukacie jakiejś alternatywy to wart zapoznać się z ofertą prywatnych szkół wyższych. Anglistykę oferują: Wyższa Szkoła Języków Obcych (WSJO) im. Samuela Bogumiła Lindego, Europejska Wyższa Szkoła Biznesu (EWSB) czy Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu.

Tryby Studiowania

Uniwersytet Adama Mickiewicza daje studentom możliwość studiowania w dwóch trybach: stacjonarnym oraz niestacjonarnym. Studia dzienne na publicznych uczelniach są bezpłatne. Za naukę na studiach niestacjonarnych pobierana jest opłata.

Ceny

Studia zaoczne na UAM to koszt 2 600 złotych za semestr. Podobne opłaty obowiązują na uczelniach niepublicznych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Adama Mickiewicza


zasady rekrutacji uam


Predyspozycje do studiowania filologii angielskiejStudia na kierunku filologia angielska znajdziemy praktycznie w każdym mieście, w którym działają uczelnie wyższe. Studiować można zarówno na uczelniach państwowych, jak i prywatnych. Studia prowadzone są w trybie pierwszego i drugiego stopnia, w formie stacjonarnej i niestacjonarnej. Można więc studiować w takiej formie, która najbardziej kandydatowi odpowiada. Aby dostać się na filologię angielską, najczęściej trzeba pokonać kilku lub kilkunastu chętnych. Warto też mieć świadomość, że nie każdy dobrze sprawdzi się na tym kierunku i nie będzie dobrze sobie radził w przyszłej pracy w zawodzie.

Osoby, które chcą studiować filologię angielską powinny już na etapie szkoły średniej mieć bardzo dobrą znajomość języka angielskiego, orientować się w historii, kulturze krajów angielskojęzycznych, a także korzystać z języka w praktyce. Na filologii angielskiej doskonale radzą sobie osoby, które miały już okazję rozmawiać w języku obcym w czasie zagranicznych podróży i poznały żywy język od różnych stron. Studiowanie filologii to także ciężka praca, dużo wiadomości oraz wiedzy do zapamiętania. Na studiach językowych świetnie poradzą sobie osoby, które mają dobrą pamięć, umiejętność szybkiego uczenia się, a także są otwarte na relacje z innymi ludźmi, komunikatywne i chętne do współpracy. Po studiach językowych zwykle bowiem pracuje się z innymi i nieustannie kontaktuje się z innymi osobami. Studentom filologii przyda się również umiejętność dobrej organizacji czasu pracy.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku filologia angielska w PoznaniuUkończenie filologii angielskiej daje wiele możliwości zatrudnienia w Poznaniu i nie tylko. Jak w każdym dużym mieście, także w Poznaniu można znaleźć zatrudnienie w szkolnictwie. Dobrzy angliści są poszukiwani w szkołach państwowych, prywatnych, a także w szkołach typowo językowych. Można również założyć własną działalność, zajmować się korepetycjami, szkoleniami językowymi, przygotowaniami do matury czy różnego rodzaju egzaminów. Osoby, które studiowały filologię angielską ze specjalnością tłumaczeniową mogą natomiast pracować nie tylko w biurach tłumaczeń czy firmach, które zajmują się obsługą obcokrajowców, ale również w każdym sektorze biznesu, który działa na arenie międzynarodowej. Wiele firm działa za granicą i współpracuje z zagranicznymi kontrahentami czy klientami. W takich branżach potrzebni są dobrzy filolodzy, szczególnie z doskonałą znajomością konkretnego, branżowego języka.

Osoby, które chcą po filologii angielskiej pracować w wyuczonym zawodzie, powinny już w trakcie studiów zadbać o dokształcanie, uczestniczenie w ciekawych kursach, szkoleniach czy projektach. Filologia jest bowiem bardzo popularnym kierunkiem, a to oznacza, że co roku na rynku pracy pojawiają się tysiące nowych, wykształconych filologów. Im więcej doświadczenia, umiejętności czy dodatkowych kwalifikacji, tym większe są szanse na znalezienie dobrego i ciekawego zatrudnienia nie tylko w Poznaniu.

Jeśli interesują Cię również inne kierunki filologiczne w tym mieście zapoznaj się z ofertą edukacyjną 3 uczelni posiadających studia na kierunku filologia germnańska w poznaniu

Data publikacji: 26-08-2019