Adres: ul. Nieszawska 19

61-022 Poznań

Tel.: 61 871-15-30,
61 877-10-82

  • http://https://www.wshig.pl/

Oferta edukacyjna - Studia I stopnia

Studia licencjackie

Lista wydziałów/kierunków

Hotelarstwo i gastronomia Języki obce w turystyce, hotelarstwie i gastronomii Manager hotelarstwa i gastronomii sportowej
Manager Hotelarstwa i Turystyki Morskiej Manager obiektu hotelarskiego i gastronomicznego Obsługa ruchu turystycznego
Zarządzanie Hotelarstwem pod Patronatem Sheraton Poznań Zarządzanie i marketing w hotelarstwie, gastronomii, turystyce i rekreacji

Oferta edukacyjna - Studia II stopnia

Studia magisterskie uzupełniające

Lista wydziałów/kierunków

Hotelarstwo i gastronomia Języki obce w turystyce, hotelarstwie i gastronomii Obsługa ruchu turystycznego
Zarządzanie i marketing w hotelarstwie, gastronomii, turystyce i rekreacji

Opis Uczelni - Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii (WSHiG)

WYŻSZA SZKOŁA HOTELARSTWA I GASTRONOMII (WSHIG)

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej z 14-07-1993r., rozpoczyna swoją działalność Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu, która już w kolejnym roku otrzymuje certyfikat i zostaje przyjęta w poczet Europejskiego Stowarzyszenia Szkół Hotelarsko Turystycznych w Luksemburgu.

Uczelnia była pierwszą w Europie szkołą wyższą kształcącą studentów w dziedzinie gastronomii i hotelarstwa. Udział w licznych konkursach krajowych i międzynarodowych na całym świecie, pozwolił poznańskiej szkole wyższej zdobyć wiele nagród i kolejnych certyfikatów, takich jak: członkostwo w Międzynarodowej Radzie Edukacji Hotelarstwa i Gastronomii czy  Międzynarodowego Stowarzyszenia Dyrektorów Szkół Hotelarskich w 2000r.

Absolwenci uczelni stają się specjalistami na samodzielnych stanowiskach kierowników restauracji, hoteli czy przemyśle turystycznym. Zachowanie wysokich standardów edukacyjnych, połączonych ze stażami, często w prestiżowych zagranicznych restauracjach, przekładają się na doskonałe przygotowanie przyszłych kucharzy, barmanów i kierowników lokali gastronomicznych, także poza granicami naszego kraju.


Oferta edukacyjna - Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii (WSHiG)

Zlokalizowana w tętniącym życiem Poznaniu, Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii (WSHiG) jest jednym z czołowych punktów na mapie edukacyjnej kraju dla osób marzących o karierze w sektorze hotelarskim oraz gastronomicznym.

Oferta edukacyjna WSHiG jest szeroka i atrakcyjna dla każdego, kto pragnie poszerzać swoje horyzonty w zakresie hotelarstwa, gastronomii, turystyki i innych pokrewnych dziedzin. To idealne miejsce dla kreatywnych, otwartych na nowe doświadczenia ludzi z wizją. Wybrać można spośród kilku specjalności, których programy nauczania są bezpośrednio dostosowane do potrzeb aktualnego rynku pracy. To tutaj student zdobywa nie tylko teoretyczną wiedzę, ale też niemałe doświadczenie praktyczne, co jest ogromnym atutem na starcie kariery zawodowej.

WSHiG to wyjątkowe połączenie nowoczesności z tradycją. Nauczanie odbywa się pod okiem doświadczonych specjalistów, a infrastruktura uczelni zapewnia doskonałe warunki do nauki i rozwoju. To miejsce, które z pasją tworzy przyszłość polskiego hotelarstwa i gastronomii.

Uczelnie w okolicy z podobną ofertą edukacyjną - Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii (WSHiG)

Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii (WSHiG) w Poznaniu jest wybitnym miejscem dla tych, którzy pragną rozpocząć karierę w sektorze gastronomii i hotelarstwa. Ta specjalistyczna uczelnia dekadowa kombinuje teorię z praktyką, dostarczając studentom niezbędne umiejętności w tych niebiodegradalnych industriach.

Jeżeli interesujesz się korzystnymi alternatywami, możesz rozważyć następujące instytucje:

1. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Oferuje program zarządzania i inżynierii produkcji z naciskiem na technologię żywności i ocenę sensoryczną, który możemy uznać za naturalne rozszerzenie oferty WSHiG.

2. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu - W swojej ofercie edukacyjnej ma program z zakresu zarządzania, który oferuje specjalizacje w hotelarstwie i gastronomii.

3. Akademia WSB w Poznaniu - Ta prywatna instytucja oferuje kierunek turystyka i rekreacja, który jest ściśle związany z hotelarstwem, a także różne przedmioty związane z zarządzaniem gościnnością.