Znajdź swoje wymarzone studia w Poznaniu

4 uczelnie w Poznaniu - kierunek Ekonomia

Studia ekonomia w Poznaniu

Studia na kierunku ekonomia na uczelniach publicznych w PoznaniuStudiowanie ekonomii w Poznaniu jest możliwe na aż 3 uczelniach publicznych. Ten kierunek studiów w swojej ofercie posiada Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Najszerszą ofertę studiów posiada Uniwersytet ekonomiczny, który oferuje największą liczbę specjalizacji na tym właśnie kierunku. Istnieje możliwość studiowania w formie stacjonarnej oraz niestacjonarnej. Studia dostępne są w formie licencjackich oraz magisterskich II stopnia. W celu dokładniejszego poznania kierunku warto sprawdzić ranking popularności kierunków w Poznaniu.Studia na kierunku ekonomia na uczelniach niepublicznych w PoznaniuEkonomie można studiować również na uczelniach niepublicznych. Doskonałym przykładem takiej uczelni będzie Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu. Uczelnia posiada zespół prowadzących i wykłada ekonomię na bardzo wysokim poziomie. Dzięki temu zadowolenie ze studiowania może być naprawdę wysokie i można wiele zyskać na samym uczęszczaniu na ten właśnie kierunek. Dodatkowo na uczelni dostępne są takie specjalizacje jak: przedsiębiorczość i finansowanie biznesu, strategie rozwoju biznesu oraz gospodarka regionalna.Studia ekonomiczne w Poznaniu – opinie, rankingi, zasady rekrutacji, wywiadyW celu wybrania najbardziej odpowiadającej potrzebom uczelni warto sprawdzić opinie na temat konkretnych placówek edukacyjnych w Poznaniu.Dostępne w wielu miejscach opinie są często wystawiane przez absolwentów, którzy są w stanie w odpowiedni sposób ocenić poziom kształcenia i przygotowanie do późniejszego wykonywania zawodu.Wywiad z studentką z ekonomii - Czy warto studiować ekonomie?

Adres: al. Niepodległości 10

61-875 Poznań

Tel.: 61 856 91 90, 61 856 91 88

E-mail.: rekrutacja@ue.poznan.pl

ue.poznan.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Ekonomia Kierunek prawno-ekonomiczny Analityka danych ekonomicznych

Adres: ul. Wojska Polskiego 28

60-637 Poznań

Tel.: 61 846 64 00, 61 848 70 10, 61 848 70 11

E-mail.: rekrutacja@up.poznan.pl

up.poznan.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Ekonomia

Adres: ul. Wieniawskiego 1

61-712 Poznań

Tel.: 61 829 40 00

E-mail.: dnuam@amu.edu.pl

amu.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Kierunek prawno-ekonomiczny Gospodarka i ekonomia w dziejach

Adres: ul. 28 Czerwca 1956 217/219

61-485 Poznań

Tel.: 502 837 451, 509 420 756, 502 864 817

E-mail.: rekrutacja@wshiu.pl

wshiu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Ekonomia

Filmy - Ekonomia

Jak oszczędzać pieniądze i jak zarabiać więcej? | 4 kroki do bogactwa

Czym jest ekonomia?

Uczelnie z kierunkiem ekonomia w Poznaniu

Liczba uczelni

Ekonomię w Poznaniu możemy studiować na 2 uczelniach publicznych: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Tryby studiowania

Ekonomię, podobnie jak większość kierunków możesz studiować na trzech trybach: dziennie, zaocznie i wieczorowo. Od nas zależy, który tryb studiów wybierzemy. Tryb zaoczny idealny jest dla osób pracujących, ale należy pamiętać, że w tym trybie oferowane są jedynie studia płatne, choć zawsze możemy liczyć na stypendium, które pokryje nam koszty studiów.

Ceny

Kierunek ekonomia w Poznaniu może nas kosztować od 1500 do 2200 zł, co w porównaniu do innych kierunków nie jest wysoką ceną. Opłata może wzrosnąć gdy zdecydujemy się kontynuować naukę na studiach magisterskich. Warto pamiętać, że opłata nie zawiera pomocy naukowych o które student musi zadbać sam.

Studia bezpłatne w Poznaniu – zasady rekrutacji

Ekonomia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu - rok 2022/23


Aktualizacja 2022
Źródło: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu


Ekonomia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu - rok 2022/23


Aktualizacja 2022
Źródło: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu


Kierunek prawno-ekonomiczny na Uniwersytecie Adama Mickiewicza - studia II stopnia, rok 2022/23

Predyspozycje do studiowania ekonomiiOd co najmniej kilkunastu lat ekonomia jest kierunkiem studiów bardzo chętnie wybieranym przez absolwentów szkół średnich. Są to studia dwustopniowe, które znajdziemy zarówno na uczelniach państwowych, jak i prywatnych. Już ukończenie trzyletnich studiów licencjackich daje wiele możliwości zawodowych. Warto jednak pamiętać, że ekonomia z pewnością nie jest kierunkiem dla każdego i nie każdy dobrze odnajdzie się w świecie liczb, skrupulatnych przepisów i analizowania danych. Studenci psychologii powinni mieć umysły ścisłe, doskonale radzić sobie ze ścisłymi przedmiotami, takimi jak matematyka, logika, statystyka. W trakcie studiów sporo jest również nauki teoretycznej, warto więc mieć otwarty umysł, sprawnie przyswajać wiedzę, a także umieć wykorzystać ją w praktyce.

Przyszli ekonomiści powinni mieć umiejętności logicznego myślenia, analizowania danych i wyciągania wniosków. Muszą to być osoby bardzo sumienne, zdyscyplinowane, skrupulatne i odpowiedzialne. Ważna jest też umiejętność pracy pod presją czasu oraz w stresujących warunkach. Dobry ekonomista powinien również umieć podejmować szybkie, skuteczne decyzje, a także w pewnym stopniu mieć umiejętności zarządzania ludźmi i współpracy z zespołem. W wielu miejscach pracy ekonomiści nie pracują bowiem na samodzielnych stanowiskach, a są częścią większego zespołu, który wspólnie pracuje na sukces całej firmy.

Perspektywy zatrudnienia w Poznaniu po studiach ekonomicznychStudia ekonomiczne dają wiele możliwości zatrudnienia w każdym dużym mieście, nie inaczej jest więc w przypadku Poznania. To miasto doskonale rozwinięte pod względem biznesowym, a duże i małe firmy nieustannie poszukują dobrych, wykształconych ekonomistów do pracy na różnych stanowiskach. Ekonomiści poszukiwani są także w urzędach, organizacjach czy instytucjach, w których bardzo rozbudowane są działy finansowe. Absolwenci studiów ekonomicznych mogą znaleźć zatrudnienie w bankach, firmach finansowych, pożyczkowych, ubezpieczeniowych, a także w biurach doradczych, firmach zajmujących się podatkami czy rachunkowością. Wykwalifikowani ekonomiści z doświadczeniem mogą również zakładać własne firmy i pracować na własny rachunek w swojej branży.

Możliwości zawodowe ekonomistów w dużym stopniu zalezą od tego, jaką specjalizację wybrali w trakcie studiów. Na każdej uczelni jest co najmniej kilka różnych specjalności, które są mocno dopasowane do potrzeb rynku pracy. Warto wybrać coś, co faktycznie nas interesuje, a następnie dokształcać się właśnie w tej dziedzinie. Nie zapominajmy, że ekonomię co roku studiują tysiące osób w całej Polsce i co roku na rynku pracy pojawia się cała rzesza ekonomistów poszukujących zatrudnienia. Dobrze jest więc mieć nieco więcej do zaoferowania przyszłemu pracodawcy niż tylko dyplom ukończenia wyższej uczelni. Przydadzą się dodatkowe kursy, szklenia czy studia podyplomowe, które pozwalają na dosyć szybkie podwyższenie kwalifikacji w konkretnej dziedzinie ekonomii.

Studia ekonomiczne Poznań, specjalizacje:

Bankowość i Finanse

Kierunek studiów oferuje dobre zatrudnienie w jednostkach finansowych oraz bankowych. Umiejętność logicznego myślenia, analizy oraz ścisły umysł to podstawowe cechy charakterystyczne studentów. W trakcie nauki zostaną poruszone zarówno tematy ściśle związane z ekonomią, jak i przekazana zostanie wiedza odnośnie banków i prawa.
Specjalizację prowadzi Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu.

Inwestycje i nieruchomości

Inwestycje i nieruchomości to kierunek przeznaczony dla osób wykazujących się umiejętnością dobrego gospodarowania środkami finansowymi, a także przyszłościowym myśleniem. Zakończenie edukacji umożliwia podjęcie zatrudnienia w sektorze publicznym oraz prywatnym. Program nauczania skupia się zarówno na przekazaniu wiedzy teoretycznej, jak i oferuje odpowiednie ćwiczenia praktyczne.
Specjalizację prowadzi Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu.

Finanse i biznes międzynarodowy

Osoby rozpoczynające naukę w tym kierunku pragną dowiedzieć się w jaki sposób funkcjonują przedsiębiorstwa międzynarodowe, a także kto zarządza pieniędzmi występującymi w gospodarce. W przyszłości absolwenci mogą podjąć zatrudnienie jako specjaliści finansowi bądź praktykanci biznesowi. Zajęcia mają głównie postać ćwiczeń, które umożliwiają pracę na odpowiednich przykładach. Studenci często korzystają z laboratoriów komputerowych, a do tego współdziałają z partnerami biznesowymi.
Specjalizację prowadzi Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu.

Ekonomia globalna i menadżerska

Studenci przyswajają współczesne informacje związane z ekonomią. Program edukacyjny zajęć został tak stworzony, że absolwenci wiedzą w jaki sposób skorzystać z przekazanych im informacji w jednostkach gospodarczych, finansowych i innych. Stają się oni właścicielami solidnej porcji wiedzy ekonomiczne oraz menadżerskiej.
Specjalizację prowadzi Uniwersytet ekonomiczny w Poznaniu.

Ekonomia pracy i zarządzanie kadrami

W trakcie zajęć studenci uzyskują wiedzę z zakresu mikro oraz makroekonomii, która przekłada się na efektywność w trakcie pracy. Uczą się oni jak zoptymalizować pracę zatrudnionych osób oraz jak nimi kierować. Przyszłościowy zawód, który wymaga bystrego umysłu.
Specjalizację prowadzi Uniwersytet ekonomiczny w Poznaniu.Ekonomia, Uniwersytet Ekonomiczny

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu realizuje studia ekonomiczne zarówno na studiach licencjackich pierwszego stopnia, jak i na uzupełniających studiach magisterskich. Studenci kierunku ekonomia zdobywają kompleksową wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, prawnych, dotyczących zarządzania, rachunkowości, finansów oraz przedsiębiorczości. Studia ekonomiczne w umiejętny sposób łączą w sobie typowo akademicką wiedzę z nauką umiejętności praktycznych. Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego mają do dyspozycji nowoczesną bazę dydaktyczną oraz możliwość kształcenia się pod okiem najlepszych, wykwalifikowanych wykładowców oraz praktyków z firm ściśle współpracujących z uczelnią. W trakcie studiów sporo jest szkoleń, warsztatów, ćwiczeń, praktyk i stażów zawodowych, dzięki którym przyszli ekonomiści mogą poznać specyfikę wybranego zawodu w praktyce. Absolwenci ekonomii na Uniwersytecie Przyrodniczym doskonale radzą sobie na rynku pracy i są wysokiej klasy specjalistami w swojej dziedzinie.

Ekonomia, Uniwersytet Przyrodniczy

Studia ekonomiczne realizowane są na Wydziale Ekonomiczno-Społeczny, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Są to studia zarówno pierwszego, jak i drugiego stopnia, które kompleksowo przygotowują do wykonywania zawodu ekonomisty i zatrudnienia zarówno w sektorze prywatnym, jak i w firmach, instytucjach lokalnych oraz ogólnopolskich. W trakcie kształcenia studenci zdobywają wiedzę z zakresu ekonomii, ekonomiki gospodarki żywnościowej, finansów, bankowości, polityki gospodarczej, prawa gospodarczego czy polityki rolnej Unii Europejskiej. Studenci ekonomii na Uniwersytecie Przyrodniczym mają do dyspozycji świetną bazę dydaktyczną, kształcą się pod okiem wykwalifikowanych wykładowców akademickich. W programie studiów znajduje się wiele stażów, praktyk i szkoleń zawodowych, które pomagają w zdobywaniu praktycznych umiejętności. Absolwenci studiów pierwszego stopnia mogą albo kontynuować naukę na studiach magisterskich, albo od razu szukać zatrudnienia. Już po studiach licencjackich są bowiem dobrymi specjalistami.

Ekonomia, Uniwersytet Adama Mickiewicz

Studia ekonomiczne na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu to dwustopniowe studia złożone z licencjatu oraz studiów magisterskich. Są one skierowane do osób, które interesują się ekonomią i dziedzinami pokrewnymi, chcą rozwijać swoją wiedze w tym zakresie, widzą siebie w zawodzie ekonomisty w sektorze prywatnym lub publicznym. W programie kształcenia znajdziemy takie przedmioty, jak ekonomia, finanse, bankowość, rachunkowość, zarządzanie oraz wiele pokrewnych oraz specjalistycznych dziedzin. Kształcenie kładzie duży nacisk na naukę praktycznych umiejętności. W trakcie studiów sporo jest praktyk, szkoleń, stażów zawodowych oraz innych form doskonalenia praktycznego. Dzięki nim studenci mają możliwość poznania specyfiki przyszłego zawodu w praktyce. Studenci Uniwersytetu Adama Mickiewicza mają do dyspozycji nowoczesną i świetnie wyposażoną bazę dydaktyczną oraz kadrę naukową złożoną z wysokiej klasy specjalistów. Kształcenie odbywa się na wysokim poziomie, dzięki czemu absolwenci studiów nie mają problemów ze znalezieniem zatrudnienia.


Sprawdź także oferty 8 szkół wyższych, które prowadzą studia na kierunku rachunkowość w Poznaniu

Data publikacji: 14-02-2022