Znajdź swoje wymarzone studia w Poznaniu

8 uczelni w Poznaniu - kierunek Finanse

Adres: ul. E. Estkowskiego 6

61-755 Poznań

Tel.: 61 850 47 76

FAX.:

Galeria Wyższa Szkoła Logistyki (WSL)
Galeria Wyższa Szkoła Logistyki (WSL)

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Rachunkowość i zarządzanie finansami przedsiębiorstw

Adres: ul. Robocza 4

61-538 Poznań

Tel.: 61 835 15 11, 601 305 212

FAX.: 61 835 15 04

Galeria Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości (WSZiB) w Poznaniu
Galeria Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości (WSZiB) w Poznaniu

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Bankowość i usługi finansowe

Adres: ul. Powstańców Wielkopolskich

61-895 Poznań

Tel.: 61 655-33-00

FAX.: 61655-32-27

www.wsb.pl/poznan

Nasze wydziały/kierunki

Zarządzanie (zobacz specjalizacje) Turystyka i rekreacja (zobacz specjalizacje) Informatyka (zobacz specjalizacje)
Finanse i rachunkowość (zobacz specjalizacje) Bezpieczeństwo wewnętrzne (zobacz specjalizacje) Administracja (zobacz specjalizacje)
Inżynieria zarządzania (zobacz specjalizacje) Logistyka (zobacz specjalizacje) Prawo w biznesie (zobacz specjalizacje)
Prawo (zobacz specjalizacje) Turystyka i rekreacja (zobacz specjalizacje) Zarządzanie (zobacz specjalizacje)
Handel międzynarodowy (zobacz specjalizacje) Psychologia w biznesie (zobacz specjalizacje) Finanse i rachunkowość (zobacz specjalizacje)
Computer Science – BSc. degree program (zobacz specjalizacje) Engineering Management- BSc. degree program (zobacz specjalizacje) English Philology (zobacz specjalizacje)
International Trade (zobacz specjalizacje) Finanse i rachunkowość - studia dualne (zobacz specjalizacje) Management (zobacz specjalizacje)
Informatyka (zobacz specjalizacje) Management (zobacz specjalizacje) Zarządzanie- studia online (zobacz specjalizacje)
Zarządzanie dla inżynierów (zobacz specjalizacje)

Adres: ul. Zwierzyniecka 13

60-813 Poznań

Tel.: 61 843-47-96, 61 842-70-20

FAX.: 61 842-70-20

Nasze wydziały/kierunki

Zarządzanie (zobacz kierunki) Turystyka i Rekreacja (zobacz kierunki) Bezpieczeństwo Narodowe (zobacz kierunki)

Adres: ul. Elizy Orzeszkowej 1

60-778 Poznań

Tel.: 61 670-33-11, 61 851-05-18

FAX.: 61 642-15-99

www.wsb.net.pl/ucz

Nasze wydziały/kierunki

Bezpieczeństwo Narodowe (zobacz specjalizacje) Pedagogika (zobacz specjalizacje) Zarządzanie (zobacz specjalizacje)
Pedagogika (Wydział Studiów Społecznych w Gdańsku) (zobacz specjalizacje) Bezpieczeństwo Wewnętrzne (Wydział Studiów Społecznych w Gdańsku) (zobacz specjalizacje) Pedagogika (Wydział Studiów Społecznych w Gliwicach) (zobacz specjalizacje)
Bezpieczeństwo Narodowe (Wydział Studiów Społecznych w Gliwicach) (zobacz specjalizacje) Bezpieczeństwo Zdrowotne (zobacz specjalizacje) Psychologia (zobacz specjalizacje)
Psychologia (Wydział Studiów Społecznych w Gdańsku) (zobacz specjalizacje) Psychologia (Wydział Studiów Społecznych w Gliwicach) (zobacz specjalizacje) Bezpieczeństwo Narodowe* (Wydział Studiów Społecznych w Bartoszycach) (zobacz specjalizacje)
Pedagogika (Wydział Nauk Społecznych w Bartoszycach) (zobacz specjalizacje) Bezpieczeństwo Zdrowotne (Wydział Nauk Społecznych w Giżycku) (zobacz specjalizacje) Bezpieczeństwo Publiczne* (Wydział Studiów Społecznych w Giżycku) (zobacz specjalizacje)
Psychologia* (Wydział Studiów Społecznych w Giżycku) (zobacz specjalizacje) Bezpieczeństwo Publiczne* (Wydział Nauk Społecznych w Jaworznie) (zobacz specjalizacje)

Szkoły wyższe z kierunkiem finanse w Poznaniu

Posiadasz umiejętności analityczne i interesujesz się światem finansów? Jesteś dobry w naukach matematycznych oraz szybko podejmujesz decyzje? Jeżeli na te pytania odpowiedziałeś „tak”, jesteś idealnym kandydatem na studia na kierunkach finansowych. Zobacz, jakie uczelnie w Poznaniu oferują tego typu studia oraz jakie atrakcje czekają na Ciebie w stolicy Wielkopolski!

Każdego dnia, choć być może nie jesteśmy tego świadomi, wykorzystujemy w swoim życiu tzw. instrumenty finansowe. Gdy wchodzimy do sklepu po chleb, wybieramy go, analizujemy jego cenę i wydajemy konkretne środki. Te mikrodecyzje są odpowiednikiem działań, które wykonuje się w przedsiębiorstwach: małych, średnich, a także w dużych korporacjach.

Dlaczego więc nie zostać specjalistą na szerszą skalę? Studiując finanse, poznasz mechanizmy finansowe, które mogą wspomóc zwiększenie efektywności ekonomicznej danej firmy. Można je odnieść do różnych gałęzi, takich jak: sprzedaż, produkcja, inwestycja czy ubezpieczenia. Mówiąc w skrócie: gdy skończysz te studia, będziesz umieć analizować dane, oceniać ryzyko, jak i podawać optymalne rozwiązania w różnych sytuacjach.

Uczelnie w Poznaniu, na których możesz studiować finanse

W Poznaniu znajdziesz dwie państwowe uczelnie, które oferują studia na kierunku finanse i rachunkowość:

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, al. Niepodległości 10
•kierunek: finanse i rachunkowość; studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne,
•kierunek: finanse i rachunkowość biznesu; studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne,

Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, ul. Wojska Polskiego 28
•kierunek: finanse i rachunkowość; studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne.

Dodatkowo w stolicy Wielkopolski możesz podjąć studia na uczelniach prywatnych. Są to:

Akademia Kupiecka, ul. Zwierzyniecka 13
•kierunek: finanse i rachunkowość,

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, al. Niepodległości 2
•kierunek: finanse i rachunkowość.

Jaki zawód można wykonywać będąc absolwentem finansów i rachunkowości?

Osoba, która ukończyła kierunek finanse i rachunkowość, może podjąć prace w dziale finansowo-księgowym dowolnego przedsiębiorstwa, jak również w korporacjach finansowych jako analityk. Znajdzie też pracę w bankach, biurach rachunkowych, biurach maklerskich, konsultingowych, firmach leasingowych. Absolwent finansów może również zostać audytorem, doradcą podatkowym czy inwestycyjnym.

Absolwenci finansów i rachunkowości są zatrudniani także w urzędach skarbowych, funduszach inwestycyjnych oraz emerytalnych. Wszystkie te możliwości wynikają ze specjalnego przygotowania studentów do analizowania zjawisk finansowych, ekonomicznych, gospodarczych, jak również społecznych. Na finansach i rachunkowości uczy się, jak ocenić sytuację na rynku finansowym, sformułować strategię, jak również tego, jak inwestować na giełdzie oraz jak korzystać z funduszy, jakie oferuje nam Unia Europejska.

Studia w Poznaniu – jakie atrakcje na Ciebie czekają?

Poznań, podobnie jak Kraków, Warszawa i Wrocław, jest jednym z największych ośrodków akademickich w naszym kraju. Nic więc dziwnego, że studenci znajdują tu wszystko to, czego potrzebują. Miasto to obfituje w wydarzenia i placówki kulturalne. Rozwijać tu można swoje zainteresowania historyczne, muzyczne, związane ze sztuką, literaturą, teatrem… Poznań ma nie tylko bardzo bogatą ofertę kulturalną, ale także zabytkową tkankę miejską. Jednak nie samą wysoką kulturą żyje student! W Poznaniu czekają na Ciebie bary, kluby, kawiarnie i wiele innych atrakcji skrojonych na miarę studenckich potrzeb i możliwości!

Mieszkanie dla studenta w Poznaniu

Wynajęcie pokoju czy mieszkania w Poznaniu nie jest najtańsze. Na szczęście ośrodek ten nie należy także do najdroższych. Szczególnie popularną dzielnicą w Poznaniu, w której chętnie mieszkają studenci, są Jeżyce, które cała Polska zna chociażby z Jeżycjady – cyklu książek dla młodzieży autorstwa Małgorzaty Musierowicz. Za wynajem jednego pokoju w Jeżycach trzeba zapłacić mniej więcej 550-650 zł miesięcznie. Natomiast wynajem całego dwupokojowego mieszkania kosztuje około 1100-1900 zł miesięcznie.

Lektura dla przyszłego studenta finansów

Jeśli już nie możesz doczekać się studiów lub chcesz sprawdzić, czy finanse to kierunek dla Ciebie, przeczytaj Finanse publiczne autorstwa Stanisława Owsiaka. To podstawowy podręcznik dla studentów kierunków związanych z finansami.Autor: Weronika Maj

Data publikacji: 22-02-2017