Znajdź swoje wymarzone studia w Poznaniu

8 uczelni w Poznaniu - kierunek Marketing

Adres: ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10

61-719 Poznań

Tel.: 61 27 11 222

FAX.:

Galeria SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny Poznań
Galeria SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny Poznań

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Psychologia marketingu i reklamy Psychologia marketingu i reklamy

Adres: ul. Robocza 4

61-538 Poznań

Tel.: 61 835 15 11, 601 305 212

FAX.: 61 835 15 04

Galeria Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości (WSZiB) w Poznaniu
Galeria Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości (WSZiB) w Poznaniu

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Reklama i marketing

Adres: ul. Powstańców Wielkopolskich

61-895 Poznań

Tel.: 61 655-33-00

FAX.: 61655-32-27

www.wsb.pl/poznan

Adres: ul. Elizy Orzeszkowej 1

60-778 Poznań

Tel.: 61 670-33-11, 61 851-05-18

FAX.: 61 642-15-99

www.wsb.net.pl/ucz

Adres: ul. Wieniawskiego 1

61-712 Poznań

Tel.: 61 829 40 00

FAX.:

amu.edu.pl

Szkoły wyższe z kierunkiem Marketing w Poznaniu

Opis kierunku

Studia na kierunku marketing to możliwość poznania nauk z zakresu zarządzania, socjologii, psychologii czy handlu. To odpowiedni kierunek dla osób pomysłowych, które z łatwością potrafią kreować strategie i potrafią stworzyć coś „od zera”. Jeśli bez problemu odczytujesz sygnały płynące z otoczenia, poradzisz sobie w przyszłej pracy. Podczas studiów nauczysz się jak stworzyć profil marki i zaplanować kampanię reklamową w rożnych mediach, w tym społecznościowych.

Liczba uczelni

W Poznaniu marketing, na studiach I i II stopnia, można studiować wyłącznie na Uniwersytecie Ekonomicznym. To jedyna uczelnia publiczna oferująca „handel i marketing” jako specjalność na kierunku Zarządzanie. Lukę uzupełniają uczelnie prywatne. Marketing znaleźć można na: Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości, uniwersytecie SWPS, Wyższej Szkole Babkowej czy Wyższej Szkole Komunikacji i Zarzadzania.
Tryby Studiowania

Uniwersytet Ekonomiczny prowadzi rekrutację na studia dzienne, które pozostają bezpłatne oraz niestacjonarne w trybie zaocznym. Oznacza to, że zajęcia odbywają się podczas weekendowych zjazdów w siedzibie uczelni.

Ceny

Koszt semestru studiów niestacjonarnych na UE to 3 500 złotych.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Ekonomiczny


zasady rekrutacji UE poznan


Predyspozycje do studiowania marketinguNa studia na kierunku marketing co roku decydują się tysiące absolwentów szkół średnich w całej Polsce. Nic w tym dziwnego, gdyż jest to kierunek nowoczesny, przyszłościowy, a jego absolwenci są poszukiwani na rynku pracy. Marketing można studiować na uczelniach państwowych i w prywatnych wyższych szkołach. Studia mogą być pierwszego i drugiego stopnia, stacjonarne i niestacjonarne. Co więcej, na każdej uczelni sporo jest specjalizacji, które można wybierać w zależności od indywidualnych zainteresowań i oczekiwań.

Osoby studiujące marketing powinny mieć konkretne predyspozycje, które ułatwią im studia, a także pomogą w przyszłej pracy. Przede wszystkim warto mieć szeroką wiedze o świecie, szczególnie w naukach humanistycznych i społecznych, ale przyda się również zainteresowanie dziedzinami ścisłymi. Studenci marketingu powinni być sumienni, odpowiedzialni, gotowi do pracy w stresujących warunkach i pod presją czasu. Dużą zaletą jest umiejętność organizowania sobie czasu pracy oraz stanowiska, a także samodzielnego podejmowania decyzji. Dobry marketingowiec powinien być również otwarty, komunikatywny, wzbudzać zaufanie w kontakcie z drugim człowiekiem. Przyda się również otwartość na zdobywanie nowych informacji oraz na nieustanne dokształcanie. Marketing jest dziedziną bardzo rozwojową, w której nieustannie pojawiają się przeróżne nowości. Warto być na bieżąco, bo sama wiedza akademicka może nie wystarczyć w późniejszym życiu zawodowym.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku marketing w PoznaniuAbsolwenci kierunku marketing znajdą w Poznaniu pracę w wielu urzędach, instytucjach, organizacjach. Dobrzy marketingowcy świetnie sprawdzają się jako pracownicy działów reklamy i marketingu, promocji, specjaliści od PR lub kontaktów z mediami oraz fachowcy od negocjacji z klientami. Absolwenci marketingu poszukiwani są przez wiele firm z sektora prywatnego, szczególnie tych, które mają rozbudowane działy marketingu lub dopiero wchodzą na rynek i budują zespoły fachowców. Po marketingu można również pracować w agencjach kreatywnych, reklamowych czy interaktywnych i zajmować się ciekawymi kampaniami marketingowymi. Po kilku latach takiej pracy nic nie stoi na przeszkodzie, aby doświadczony marketingowiec otworzył własną agencję czy firmę zajmującą się tą dziedziną, w której ma doświadczenie.

Osoby specjalizujące się w różnych działach marketingu mogą również pracować w mediach oraz firmach zajmujących się kreowaniem nowoczesnego przekazu. Możliwości mają naprawdę sporo. Warto jednak pamiętać, że marketing, jako bardzo popularny kierunek, co roku wypuszcza w świat tysiące marketingowców, którzy jednocześnie zaczynają poszukiwać zatrudnienia. Szanse na dobrą pracę mają przede wszystkim te osoby, które o rozwój zawodowy dbały już na studiach, nie bały się nowych wyzwań i chętnie uczestniczyły w stażach czy praktykach zawodowych. Budowanie kariery już na studiach to w wielu branżach konieczność, ale też otwiera wiele możliwości zawodowych.

Jeśli szukasz podobnych kierunków sprawdź oferty 16 uczelni na studia na kierunku zarządzanie w poznaniu

Data publikacji: 26-08-2019