Znajdź swoje wymarzone studia w Poznaniu

7 uczelni w Poznaniu - kierunek Marketing

Adres: ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10

61-719 Poznań

Tel.: 61 27 11 222

E-mail.: rekrutacja.poznan@swps.edu.pl

Galeria Uniwersytet SWPS w Poznaniu <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Uniwersytet SWPS w Poznaniu <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Psychologia marketingu i reklamy

Adres: ul. Robocza 4

61-538 Poznań

Tel.: 61 835 15 11, 601 305 212

E-mail.: rekrutacja@wszib.com.pl

Galeria Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości (WSZiB) w Poznaniu <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości (WSZiB) w Poznaniu <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Reklama i marketing

Adres: ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10

61-719 Poznań

Tel.: 697 690 034, 697 230 138

E-mail.: rekrutacja@cdv.pl

Galeria Collegium Da Vinci  <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Collegium Da Vinci  <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Marketing internetowy

Adres: ul. Świętego Michała 43

61-119 Poznań

Tel.: +48 61 670 41 18

E-mail.: bos.poznan@humanum.pl

Galeria Collegium Humanum - Filia w Poznaniu <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Collegium Humanum - Filia w Poznaniu <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Biznes i marketing międzynarodowy Marketing Marketing i zarządzanie sprzedażą
Marketing internetowy (e-Marketing i e-Commerce) Mobile & Digital Marketing Zarządzanie i marketing w turystyce, hotelarstwie i gastronomii
Neuromarketing

Adres: ul. Powstańców Wielkopolskich 5

61-895 Poznań

Tel.: 61 655 33 00, 600 851 082, 698 123 519

E-mail.: rekrutacja-1stopien@wsb.poznan.pl

www.merito.pl/poznan/

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Marketing i sprzedaż Marketing i sprzedaż - online

Adres: al. Niepodległości 10

61-875 Poznań

Tel.: 61 856 91 90, 61 856 91 88

E-mail.: rekrutacja@ue.poznan.pl

ue.poznan.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Marketing

Adres: ul. Nieszawska 19

61-022 Poznań

Tel.: 61 871-15-30, 61 877-10-82

E-mail.: wshig@wshig.poznan.pl

https://www.wshig.pl/

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Zarządzanie i marketing w hotelarstwie, gastronomii, turystyce i rekreacji

Filmy - Marketing

ZATRUDNIŁAM SIĘ W AGENCJI MARKETINGOWEJ!

Czy WARTO studiować marketing?

Studia na kierunku Marketing w Poznaniu - Zasady rekrutacji

Szkoły wyższe z kierunkiem Marketing w Poznaniu

Opis kierunku

Studia na kierunku marketing to możliwość poznania nauk z zakresu zarządzania, socjologii, psychologii czy handlu. To odpowiedni kierunek dla osób pomysłowych, które z łatwością potrafią kreować strategie i potrafią stworzyć coś „od zera”. Jeśli bez problemu odczytujesz sygnały płynące z otoczenia, poradzisz sobie w przyszłej pracy. Podczas studiów nauczysz się jak stworzyć profil marki i zaplanować kampanię reklamową w rożnych mediach, w tym społecznościowych.

Liczba uczelni

W Poznaniu marketing, na studiach I i II stopnia, można studiować wyłącznie na Uniwersytecie Ekonomicznym. To jedyna uczelnia publiczna oferująca „handel i marketing” jako specjalność na kierunku Zarządzanie. Lukę uzupełniają uczelnie prywatne. Marketing znaleźć można na: Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości, uniwersytecie SWPS, Wyższej Szkole Babkowej czy Wyższej Szkole Komunikacji i Zarzadzania.
Tryby Studiowania

Uniwersytet Ekonomiczny prowadzi rekrutację na studia dzienne, które pozostają bezpłatne oraz niestacjonarne w trybie zaocznym. Oznacza to, że zajęcia odbywają się podczas weekendowych zjazdów w siedzibie uczelni.

Ceny

Koszt semestru studiów niestacjonarnych na UE to 3 500 złotych.

Predyspozycje do studiowania marketinguNa studia na kierunku marketing co roku decydują się tysiące absolwentów szkół średnich w całej Polsce. Nic w tym dziwnego, gdyż jest to kierunek nowoczesny, przyszłościowy, a jego absolwenci są poszukiwani na rynku pracy. Marketing można studiować na uczelniach państwowych i w prywatnych wyższych szkołach. Studia mogą być pierwszego i drugiego stopnia, stacjonarne i niestacjonarne. Co więcej, na każdej uczelni sporo jest specjalizacji, które można wybierać w zależności od indywidualnych zainteresowań i oczekiwań.

Osoby studiujące marketing powinny mieć konkretne predyspozycje, które ułatwią im studia, a także pomogą w przyszłej pracy. Przede wszystkim warto mieć szeroką wiedze o świecie, szczególnie w naukach humanistycznych i społecznych, ale przyda się również zainteresowanie dziedzinami ścisłymi. Studenci marketingu powinni być sumienni, odpowiedzialni, gotowi do pracy w stresujących warunkach i pod presją czasu. Dużą zaletą jest umiejętność organizowania sobie czasu pracy oraz stanowiska, a także samodzielnego podejmowania decyzji. Dobry marketingowiec powinien być również otwarty, komunikatywny, wzbudzać zaufanie w kontakcie z drugim człowiekiem. Przyda się również otwartość na zdobywanie nowych informacji oraz na nieustanne dokształcanie. Marketing jest dziedziną bardzo rozwojową, w której nieustannie pojawiają się przeróżne nowości. Warto być na bieżąco, bo sama wiedza akademicka może nie wystarczyć w późniejszym życiu zawodowym.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku marketing w PoznaniuAbsolwenci kierunku marketing znajdą w Poznaniu pracę w wielu urzędach, instytucjach, organizacjach. Dobrzy marketingowcy świetnie sprawdzają się jako pracownicy działów reklamy i marketingu, promocji, specjaliści od PR lub kontaktów z mediami oraz fachowcy od negocjacji z klientami. Absolwenci marketingu poszukiwani są przez wiele firm z sektora prywatnego, szczególnie tych, które mają rozbudowane działy marketingu lub dopiero wchodzą na rynek i budują zespoły fachowców. Po marketingu można również pracować w agencjach kreatywnych, reklamowych czy interaktywnych i zajmować się ciekawymi kampaniami marketingowymi. Po kilku latach takiej pracy nic nie stoi na przeszkodzie, aby doświadczony marketingowiec otworzył własną agencję czy firmę zajmującą się tą dziedziną, w której ma doświadczenie.

Osoby specjalizujące się w różnych działach marketingu mogą również pracować w mediach oraz firmach zajmujących się kreowaniem nowoczesnego przekazu. Możliwości mają naprawdę sporo. Warto jednak pamiętać, że marketing, jako bardzo popularny kierunek, co roku wypuszcza w świat tysiące marketingowców, którzy jednocześnie zaczynają poszukiwać zatrudnienia. Szanse na dobrą pracę mają przede wszystkim te osoby, które o rozwój zawodowy dbały już na studiach, nie bały się nowych wyzwań i chętnie uczestniczyły w stażach czy praktykach zawodowych. Budowanie kariery już na studiach to w wielu branżach konieczność, ale też otwiera wiele możliwości zawodowych.

Jeśli szukasz podobnych kierunków sprawdź oferty 16 uczelni na studia na kierunku zarządzanie w poznaniu

Wybrane kierunki studiów podyplomowych z zakresu marketingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

zdjecie


Zarządzanie marketingowe na Rynku B2B

Studia na kierunku Zarządzanie marketingowe na Rynku B2B koncentrują się na zdobyciu wiedzy w zakresie budowania trwałych relacji między firmami. Dostępne publikacje naukowe dotyczą głównie marketingu dla produktów fizycznych bądź elektronicznych, co w przełożeniu na rynek business to business okazuje się niewystarczające. Głównym celem studiów jest przekazanie nowoczesnej ale przede wszystkim praktycznej wiedzy studentom z zakresu marketingu w relacjach z klientami biznesowymi. Ponadto studia mają za zadanie przygotować osoby zarządzające firmą do samodzielnego podejmowania decyzji z kontekście: badań runku, wymagań klientów, budowania kreatywnej strategii , tworzenia ofert, zarządzania najważniejszymi klientami a także zarządzania sprzedażą. Cykl edukacyjny składa się z 170 godzin zajęć rozłożonych na 11 zjazdów, odbywających się w weekendy.


Czas trwania studiów: 2 semestry
Koszt studiów: 4400

Program studiów podyplomowych na kierunku Zarządzanie marketingowe na Rynku B2B w Poznaniu, sprawdź tutaj.

Marketing strategiczny na rynku farmaceutycznym

Studia na tym kierunku mają na celu przekazanie niezbędnej wiedzy z zakresu marketingu farmaceutycznego oraz doskonalenia umiejętności zarządzania. Studenci poznają od podstaw funkcjonowanie rynku farmaceutycznego, w tym: zachowania klientów, trendy oraz uwarunkowania niezbędne dla prawidłowego prowadzenia przedsiębiorstwa. Ponadto program nauczania obejmuje wielopłaszczyznowe podejście, czyli: budowanie treści marketingowych, efektywne zarządzanie przedsiębiorstwami farmaceutycznymi, w tym aptekami w warunkach rosnącej konkurencyjności, kształtowanie relacji na rynku, rozwój kompetencji zawodowych i osobistych a także poznanie strategii dystrybucji, merchandisingu aptecznego. Studia są przeznaczone dla osób posiadających wykształcenie wyższe w szczególności do: właścicieli aptek, hurtowni farmaceutycznych oraz jednostek współpracujących z przedsiębiorstwami farmaceutycznymi.


Czas trwania studiów: 2 semestry
Opłaty całkowita opłata: 5000

Oferta kształcenia na kierunku Marketing strategiczny na rynku farmaceutycznym Sprawdź ofertę kształcenia.

E-marketing

Studia na kierunku E-marketing są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie wśród osób specjalizujących się w marketingu internetowym. Obecnie, Internet stanowi nieodłączny element życia człowieka, gdyż wiele jego aspektów musiało przenieść się do sieci. Każdy, kto pragnie promować swoją markę, produkt, bądź usługę jest zobligowany do wykorzystania tego medium, w przeciwnym razie, promocja może się nie udać. Oprócz niezwykłej powszechności tego medium, Internet stał się wyzwaniem dla marketerów. Nieustannie zmieniające się trendy, pojawianie się nowych kanałów komunikacji, sprawiają, że należy ciągle uaktualniać swoją wiedzę. Zajęcia na tym kierunku prowadzone są przez wielu specjalistów z branży, których doświadczenie i intuicja jest nieoceniona dla osób zgłębiających wiedzę z zakresu marketingu. Program zajęć koncentruje się wokół projektowania i optymalizacji stron internetowych, nabycia umiejętności planowania oraz tworzenia kampanii, poznania nowych trendów, ale także narzędzi i procedur niezbędnych do prawidłowego prowadzenia promocji oraz innych działań marketingowych.

Czas trwania studiów: 2 semestry
Opłata za studia: 8900

Studia podyplomowe na kierunku E-marketing w Poznaniu, sprawdź tutaj.


Jeśli jesteś zainteresowany innymi pokrewnymi kierunkami, zapoznaj się z ofertą edukacyjną na kierunku marketing w Warszawie sprawdź tutaj.

Studia I oraz II stopnia na kierunku Marketing możesz podjąć we Wrocławiu, mieście oddalonym o 180 km od Poznania zobacz więcej.

W Łodzi możesz studiować na kierunku Marketing zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym. Sprawdź ofertę kształcenia.

Data publikacji: 14-03-2022