Znajdź swoje wymarzone studia w Poznaniu

7 uczelni w Poznaniu - kierunek Psychologia

Adres: ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10

61-719 Poznań

Tel.: + 48 22 103 26 30

E-mail.: rekrutacja@swps.edu.pl

Galeria Uniwersytet SWPS w Poznaniu <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Uniwersytet SWPS w Poznaniu <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Psychologia Zobacz więcej Psychologia dla magistrów i licencjatów Zobacz więcej

Adres: ul. Robocza 4

61-538 Poznań

Tel.: 61 835 15 11, 601 305 212

E-mail.: rekrutacja@wszib.com.pl

Galeria Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii (WSZiP) w Poznaniu <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Wyższa Szkoła Zarządzania i Psychologii (WSZiP) w Poznaniu <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Psychologia

Adres: ul. Świętego Michała 43

61-119 Poznań

Tel.: +48 61 670 41 18

E-mail.: bos.poznan@humanum.pl

Galeria Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia - Filia w Poznaniu <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia - Filia w Poznaniu <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Psychologia

Adres: ul. Powstańców Wielkopolskich 5

61-895 Poznań

Tel.: 61 655 33 00, 600 851 082, 698 123 519

E-mail.: rekrutacja-1stopien@wsb.poznan.pl

www.merito.pl/poznan/

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Psychologia w biznesie Psychologia

Adres: ul. Wieniawskiego 1

61-712 Poznań

Tel.: 61 829 40 00

E-mail.: dnuam@amu.edu.pl

amu.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Psychologia

Adres: ul. Bułgarska 55

60-320 Poznań

Tel.: +48 61 832 11 79

E-mail.: rekrutacja@ansm.pl

ansm.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Psychologia

Adres: ul. Elizy Orzeszkowej 1

60-778 Poznań

Tel.: 61 670-33-11, 61 851-05-18

E-mail.: rekrutacja@wsb.net.pl

www.wsb.net.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Psychologia

Filmy - Psychologia

Psychologia, czy warto studiować?

Psychologia - kierunek przyszłości?

Studia bezpłatne i płatne - Psychologia

Studia na kierunku psychologia w Poznaniu

Liczba uczelni

Jeśli szukamy uczelni w Poznaniu na której możemy studiować psychologię możemy wybrać z 6 uczelni prywatnych: Uniwersytet SWPS Poznań, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I, Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości, Europejska Wyższa Szkoła Biznesu oraz Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa. Jeśli natomiast wolimy studiować na uczelni publicznej ten kierunek oferuje Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Tryby studiowania

Psychologię możemy studiować na trzech różnych trybach: dziennie – od poniedziałku do piątku, wieczorowo – od poniedziałku do piątku w godzinach wieczornych oraz zaocznie – w weekendy (na niektórych uczelniach również w piątkowe popołudnia). Studia na tym kierunku trwają od 3 do 5 lat, możemy studiować 3 lata kończąc naukę z tytułem licencjata i później uzupełnić to 2-letnimi studiami magisterskimi bądź udać się od razu na studia jednolite magisterskie trwające 5 lat.

Ceny

Za studia na kierunku psychologia w tym mieście zapłacimy od 2250 do 3950 zł za semestr. Koszty mogą zmieniać się w zależności od trybu studiowania oraz stopnia studiów. Warto dokładnie zapoznać się z cennikami dostępnymi na stronach uczelni oraz pamiętać, że często musimy uiścić jeszcze opłatę rekrutacyjną oraz ponieść koszty związane z wyrobieniem legitymacji.

Studia bezpłatne w Poznaniu – zasady rekrutacji

Psychologia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu rok 2022/23



Aktualizacja 2022
Źródło: Uniwersytet Adama Mickiewicza


Perspektywy pracy

Psycholog jest zawodem specyficznym, jako jeden z nielicznych w dzisiejszych czasach nie musi martwić się rozwojem technologicznym i tym, że kiedyś zastąpią go maszyny. Decydując się na ten zawód musimy pamiętać, że ludzie będą nas obdarzać ogromnym zaufaniem i liczyć od nas na wysoką empatyczność. Po ukończeniu tego kierunku oprócz standardowej pracy psychologa możemy pracować również jako psychoterapeuta, doradca zawodowy czy coatch. Wato zaznaczyć, że umiejętności zdobyte podczas studiów przydadzą nam się niezależnie od wykonywanego później zawodu.

Predyspozycje do studiowania psychologii



Psychologia jest obecnie bardzo popularnym kierunkiem studiów ze względu na wiele możliwości zawodowych, jakie daje jej ukończenie. Aktualnie studia psychologiczne znajdziemy zarówno na uczelniach państwowych, jak i prywatnych. Są to pięcioletnie studia magisterskie, które doskonale przygotowują do zawodu psychologa. Kandydaci na studia powinni jednak mieć świadomość, że nie każdy dobrze poradzi sobie na tym kierunku i będzie w przyszłości dobrym psychologiem. Aby studiować psychologię, trzeba dobrze radzić sobie zarówno z przedmiotami ścisłymi, jak i humanistycznymi. Na studiach sporo jest bowiem matematyki, statystyki, biologii i nauki o człowieku. Przyszły psycholog musi być przygotowany na sporo nauki teoretycznej i nieustanne pogłębianie zdobytych wcześniej wiadomości.

Studenci psychologii powinni być osobami komunikatywnymi, otwartymi na nowe relacje z ludźmi, odpowiedzialnymi i cierpliwymi. Ważna jest umiejętność słuchania, logicznego analizowania i wyciągania wniosków. Dobry psycholog powinien być odporny na stres, mieć umiejętność negocjacji i rozwiązywania konfliktów. W przyszłej pracy z pewnością przyda się również umiejętność organizowania sobie czasu, a także skuteczność i precyzyjność w działaniu. Dużym atutem przyszłego psychologa jest też znajomość języka angielskiego, która otwiera wiele możliwości, jeśli chodzi o czerpanie z zagranicznych źródeł naukowych.

Perspektywy zatrudnienia w Poznaniu po studiach psychologicznych



Absolwenci studiów psychologicznych mają w Poznaniu sporo możliwości zawodowych, które są dosyć mocno uzależnione od tego, jaka specjalizację wybrali na studiach. Nieco inne możliwości daje psychologia kliniczna, a inne psychologia społeczna czy relacji międzyludzkich. Psycholodzy po studiach mogą pracować w przychodniach i ośrodkach zdrowia, świetlicach terapeutycznych, punktach pomocy psychologicznej i wszędzie tam, gdzie ludzie przychodzą z prośbą o wsparcie. Dobry psycholog może również otworzyć własną praktykę psychoterapeutyczną i pracować na swój rachunek. Trzeba jednak pamiętać o nieustannym podnoszeniu kwalifikacji, zdobywaniu nowych umiejętności, certyfikatów i uprawnień. Im więcej kwalifikacji poza dyplomem ukończenia wyższej uczelni, tym większe możliwości ciekawego zatrudnienia.

W dzisiejszych czasach psycholodzy doskonale radzą sobie także w większym i mniejszym biznesie. Właściciele firm poszukują absolwentów psychologii do pracy na stanowiskach związanych ze sprzedażą, rekrutacją, zarządzaniem zespołem, a także do prowadzenia różnego rodzaju szkoleń. Branża szkoleniowa, także ta związana z kompetencjami miękkimi, nieustannie się rozwija. Psycholodzy mogą więc także zostać trenerami, coachami i szkoleniowcami pracującymi zarówno na własny rachunek, jak i dla dobrych firm szkoleniowych, których w Poznaniu nie brakuje. Zapotrzebowanie na profesjonalne usługi psychologiczne jest obecnie spore i z pewnością w najbliższej przyszłości pracy dla psychologów nie zabraknie.

Studia psychologiczne Poznań specjalizacje:

Psychologia ogólna

Psychologia ogólna jest kierunkiem skierowanym dla osób, które są w stanie dostrzegać problemy drugiego człowieka oraz chcą mu pomóc. Po otrzymaniu wykształcenia można rozpocząć pracę w jednostkach edukacyjnych oraz pomocy społecznej, a także prowadzić własną poradnię psychologiczną.
Specjalizację prowadzi Uniwersytet SWPS.

Psychologia biznesu

Wiele przedsiębiorstw korzysta z pomocy psychologów, którzy mają za zadanie wspierać zatrudniony personel oraz pomagać im w osiąganiu lepszych wyników w wykonywanej pracy. Studia dostarczają informacji na temat metod optymalizowania własnych umiejętności, zmagania się ze stresem oraz walki z uzależnieniami.
Specjalizację prowadzi Uniwersytet SWPS.

Psychologia marketingu i reklamy

Kierunek psychologia marketingu i reklamy skupia się na rozwiązaniach teoretycznych stworzonych w psychologii poznawczej, kształci z zakresu wykorzystania psychologii poznawczej zarówno w marketingu, jak i reklamie. Absolwenci otrzymają pracę głównie w dużych korporacjach zatrudniających duże ilości pracowników.
Specjalizację prowadzi Uniwersytet SWPS.

Psychologia negocjacji

Absolwenci tego kierunku zostaną mediatorami oraz negocjatorami. Wiedzą oni przede wszystkim w jaki sposób zmagać się z konfliktami pomiędzy dwoma jednostkami oraz tymi występującymi w społeczeństwie.
Specjalizację prowadzi Uniwersytet SWPS.

Psychologia menadżera

Studia skupiają się na psychologii społecznej, ale uczą również odnośnie działania w biznesie związanego ze strukturą psychospołeczną jednostki. W trakcie nauki student zapozna się z metodami porozumiewania się oraz zasadami pracy grupowej. Specjalizację prowadzi Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu.

Psychologia wspierania rozwoju osobistego i zawodowego

Kierunek bazuje przede wszystkim na pracy z drugim człowiekiem, pomaga znaleźć właściwą ścieżkę życiową oraz pracę nad karierą. Absolwenci są kreatywni oraz dostrzegają cechy oraz umiejętności, których nie widać na pierwszy rzut oka.
Specjalizację prowadzi Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu.

Sprawdź również ofertę 2 uczelni, które prowadzą studia na kierunku socjologia w Poznaniu

Wybrane kierunki studiów podyplomowych z zakresu psychologii w Poznaniu

zdjecie


Psychologia transportu

Studia na kierunku Psychologia transportu przeznaczone są dla psychologów zainteresowanych wszelkimi zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa w ruchu drogowym bądź takich, którzy chcą poszerzyć zakres swoich kompetencji w tej dziedzinie.
Cykl nauczania składa się z kilku modułów, które wyposażą studenta w wiadomości oraz kompetencje podstawowe z zakresu psychologii transportu. Student pozna mechanizmy regulacji zachowań, zaburzenia poznawcze i psychoorganiczne oraz samo funkcjonowanie czynnego kierowcy. Dodatkowo student posiądzie umiejętności praktyczne takie jak: wywiad (narzędzie zdobywania informacji o kierowcy), badanie sprawności psychomotorycznej oraz diagnostykę uzależnień. Zdobyta wiedza zostanie uzupełniona o warsztaty takie jak: wypadki drogowe – przyczyny, skutki i profilaktyka. Osoby zainteresowane podjęciem studiów na tym kierunku są zobligowane do przedstawienia dokumentów potwierdzających ukończenie studiów magisterskich z dziedziny psychologii oraz zaświadczeniem ukazującym dwuletnie doświadczenie zawodowe. Tylko na takich podstawach kandydat może zostać zakwalifikowany na studia na kierunku Psychologia transportu.

Czas trwania: 2 semestry
Cena za studia: 5700 zł za rok studiów

Program studiów podyplomowych na kierunku Psychologia transportu sprawdź tutaj.

Psychologia społeczna w praktyce

Studia są skierowane do osób zainteresowanych wielopłaszczyznowym wykorzystaniem wiedzy z zakresu psychologii społecznej. Podczas studiów student nauczy się rozumieć mechanizmy decyzyjne oraz motywacyjne, które wykorzystuje w życiu zawodowym ale także prywatnym. Psychologia społeczna jest dziedziną nauki, w której człowiek oraz jego funkcjonowanie jest najważniejsze. Studia na tym kierunku poszerzą wiedzę z zakresu: istnienia człowieka w społecznościach, oddziaływania jednostki na grupę oraz obcowania z innymi ludźmi. Skupienie się wokół podstawowych elementów psychologii, począwszy od mechanizmów wpływu społecznego, wpływu reklamy, budowania wizerunku oraz możliwościami radzenia sobie w trudnych, kryzysowych sytuacjach. Studia składają się z trzech bloków tematycznych realizowanych w ramach 181 h zajęć. Poruszane zagadnienia dotyczą: komunikacji wartości społecznych, wywierania wpływu na ludzi, motywacji, rozwiązywania konfliktów, negocjacji, autoprezentacji oraz podejmowania decyzji.

Czas trwania: 2 semestry
Cena za studia: 5400 zł za rok studiów

Oferta kształcenia na kierunku Psychologia społeczna w praktyce
Sprawdź ofertę kształcenia.

Psychologia dziecka. Profilaktyka trudności wychowawczych

Prawidłowy rozwój dziecka jest celem każdego rodzica. Coraz częściej pojawiają się problemy, które bezpośrednio wpływają na zdrowie i samopoczucie najmłodszych. Studia na kierunku psychologia dzieci, w głównej mierze adresowane są do nauczycieli, wychowawców, rodziców oraz opiekunów. Celem jest zdobycie fachowej wiedzy z zakresu profilaktyki oraz trudności wychowawczych, które umożliwią postawienie trafnej diagnozy. Kryzysy w rozwoju należą do naturalnych aspektów życia człowieka, jednak ich długotrwały charakter może mieć negatywny wydźwięk na rozwój dziecka. Studia przygotują uczestników teoretycznie oraz praktycznie do działań diagnostycznych, profilaktyki – przeznaczonej dla dzieci trudnych. Studia trwają dwa semestry w ramach których odbywa się 180 h zajęć, zakończonych przygotowaniem projektu stanowiącego opis indywidualnej pracy z dzieckiem bądź ze środowiskiem, w którym dziecko jest wychowywane.

Czas trwania: 2 semestry
Cena za studia: 5400 zł za rok studiów

Studia podyplomowe na kierunku Psychologia dziecka. Profilaktyka trudności wychowawczych sprawdź tutaj.

Jeśli jesteś zainteresowany innymi pokrewnymi kierunkami, zapoznaj się z ofertą edukacyjną na kierunku Psychologia w Warszawie sprawdź tutaj.

Studia I oraz II stopnia na kierunku Psychologia możesz podjąć we Wrocławiu, zobacz również.

W Łodzi możesz studiować na kierunku Psychologia zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym. Sprawdź ofertę kształcenia.

Data publikacji: 11-04-2022