Znajdź swoje wymarzone studia w Poznaniu

6 uczelni w Poznaniu - kierunek Psychologia

Adres: ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10

61-719 Poznań

Tel.: 61 27 11 222

E-mail.: rekrutacja.poznan@swps.edu.pl

Galeria SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny Poznań
Galeria SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny Poznań

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Psychologia (zobacz specjalizacje) Psychologia dla magistrów i licencjatów* (zobacz specjalizacje)

Adres: ul. Robocza 4

61-538 Poznań

Tel.: 61 835 15 11, 601 305 212

E-mail.: rekrutacja@wszib.com.pl

Galeria Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości (WSZiB) w Poznaniu
Galeria Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości (WSZiB) w Poznaniu

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Psychologia biznesu

Adres: ul. Powstańców Wielkopolskich

61-895 Poznań

Tel.: 61 655-33-00

E-mail.: rekrutacja-1stopien@wsb.poznan.pl

www.wsb.pl/poznan

Nasze wydziały/kierunki

Zarządzanie (zobacz specjalizacje) Turystyka i rekreacja (zobacz specjalizacje) Informatyka (zobacz specjalizacje)
Finanse i rachunkowość (zobacz specjalizacje) Bezpieczeństwo wewnętrzne (zobacz specjalizacje) Administracja (zobacz specjalizacje)
Inżynieria zarządzania (zobacz specjalizacje) Logistyka (zobacz specjalizacje) Prawo w biznesie (zobacz specjalizacje)
Prawo (zobacz specjalizacje) Turystyka i rekreacja (zobacz specjalizacje) Zarządzanie (zobacz specjalizacje)
Handel międzynarodowy (zobacz specjalizacje) Psychologia w biznesie (zobacz specjalizacje) Finanse i rachunkowość (zobacz specjalizacje)
Computer Science – BSc. degree program (zobacz specjalizacje) Engineering Management- BSc. degree program (zobacz specjalizacje) English Philology (zobacz specjalizacje)
International Trade (zobacz specjalizacje) Finanse i rachunkowość - studia dualne (zobacz specjalizacje) Management (zobacz specjalizacje)
Informatyka (zobacz specjalizacje) Management (zobacz specjalizacje) Zarządzanie- studia online (zobacz specjalizacje)
Zarządzanie dla inżynierów (zobacz specjalizacje)

Adres: ul. Wieniawskiego 1

61-712 Poznań

Tel.: 61 829 40 00

E-mail.: dnuam@amu.edu.pl

amu.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki

Administracja Akustyka (zobacz specjalizacje) Archeologia
Astronomia Bałkanistyka Bezpieczeństwo narodowe
Biofizyka (zobacz specjalizacje) Bioinformatyka Biologia (zobacz specjalizacje)
Biotechnologia Chemia (zobacz specjalizacje) Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (zobacz specjalizacje)
Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej Etnologia
Europeistyka Europeistyka kulturowa Filmoznawstwo i kultura mediów
Filologia (zobacz specjalizacje) Filologia angielska (zobacz specjalizacje) Filologia polska
Filologia polska jako obca Filologiczno-historyczne studia środkowoeuropejskie Filozofia (zobacz specjalizacje)
Fizyka Fizyka medyczna Geografia (zobacz specjalizacje)
Geoinformacja Geologia (zobacz specjalizacje) Gospodarka przestrzenna (zobacz specjalizacje)
Gospodarka wodna Historia (zobacz specjalizacje) Historia sztuki
Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo Informatyka Kognitywistyka
Komunikacja europejska (zobacz specjalizacje) Kultura klasyczna Kulturoznawstwo (zobacz specjalizacje)
Matematyka Media interaktywne i widowiska Miedzyobszarowe Indywidualne Studia Humanistyczne (MISH)
Muzykologia Ochrona dóbr kultury Ochrona środowiska (zobacz specjalizacje)
Optometria Pedagogika (zobacz specjalizacje) Politologia (zobacz specjalizacje)
Praca socjalna Prawo (zobacz specjalizacje) Psychologia
Reżyseria dźwięku Socjologia Stosunki międzynarodowe (zobacz specjalizacje)
Techniczne zastosowanie internetu Technologie komputerowe Teologia (zobacz specjalizacje)
Turystyka i rekreacja (zobacz specjalizacje) Wiedza o teatrze Wschodnioznawstwo
Zarządzanie Geodezja i kartografia

Adres: ul. Elizy Orzeszkowej 1

60-778 Poznań

Tel.: 61 670-33-11, 61 851-05-18

E-mail.: rekrutacja@wsb.net.pl

www.wsb.net.pl/ucz

Nasze wydziały/kierunki

Bezpieczeństwo Narodowe (zobacz specjalizacje) Pedagogika (zobacz specjalizacje) Zarządzanie (zobacz specjalizacje)
Pedagogika (Wydział Studiów Społecznych w Gdańsku) (zobacz specjalizacje) Bezpieczeństwo Wewnętrzne (Wydział Studiów Społecznych w Gdańsku) (zobacz specjalizacje) Pedagogika (Wydział Studiów Społecznych w Gliwicach) (zobacz specjalizacje)
Bezpieczeństwo Narodowe (Wydział Studiów Społecznych w Gliwicach) (zobacz specjalizacje) Bezpieczeństwo Zdrowotne (zobacz specjalizacje) Psychologia (zobacz specjalizacje)
Psychologia (Wydział Studiów Społecznych w Gdańsku) (zobacz specjalizacje) Psychologia (Wydział Studiów Społecznych w Gliwicach) (zobacz specjalizacje) Bezpieczeństwo Narodowe* (Wydział Studiów Społecznych w Bartoszycach) (zobacz specjalizacje)
Pedagogika (Wydział Nauk Społecznych w Bartoszycach) (zobacz specjalizacje) Bezpieczeństwo Zdrowotne (Wydział Nauk Społecznych w Giżycku) (zobacz specjalizacje) Bezpieczeństwo Publiczne* (Wydział Studiów Społecznych w Giżycku) (zobacz specjalizacje)
Psychologia* (Wydział Studiów Społecznych w Giżycku) (zobacz specjalizacje) Bezpieczeństwo Publiczne* (Wydział Nauk Społecznych w Jaworznie) (zobacz specjalizacje)

Filmy - Psychologia

Psychologia, czy warto studiować?

Psychologia - kierunek przyszłości?

Studia bezpłatne i płatne - Psychologia

Studia na kierunku psychologia w Poznaniu

Liczba uczelni

Jeśli szukamy uczelni w Poznaniu na której możemy studiować psychologię możemy wybrać z 6 uczelni prywatnych: Uniwersytet SWPS Poznań, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I, Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości, Europejska Wyższa Szkoła Biznesu oraz Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa. Jeśli natomiast wolimy studiować na uczelni publicznej ten kierunek oferuje Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Tryby studiowania

Psychologię możemy studiować na trzech różnych trybach: dziennie – od poniedziałku do piątku, wieczorowo – od poniedziałku do piątku w godzinach wieczornych oraz zaocznie – w weekendy (na niektórych uczelniach również w piątkowe popołudnia). Studia na tym kierunku trwają od 3 do 5 lat, możemy studiować 3 lata kończąc naukę z tytułem licencjata i później uzupełnić to 2-letnimi studiami magisterskimi bądź udać się od razu na studia jednolite magisterskie trwające 5 lat.

Ceny

Za studia na kierunku psychologia w tym mieście zapłacimy od 2250 do 3950 zł za semestr. Koszty mogą zmieniać się w zależności od trybu studiowania oraz stopnia studiów. Warto dokładnie zapoznać się z cennikami dostępnymi na stronach uczelni oraz pamiętać, że często musimy uiścić jeszcze opłatę rekrutacyjną oraz ponieść koszty związane z wyrobieniem legitymacji.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Zasady rekrutacji Uniwersytet Adama Mickiewicza w PoznaniuAktualizacja 2019
Źródło: Uniwersytet Adama Mickiewicza


Perspektywy pracy

Psycholog jest zawodem specyficznym, jako jeden z nielicznych w dzisiejszych czasach nie musi martwić się rozwojem technologicznym i tym, że kiedyś zastąpią go maszyny. Decydując się na ten zawód musimy pamiętać, że ludzie będą nas obdarzać ogromnym zaufaniem i liczyć od nas na wysoką empatyczność. Po ukończeniu tego kierunku oprócz standardowej pracy psychologa możemy pracować również jako psychoterapeuta, doradca zawodowy czy coatch. Wato zaznaczyć, że umiejętności zdobyte podczas studiów przydadzą nam się niezależnie od wykonywanego później zawodu.

Predyspozycje do studiowania psychologiiPsychologia jest obecnie bardzo popularnym kierunkiem studiów ze względu na wiele możliwości zawodowych, jakie daje jej ukończenie. Aktualnie studia psychologiczne znajdziemy zarówno na uczelniach państwowych, jak i prywatnych. Są to pięcioletnie studia magisterskie, które doskonale przygotowują do zawodu psychologa. Kandydaci na studia powinni jednak mieć świadomość, że nie każdy dobrze poradzi sobie na tym kierunku i będzie w przyszłości dobrym psychologiem. Aby studiować psychologię, trzeba dobrze radzić sobie zarówno z przedmiotami ścisłymi, jak i humanistycznymi. Na studiach sporo jest bowiem matematyki, statystyki, biologii i nauki o człowieku. Przyszły psycholog musi być przygotowany na sporo nauki teoretycznej i nieustanne pogłębianie zdobytych wcześniej wiadomości.

Studenci psychologii powinni być osobami komunikatywnymi, otwartymi na nowe relacje z ludźmi, odpowiedzialnymi i cierpliwymi. Ważna jest umiejętność słuchania, logicznego analizowania i wyciągania wniosków. Dobry psycholog powinien być odporny na stres, mieć umiejętność negocjacji i rozwiązywania konfliktów. W przyszłej pracy z pewnością przyda się również umiejętność organizowania sobie czasu, a także skuteczność i precyzyjność w działaniu. Dużym atutem przyszłego psychologa jest też znajomość języka angielskiego, która otwiera wiele możliwości, jeśli chodzi o czerpanie z zagranicznych źródeł naukowych.

Perspektywy zatrudnienia w Poznaniu po studiach psychologicznychAbsolwenci studiów psychologicznych mają w Poznaniu sporo możliwości zawodowych, które są dosyć mocno uzależnione od tego, jaka specjalizację wybrali na studiach. Nieco inne możliwości daje psychologia kliniczna, a inne psychologia społeczna czy relacji międzyludzkich. Psycholodzy po studiach mogą pracować w przychodniach i ośrodkach zdrowia, świetlicach terapeutycznych, punktach pomocy psychologicznej i wszędzie tam, gdzie ludzie przychodzą z prośbą o wsparcie. Dobry psycholog może również otworzyć własną praktykę psychoterapeutyczną i pracować na swój rachunek. Trzeba jednak pamiętać o nieustannym podnoszeniu kwalifikacji, zdobywaniu nowych umiejętności, certyfikatów i uprawnień. Im więcej kwalifikacji poza dyplomem ukończenia wyższej uczelni, tym większe możliwości ciekawego zatrudnienia.

W dzisiejszych czasach psycholodzy doskonale radzą sobie także w większym i mniejszym biznesie. Właściciele firm poszukują absolwentów psychologii do pracy na stanowiskach związanych ze sprzedażą, rekrutacją, zarządzaniem zespołem, a także do prowadzenia różnego rodzaju szkoleń. Branża szkoleniowa, także ta związana z kompetencjami miękkimi, nieustannie się rozwija. Psycholodzy mogą więc także zostać trenerami, coachami i szkoleniowcami pracującymi zarówno na własny rachunek, jak i dla dobrych firm szkoleniowych, których w Poznaniu nie brakuje. Zapotrzebowanie na profesjonalne usługi psychologiczne jest obecnie spore i z pewnością w najbliższej przyszłości pracy dla psychologów nie zabraknie.

Studia psychologiczne Poznań specjalizacje:

Psychologia ogólna

Psychologia ogólna jest kierunkiem skierowanym dla osób, które są w stanie dostrzegać problemy drugiego człowieka oraz chcą mu pomóc. Po otrzymaniu wykształcenia można rozpocząć pracę w jednostkach edukacyjnych oraz pomocy społecznej, a także prowadzić własną poradnię psychologiczną.
Specjalizację prowadzi Uniwersytet SWPS.

Psychologia biznesu

Wiele przedsiębiorstw korzysta z pomocy psychologów, którzy mają za zadanie wspierać zatrudniony personel oraz pomagać im w osiąganiu lepszych wyników w wykonywanej pracy. Studia dostarczają informacji na temat metod optymalizowania własnych umiejętności, zmagania się ze stresem oraz walki z uzależnieniami.
Specjalizację prowadzi Uniwersytet SWPS.

Psychologia marketingu i reklamy

Kierunek psychologia marketingu i reklamy skupia się na rozwiązaniach teoretycznych stworzonych w psychologii poznawczej, kształci z zakresu wykorzystania psychologii poznawczej zarówno w marketingu, jak i reklamie. Absolwenci otrzymają pracę głównie w dużych korporacjach zatrudniających duże ilości pracowników.
Specjalizację prowadzi Uniwersytet SWPS.

Psychologia negocjacji

Absolwenci tego kierunku zostaną mediatorami oraz negocjatorami. Wiedzą oni przede wszystkim w jaki sposób zmagać się z konfliktami pomiędzy dwoma jednostkami oraz tymi występującymi w społeczeństwie.
Specjalizację prowadzi Uniwersytet SWPS.

Psychologia menadżera

Studia skupiają się na psychologii społecznej, ale uczą również odnośnie działania w biznesie związanego ze strukturą psychospołeczną jednostki. W trakcie nauki student zapozna się z metodami porozumiewania się oraz zasadami pracy grupowej. Specjalizację prowadzi Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu.

Psychologia wspierania rozwoju osobistego i zawodowego

Kierunek bazuje przede wszystkim na pracy z drugim człowiekiem, pomaga znaleźć właściwą ścieżkę życiową oraz pracę nad karierą. Absolwenci są kreatywni oraz dostrzegają cechy oraz umiejętności, których nie widać na pierwszy rzut oka.
Specjalizację prowadzi Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu.

Sprawdź również ofertę 2 uczelni, które prowadzą studia na kierunku socjologia w Poznaniu

Data publikacji: 18-11-2019