Znajdź swoje wymarzone studia w Poznaniu

7 uczelni w Poznaniu - kierunek Turystyka

Adres: ul. Świętego Michała 43

61-119 Poznań

Tel.: +48 61 670 41 18

E-mail.: bos.poznan@humanum.pl

Galeria Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia - Filia w Poznaniu <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>
Galeria Uczelnia Biznesu i Nauk Stosowanych Varsovia - Filia w Poznaniu <small>(Uczelnia niepubliczna)</small>

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Zarządzanie i marketing w turystyce, hotelarstwie i gastronomii Pedagogika turystyki i rekreacji

Adres: ul. Powstańców Wielkopolskich 5

61-895 Poznań

Tel.: 61 655 33 00, 600 851 082, 698 123 519

E-mail.: rekrutacja-1stopien@wsb.poznan.pl

www.merito.pl/poznan/

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Turystyka i rekreacja

Adres: ul. Wieniawskiego 1

61-712 Poznań

Tel.: 61 829 40 00

E-mail.: dnuam@amu.edu.pl

amu.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Turystyka i rekreacja

Adres: al. Niepodległości 10

61-875 Poznań

Tel.: 61 856 91 90, 61 856 91 88

E-mail.: rekrutacja@ue.poznan.pl

ue.poznan.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Gospodarka turystyczna

Adres: ul. Królowej Jadwigi 27/39

61-871 Poznań

Tel.: 61 835 50 00

E-mail.: office@awf.poznan.pl

awf.poznan.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Turystyka i rekreacja

Adres: ul. Nieszawska 19

61-022 Poznań

Tel.: 61 871-15-30, 61 877-10-82

E-mail.: wshig@wshig.poznan.pl

https://www.wshig.pl/

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Obsługa ruchu turystycznego Zarządzanie i marketing w hotelarstwie, gastronomii, turystyce i rekreacji Języki obce w turystyce, hotelarstwie i gastronomii
Manager Hotelarstwa i Turystyki Morskiej

Adres: ul. 28 Czerwca 1956 217/219

61-485 Poznań

Tel.: 502 837 451, 509 420 756, 502 864 817

E-mail.: rekrutacja@wshiu.pl

wshiu.pl

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Turystyka i rekreacja

Filmy - Turystyka

CZY WARTO STUDIOWAĆ TURYSTYKĘ I REKREACJĘ?

Film prezentujący zawód technik obsługi turystycznej

Uczelnie Turystyka i Rekreacja w Poznaniu

Opis kierunku

Turystyka i rekreacja to kierunek, który zadowoli wszystkich lubiących podróże na własną rękę, wycieczki zorganizowane czy interesujących się zabytkami i historią. Na zajęciach poznacie geografię krajów świata, sposoby zarządzania hotelem i biurem podróży. Nauczycie się jak traktować klientów oraz w jaki sposób organizować czas i rozrywkę podczas imprez zorganizowanych. Te studia to połączenie zarządzania, nauk związanych z przyrodą oraz psychologią.

Liczba uczelni

W Poznaniu Turystykę i Rekreację można studiować na Uniwersytecie Adama Mickiewicza oraz Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego. Wyższa Szkoła Bankowa, Wyższa Szkoła Hotelarstwa i gastronomii czy Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa to prywatne uczelnie, które oferują ten kierunek studiów.

Tryby Studiowania

Uniwersytet Adama Mickiewicza oferuje możliwość studiowania w dwóch trybach: stacjonarnym oraz niestacjonarnym zaocznym. Na AWF kandydaci również mają do wyboru 2 systemy studiów.

Ceny

Na uczelniach publicznych, tj. Uniwersytecie Adama Mickiewicza oraz AWF, obowiązują takie same opłaty w wysokości 1 900 złotych za semestr.

Studia bezpłatne w Poznaniu – zasady rekrutacji

W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Turystyka i rekreacja na Uniwersytecie Adama Mickiewicza - rok 2022/23

Zasady rekrutacji Uniwersytet Adama Mickiewicza


Gospodarka turystyczna na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu - rok 2022/23

Predyspozycje do studiowania turystykiKierunek turystyka jest stosunkowo młody, ale od kilkunastu lat nieustannie cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze strony osób, które szukają dla siebie ciekawej drogi zawodowej. Studia na kierunku turystyka znajdziemy zarówno na uczelniach państwowych, jak i prywatnych. Są prowadzone w systemie pierwszego i drugiego stopnia, w formie stacjonarnej i niestacjonarnej. Na większości uczelni studenci mają tez do wyboru wiele ciekawych specjalizacji, dzięki temu mogą wybrać taką opcję, która będzie najbardziej zgodna z ich zainteresowaniami. Warto jednak mieć świadomość, że kierunek turystyka z pewnością nie jest dla każdego i aby kształcić się w tej dziedzinie, trzeba mieć konkretne predyspozycje oraz umiejętności.

Osoby, które chcą studiować turystykę i rozwijać się w branży turystycznej, powinny być przede wszystkim ciekawe świata, lubić podróże i odkrywanie nowych miejsc, a także mieć już na koncie sporo ciekawych wyjazdów. Ważna jest również dobra orientacja w świecie, znajomość wielu zagadnień z dziedziny ekonomii, gospodarki czy polityki. Studenci turystyki, którzy chcą realizować się w tej branży, powinny być otwarci na świat i nowych ludzi, lubić podróżować i zmieniać miejsce pobytu. Kierunek ten nie jest raczej dobrą propozycją dla domatorów, którym marzy się jedynie praca przy biurku. Przyda się również bardzo dobra organizacja czasu i pracy, samodzielność w działaniu oraz umiejętności negocjacyjne. Jak w wielu innych branżach, także w turystyce przyda się zdolność do pracy pod presją czasu oraz umiejętności negocjacyjne i łagodzenia konfliktów.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku turystyka w PoznaniuAbsolwenci turystyki mają w Poznaniu sporo możliwości znalezienia pracy w wyuczonym zawodzie. Przede wszystkim, mogą pracować w biurach podróży, agencjach turystycznych, firmach zajmujących się organizacją wypoczynku dla dorosłych i dla dzieci, a także w firmach zajmujących się transportem krajowym czy międzynarodowym. Osoby, które nieco dłużej popracują w tej branży, mogą również zakładać własne firmy zajmujące się obsługą ruchu turystycznego. Z roku na rok rośnie liczba osób zainteresowanych zorganizowanymi podróżami, a co za tym idzie, zapotrzebowanie na profesjonalistów w branży turystycznej również jest coraz większe.

Osoby po kierunku turystyka mogą również pracować w hotelach, ośrodkach turystycznych, biurach zajmujących się organizacją wycieczek po mieście i okolicach, a także we wszystkich innych miejscach, które zajmują się obsługą ruchu turystycznego. Spore możliwości mogą również znaleźć w mediach, szczególnie tych branżowych, zajmujących się podróżami czy ciekawymi kierunkami wakacyjnymi. Osoby po turystyce, które chcą mieć ciekawą i dobrą pracę, powinny nieustannie się dokształcać i podnosić kwalifikacje. Kierunek ten co roku kończą tysiące osób i z pewnością nie każdy będzie miał możliwość pracy w wyuczonym zawodzie. Im więcej dodatkowych kompetencji, tym większe szanse na dobre zatrudnienie.
Jeśli szukasz także innych kierunków w tym mieście zapoznaj się z listą uczelni, które prowadzą studia na kierunku filologia angielska w Poznaniu

Data publikacji: 08-04-2022