Znajdź swoje wymarzone studia w Poznaniu

9 uczelni w Poznaniu - kierunek Turystyka

Adres: ul. Powstańców Wielkopolskich

61-895 Poznań

Tel.: 61 655-33-00

FAX.: 61655-32-27

www.wsb.pl/poznan

Nasze wydziały/kierunki

Zarządzanie (zobacz specjalizacje) Turystyka i rekreacja (zobacz specjalizacje) Informatyka (zobacz specjalizacje)
Finanse i rachunkowość (zobacz specjalizacje) Bezpieczeństwo wewnętrzne (zobacz specjalizacje) Administracja (zobacz specjalizacje)
Inżynieria zarządzania (zobacz specjalizacje) Logistyka (zobacz specjalizacje) Prawo w biznesie (zobacz specjalizacje)
Prawo (zobacz specjalizacje) Turystyka i rekreacja (zobacz specjalizacje) Zarządzanie (zobacz specjalizacje)
Handel międzynarodowy (zobacz specjalizacje) Psychologia w biznesie (zobacz specjalizacje) Finanse i rachunkowość (zobacz specjalizacje)
Computer Science – BSc. degree program (zobacz specjalizacje) Engineering Management- BSc. degree program (zobacz specjalizacje) English Philology (zobacz specjalizacje)
International Trade (zobacz specjalizacje) Finanse i rachunkowość - studia dualne (zobacz specjalizacje) Management (zobacz specjalizacje)
Informatyka (zobacz specjalizacje) Management (zobacz specjalizacje) Zarządzanie- studia online (zobacz specjalizacje)
Zarządzanie dla inżynierów (zobacz specjalizacje)

Adres: ul. Wieniawskiego 1

61-712 Poznań

Tel.: 61 829 40 00

FAX.:

amu.edu.pl

Nasze wydziały/kierunki

Administracja Akustyka (zobacz specjalizacje) Archeologia
Astronomia Bałkanistyka Bezpieczeństwo narodowe
Biofizyka (zobacz specjalizacje) Bioinformatyka Biologia (zobacz specjalizacje)
Biotechnologia Chemia (zobacz specjalizacje) Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (zobacz specjalizacje)
Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej Etnologia
Europeistyka Europeistyka kulturowa Filmoznawstwo i kultura mediów
Filologia (zobacz specjalizacje) Filologia angielska (zobacz specjalizacje) Filologia polska
Filologia polska jako obca Filologiczno-historyczne studia środkowoeuropejskie Filozofia (zobacz specjalizacje)
Fizyka Fizyka medyczna Geografia (zobacz specjalizacje)
Geoinformacja Geologia (zobacz specjalizacje) Gospodarka przestrzenna (zobacz specjalizacje)
Gospodarka wodna Historia (zobacz specjalizacje) Historia sztuki
Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo Informatyka Kognitywistyka
Komunikacja europejska (zobacz specjalizacje) Kultura klasyczna Kulturoznawstwo (zobacz specjalizacje)
Matematyka Media interaktywne i widowiska Miedzyobszarowe Indywidualne Studia Humanistyczne (MISH)
Muzykologia Ochrona dóbr kultury Ochrona środowiska (zobacz specjalizacje)
Optometria Pedagogika (zobacz specjalizacje) Politologia (zobacz specjalizacje)
Praca socjalna Prawo (zobacz specjalizacje) Psychologia
Reżyseria dźwięku Socjologia Stosunki międzynarodowe (zobacz specjalizacje)
Techniczne zastosowanie internetu Technologie komputerowe Teologia (zobacz specjalizacje)
Turystyka i rekreacja (zobacz specjalizacje) Wiedza o teatrze Wschodnioznawstwo
Zarządzanie Geodezja i kartografia

Adres: al. Niepodległości 10

61-875 Poznań

Tel.: 61 856-91-91

FAX.: 61 866-89-24

www.ue.poznan.pl

Nasze wydziały/kierunki

Kierunek: EkonomiaWydział Ekonomii (zobacz specjalizacje) Kierunek: Finanse i rachunkowość biznesuWydział Zarządzania (zobacz specjalizacje) Kierunek: TowaroznawstwoWydział Towaroznawstwa (zobacz specjalizacje)
Kierunek: Informatyka i ekonometriaWydział Informatyki i Gospodarki Elektronicznej (zobacz specjalizacje) Kierunek: Międzynarodowe stosunki gospodarczeWydział Gospodarki Międzynarodowej (zobacz specjalizacje) Kierunek: Finanse i rachunkowość Wydział Ekonomii (zobacz specjalizacje)
Kierunek: Polityka społeczna Wydział Ekonomii (zobacz specjalizacje) Kierunek: Zarządzanie i inżynieria produkcjiWydział Towaroznawstwa (zobacz specjalizacje) Kierunek: Gospodarka przestrzennaWydział Zarządzania (zobacz specjalizacje)
Kierunek: ZarządzanieWydział Zarządzania (zobacz specjalizacje) Kierunek: Gospodarka turystycznaWydział Gospodarki Międzynarodowej Kierunek prawno-ekonomiczny Wydział Prawa i Administracji
Kierunek: Product & Process Management Kierunek: Finance

Adres: ul. Wojska Polskiego 28

60-637 Poznań

Tel.: 61 846 64 00, 61 848 70 10, 61 848 70 11

FAX.:

www.up.poznan.pl

Nasze wydziały/kierunki

Architektura krajobrazu Biologia Biotechnologia
Dietetyka Ekonomia Finanse i rachunkowość
Gospodarka przestrzenna Informatyka i agroinżynieria Inżynieria środowiska
Leśnictwo (zobacz kierunki) Ochrona środowiska (zobacz kierunki) Polityka społeczna
Rolnictwo (zobacz kierunki) Technologia drewna (zobacz kierunki) Technologia żywności i żywienie człowieka
Zootechnika Ekoenergetyka Weterynaria
Ogrodnictwo Inżynieria i gospodarka wodna Inżynieria rolnicza
Medycyna roślin (zobacz kierunki) Projektowanie mebli Turystyka przyrodnicza
Inżynieria biotworzyw Ochrona przyrody Agroturystyka
Neurobiologia Analityka żywności Jakość i bezpieczeństwo żywności
Towaroznawstwo

Adres: ul. Królowej Jadwigi 27/39

61-871 Poznań

Tel.: 61 835-50-81

FAX.: 61 835-50-81

www.awf.poznan.pl

Nasze wydziały/kierunki

Wydział Wychowania Fizycznego Sportu i Rehabilitacji (zobacz kierunki) Wydział Turystyki i Rekreacji (zobacz kierunki) ZAMIEJSCOWY WYDZIAŁ KULTURY FIZYCZNEJ (zobacz kierunki)

Uczelnie Turystyka i Rekreacja w Poznaniu

Opis kierunku

Turystyka i rekreacja to kierunek, który zadowoli wszystkich lubiących podróże na własną rękę, wycieczki zorganizowane czy interesujących się zabytkami i historią. Na zajęciach poznacie geografię krajów świata, sposoby zarządzania hotelem i biurem podróży. Nauczycie się jak traktować klientów oraz w jaki sposób organizować czas i rozrywkę podczas imprez zorganizowanych. Te studia to połączenie zarządzania, nauk związanych z przyrodą oraz psychologią.

Liczba uczelni

W Poznaniu Turystykę i Rekreację można studiować na Uniwersytecie Adama Mickiewicza oraz Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego. Wyższa Szkoła Bankowa, Wyższa Szkoła Hotelarstwa i gastronomii czy Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa to prywatne uczelnie, które oferują ten kierunek studiów.

Tryby Studiowania

Uniwersytet Adama Mickiewicza oferuje możliwość studiowania w dwóch trybach: stacjonarnym oraz niestacjonarnym zaocznym. Na AWF kandydaci również mają do wyboru 2 systemy studiów.

Ceny

Na uczelniach publicznych, tj. Uniwersytecie Adama Mickiewicza oraz AWF, obowiązują takie same opłaty w wysokości 1 900 złotych za semestr.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji
W tej części artykuły przeczytacie jakie przedmioty zdawane na maturze będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Są one różne w zależności od uczelni.

Zasady rekrutacji Uniwersytet Adama Mickiewicza


zasady rekrutacji uwr


Zasady rekrutacji AWF im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu

zasady rekrutacji uwr


Predyspozycje do studiowania turystykiKierunek turystyka jest stosunkowo młody, ale od kilkunastu lat nieustannie cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze strony osób, które szukają dla siebie ciekawej drogi zawodowej. Studia na kierunku turystyka znajdziemy zarówno na uczelniach państwowych, jak i prywatnych. Są prowadzone w systemie pierwszego i drugiego stopnia, w formie stacjonarnej i niestacjonarnej. Na większości uczelni studenci mają tez do wyboru wiele ciekawych specjalizacji, dzięki temu mogą wybrać taką opcję, która będzie najbardziej zgodna z ich zainteresowaniami. Warto jednak mieć świadomość, że kierunek turystyka z pewnością nie jest dla każdego i aby kształcić się w tej dziedzinie, trzeba mieć konkretne predyspozycje oraz umiejętności.

Osoby, które chcą studiować turystykę i rozwijać się w branży turystycznej, powinny być przede wszystkim ciekawe świata, lubić podróże i odkrywanie nowych miejsc, a także mieć już na koncie sporo ciekawych wyjazdów. Ważna jest również dobra orientacja w świecie, znajomość wielu zagadnień z dziedziny ekonomii, gospodarki czy polityki. Studenci turystyki, którzy chcą realizować się w tej branży, powinny być otwarci na świat i nowych ludzi, lubić podróżować i zmieniać miejsce pobytu. Kierunek ten nie jest raczej dobrą propozycją dla domatorów, którym marzy się jedynie praca przy biurku. Przyda się również bardzo dobra organizacja czasu i pracy, samodzielność w działaniu oraz umiejętności negocjacyjne. Jak w wielu innych branżach, także w turystyce przyda się zdolność do pracy pod presją czasu oraz umiejętności negocjacyjne i łagodzenia konfliktów.

Perspektywy pracy po studiach na kierunku turystyka w PoznaniuAbsolwenci turystyki mają w Poznaniu sporo możliwości znalezienia pracy w wyuczonym zawodzie. Przede wszystkim, mogą pracować w biurach podróży, agencjach turystycznych, firmach zajmujących się organizacją wypoczynku dla dorosłych i dla dzieci, a także w firmach zajmujących się transportem krajowym czy międzynarodowym. Osoby, które nieco dłużej popracują w tej branży, mogą również zakładać własne firmy zajmujące się obsługą ruchu turystycznego. Z roku na rok rośnie liczba osób zainteresowanych zorganizowanymi podróżami, a co za tym idzie, zapotrzebowanie na profesjonalistów w branży turystycznej również jest coraz większe.

Osoby po kierunku turystyka mogą również pracować w hotelach, ośrodkach turystycznych, biurach zajmujących się organizacją wycieczek po mieście i okolicach, a także we wszystkich innych miejscach, które zajmują się obsługą ruchu turystycznego. Spore możliwości mogą również znaleźć w mediach, szczególnie tych branżowych, zajmujących się podróżami czy ciekawymi kierunkami wakacyjnymi. Osoby po turystyce, które chcą mieć ciekawą i dobrą pracę, powinny nieustannie się dokształcać i podnosić kwalifikacje. Kierunek ten co roku kończą tysiące osób i z pewnością nie każdy będzie miał możliwość pracy w wyuczonym zawodzie. Im więcej dodatkowych kompetencji, tym większe szanse na dobre zatrudnienie.
Jeśli szukasz także innych kierunków w tym mieście zapoznaj się z listą uczelni, które prowadzą studia na kierunku filologia angielska w Poznaniu

Data publikacji: 23-08-2019