Znajdź swoje wymarzone studia w Poznaniu

2 uczelnie w Poznaniu - kierunek Ekonomia

Adres: al. Niepodległości 10

61-875 Poznań

Tel.: 61 856-91-91

FAX.: 61 866-89-24

www.ue.poznan.pl

Adres: ul. Wojska Polskiego 28

60-637 Poznań

Tel.: 61 846 64 00, 61 848 70 10, 61 848 70 11

FAX.:

www.up.poznan.pl

Uczelnie z kierunkiem ekonomia w Poznaniu

Liczba uczelni

Ekonomię w Poznaniu możemy studiować na 2 uczelniach publicznych: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu.

Tryby studiowania

Ekonomię, podobnie jak większość kierunków możesz studiować na trzech trybach: dziennie, zaocznie i wieczorowo. Od nas zależy, który tryb studiów wybierzemy. Tryb zaoczny idealny jest dla osób pracujących, ale należy pamiętać, że w tym trybie oferowane są jedynie studia płatne, choć zawsze możemy liczyć na stypendium, które pokryje nam koszty studiów.

Ceny

Kierunek ekonomia w Poznaniu może nas kosztować od 1500 do 2200 zł, co w porównaniu do innych kierunków nie jest wysoką ceną. Opłata może wzrosnąć gdy zdecydujemy się kontynuować naukę na studiach magisterskich. Warto pamiętać, że opłata nie zawiera pomocy naukowych o które student musi zadbać sam.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Zasady rekrutacji Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu


Aktualizacja 2019
Źródło: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu


Zasady rekrutacji Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu


Aktualizacja 2019
Źródło: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu


Perspektywy pracy

Ekonomia od lat cieszy się dużą popularnością wśród kandydatów na studia i nie ma w tym nic dziwnego, bowiem ekonomiści są potrzebni w każdym większym przedsiębiorstwie czy korporacji. Jeśli lubicie cyferki i jesteście fanami Excela na pewno odnajdziecie się na swoim przyszłym stanowisku. Po kierunku ekonomicznym nie trzeba ograniczać się jedynie do zawodu księgowego, można również pracować w działach kadrowych, zajmować się analizami finansowymi a nawet logistyką.

Szczegółowy zasady rekrutacji oraz informacje o tych i innych uczelniach z poznania znajdziecie tu - studia w poznaniu.

Studia ekonomiczne Poznań, specjalizacje:

Bankowość i Finanse

Kierunek studiów oferuje dobre zatrudnienie w jednostkach finansowych oraz bankowych. Umiejętność logicznego myślenia, analizy oraz ścisły umysł to podstawowe cechy charakterystyczne studentów. W trakcie nauki zostaną poruszone zarówno tematy ściśle związane z ekonomią, jak i przekazana zostanie wiedza odnośnie banków i prawa.
Specjalizację prowadzi Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu.

Inwestycje i nieruchomości

Inwestycje i nieruchomości to kierunek przeznaczony dla osób wykazujących się umiejętnością dobrego gospodarowania środkami finansowymi, a także przyszłościowym myśleniem. Zakończenie edukacji umożliwia podjęcie zatrudnienia w sektorze publicznym oraz prywatnym. Program nauczania skupia się zarówno na przekazaniu wiedzy teoretycznej, jak i oferuje odpowiednie ćwiczenia praktyczne.
Specjalizację prowadzi Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu.

Finanse i biznes międzynarodowy

Osoby rozpoczynające naukę w tym kierunku pragną dowiedzieć się w jaki sposób funkcjonują przedsiębiorstwa międzynarodowe, a także kto zarządza pieniędzmi występującymi w gospodarce. W przyszłości absolwenci mogą podjąć zatrudnienie jako specjaliści finansowi bądź praktykanci biznesowi. Zajęcia mają głównie postać ćwiczeń, które umożliwiają pracę na odpowiednich przykładach. Studenci często korzystają z laboratoriów komputerowych, a do tego współdziałają z partnerami biznesowymi.
Specjalizację prowadzi Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu.

Ekonomia globalna i menadżerska

Studenci przyswajają współczesne informacje związane z ekonomią. Program edukacyjny zajęć został tak stworzony, że absolwenci wiedzą w jaki sposób skorzystać z przekazanych im informacji w jednostkach gospodarczych, finansowych i innych. Stają się oni właścicielami solidnej porcji wiedzy ekonomiczne oraz menadżerskiej.
Specjalizację prowadzi Uniwersytet ekonomiczny w Poznaniu.

Ekonomia pracy i zarządzanie kadrami

W trakcie zajęć studenci uzyskują wiedzę z zakresu mikro oraz makroekonomii, która przekłada się na efektywność w trakcie pracy. Uczą się oni jak zoptymalizować pracę zatrudnionych osób oraz jak nimi kierować. Przyszłościowy zawód, który wymaga bystrego umysłu.
Specjalizację prowadzi Uniwersytet ekonomiczny w Poznaniu.

Data publikacji: 26-03-2019