Znajdź swoje wymarzone studia w Poznaniu

7 uczelni w Poznaniu - kierunek Psychologia

Adres: ul. Robocza 4

61-538 Poznań

Tel.: 61 835 15 11, 601 305 212

FAX.: 61 835 15 04

Galeria Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości (WSZiB) w Poznaniu
Galeria Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości (WSZiB) w Poznaniu

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Oferta edukacyjna - Uczelni

Lista specjalizacji

Psychologia biznesu

Adres: ul. Powstańców Wielkopolskich

61-895 Poznań

Tel.: 61 655-33-00

FAX.: 61655-32-27

Galeria Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Psychologia w biznesie (zobacz specjalizacje)

Adres: ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 10

61-719 Poznań

Tel.: 61 27 11 222, 61 858 43 21

FAX.: 61 858-43-69

Galeria SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny Poznań
Galeria SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny Poznań
Galeria SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny Poznań

Nasze wydziały/kierunki/specjalizacje

Psychologia (zobacz specjalizacje) Psychologia dla magistrów i licencjatów* (zobacz specjalizacje)

Adres: ul. Wieniawskiego 1

61-712 Poznań

Tel.: 61 829 40 00

FAX.:

amu.edu.pl

Adres: ul. Elizy Orzeszkowej 1

60-778 Poznań

Tel.: 61 670-33-11, 61 851-05-18

FAX.: 61 642-15-99

www.wsb.net.pl/ucz

Studia na kierunku psychologia w Poznaniu

Liczba uczelni

Jeśli szukamy uczelni w Poznaniu na której możemy studiować psychologię możemy wybrać z 6 uczelni prywatnych: Uniwersytet SWPS Poznań, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wyższa Szkoła Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I, Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości, Europejska Wyższa Szkoła Biznesu oraz Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa. Jeśli natomiast wolimy studiować na uczelni publicznej ten kierunek oferuje Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Tryby studiowania

Psychologię możemy studiować na trzech różnych trybach: dziennie – od poniedziałku do piątku, wieczorowo – od poniedziałku do piątku w godzinach wieczornych oraz zaocznie – w weekendy (na niektórych uczelniach również w piątkowe popołudnia). Studia na tym kierunku trwają od 3 do 5 lat, możemy studiować 3 lata kończąc naukę z tytułem licencjata i później uzupełnić to 2-letnimi studiami magisterskimi bądź udać się od razu na studia jednolite magisterskie trwające 5 lat.

Ceny

Za studia na kierunku psychologia w tym mieście zapłacimy od 2250 do 3950 zł za semestr. Koszty mogą zmieniać się w zależności od trybu studiowania oraz stopnia studiów. Warto dokładnie zapoznać się z cennikami dostępnymi na stronach uczelni oraz pamiętać, że często musimy uiścić jeszcze opłatę rekrutacyjną oraz ponieść koszty związane z wyrobieniem legitymacji.

Studia bezpłatne – zasady rekrutacji

Zasady rekrutacji Uniwersytet Adama Mickiewicza w PoznaniuAktualizacja 2019
Źródło: Uniwersytet Adama Mickiewicza


Perspektywy pracy

Psycholog jest zawodem specyficznym, jako jeden z nielicznych w dzisiejszych czasach nie musi martwić się rozwojem technologicznym i tym, że kiedyś zastąpią go maszyny. Decydując się na ten zawód musimy pamiętać, że ludzie będą nas obdarzać ogromnym zaufaniem i liczyć od nas na wysoką empatyczność. Po ukończeniu tego kierunku oprócz standardowej pracy psychologa możemy pracować również jako psychoterapeuta, doradca zawodowy czy coatch. Wato zaznaczyć, że umiejętności zdobyte podczas studiów przydadzą nam się niezależnie od wykonywanego później zawodu.

Jeśli interesują was inne kierunki zachęcamy do zapoznania się z listą uczelnie w poznaniu.

Studia psychologiczne Poznań specjalizacje:

Psychologia ogólna

Psychologia ogólna jest kierunkiem skierowanym dla osób, które są w stanie dostrzegać problemy drugiego człowieka oraz chcą mu pomóc. Po otrzymaniu wykształcenia można rozpocząć pracę w jednostkach edukacyjnych oraz pomocy społecznej, a także prowadzić własną poradnię psychologiczną.
Specjalizację prowadzi Uniwersytet SWPS.

Psychologia biznesu

Wiele przedsiębiorstw korzysta z pomocy psychologów, którzy mają za zadanie wspierać zatrudniony personel oraz pomagać im w osiąganiu lepszych wyników w wykonywanej pracy. Studia dostarczają informacji na temat metod optymalizowania własnych umiejętności, zmagania się ze stresem oraz walki z uzależnieniami.
Specjalizację prowadzi Uniwersytet SWPS.

Psychologia marketingu i reklamy

Kierunek psychologia marketingu i reklamy skupia się na rozwiązaniach teoretycznych stworzonych w psychologii poznawczej, kształci z zakresu wykorzystania psychologii poznawczej zarówno w marketingu, jak i reklamie. Absolwenci otrzymają pracę głównie w dużych korporacjach zatrudniających duże ilości pracowników.
Specjalizację prowadzi Uniwersytet SWPS.

Psychologia negocjacji

Absolwenci tego kierunku zostaną mediatorami oraz negocjatorami. Wiedzą oni przede wszystkim w jaki sposób zmagać się z konfliktami pomiędzy dwoma jednostkami oraz tymi występującymi w społeczeństwie.
Specjalizację prowadzi Uniwersytet SWPS.

Psychologia menadżera

Studia skupiają się na psychologii społecznej, ale uczą również odnośnie działania w biznesie związanego ze strukturą psychospołeczną jednostki. W trakcie nauki student zapozna się z metodami porozumiewania się oraz zasadami pracy grupowej. Specjalizację prowadzi Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu.

Psychologia wspierania rozwoju osobistego i zawodowego

Kierunek bazuje przede wszystkim na pracy z drugim człowiekiem, pomaga znaleźć właściwą ścieżkę życiową oraz pracę nad karierą. Absolwenci są kreatywni oraz dostrzegają cechy oraz umiejętności, których nie widać na pierwszy rzut oka.
Specjalizację prowadzi Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu.

Data publikacji: 26-03-2019