Znajdź swoje wymarzone studia w Poznaniu

Pomoc drogowa — skorzystaj i uniknij mandatu!

Pomoc drogowa — skorzystaj i uniknij mandatu!

Zdarzyło Ci się, że samochód odmówił posłuszeństwa i musiałeś je holować? Korzystałeś z usług pomocy drogowej, czy może holowałeś auto na własną rękę? Dowiedz się, dlaczego warto korzystać z usług profesjonalnych firm. Przedstawiamy listę mandatów, które można uniknąć, dzięki korzystaniu z pomocy drogowej!

Pomoc drogowa — kiedy z niej korzystać?


Nie sposób jest przewidzieć nadchodzącą usterkę lub awarie pojazdu na drodze. Dlatego tez zawsze warto mieć przy sobie kontakt do kogoś, kto w razie takie zdarzenia, będzie mógł pomóc w holowaniu pojazdu. Z pewnością taką firmą jest Pomoc Drogowa MMM Service, która dociera na miejsca awarii przez 24 h na dobę. Jednak w dalszym ciągu zdarzają się kierowcy, którzy porywają się na holowanie samochodu na własną rękę. Jak się jednak okazuje pomysł ten nie zawsze może okazać się trafny. Pomoc drogowa pod kilkoma względami jest znacznie trafniejszym wyborem. Przewagę zapewniają ją elastyczne godziny pracy — nie ważne o jakiej porze dnia, czy nocy zadzwonisz, a uzyskasz potrzebną pomoc na drodze. Możesz również liczyć na profesjonalną obsługę każdego dnia w ciągu roku. Powodów, dla których lepiej nie podejmować się samodzielnego holowania jest jednak znacznie więcej.

Dlaczego warto korzystać ze wsparcia pomocy drogowej?


Pomoc drogowa udzieli Ci wsparcia w sytuacjach, które mogą wydawać się bez wyjścia. Po jej pomoc warto jednak zgłaszać się nie tylko w przypadkach, gdy nie masz do kogo zwrócić się z prośba o holowanie. To rozsądne rozwiązanie z każdej sytuacji. Dzięki wsparciu profesjonalistów bezpiecznie odholujesz pojazd — nie uszkadzając go. Zaoszczędzisz przy tym również wiele nerwów i sił. Przede wszystkim jednak możesz uniknąć wielu mandatów. Jak się bowiem okazuje, podczas samodzielnego holowania można popełnić wiele błędów, które mogą Cię wiele kosztować. Zwłaszcza w sytuacjach, gdy jest to zabronione prawnie.

Kiedy nie można holować auta samodzielnie?


W niektórych sytuacjach za błędy popełnione w trakcie samodzielnego holowania można zapłacić nie tylko zdrowiem, ale również i otrzymać za to mandat. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami holowanie pojazdu zabronione jest, w sytuacjach, gdy:

 • Pojazd przeznaczony do holowania nie posiada zaczepów holowniczych;

 • Pojazd przeznaczony do holowania posiada niesprawny system kierowniczy lub hamulcowy;

 • Pojazd znajduje się na autostradzie.


W wymienionych przypadkach samochód, holowanie może przeprowadzić jedynie pomoc drogowa, którą należy niezwłocznie wezwać. Jak się również okazuje w sytuacjach tych nie warto ryzykować holowaniem pojazdu na własną rękę. Może się to bowiem okazać bardzo kosztowne. Jaki mandat można otrzymać za niepoprawne holowanie?

Dlaczego nie można samodzielnie holować na autostradzie?


Tradycyjne metody holowania zawodzą w miejscach, które potrafią być wyjątkowo niebezpieczne — nawet dla auta, które w trakcie holowania osiąga około 60 km/h. Prędkość ta okazuje się jednak być niczym w porównaniu do maksymalnie dozwolonej prędkości na autostradzie, która jest o ponad dwukrotnie wyższa! Holowanie auta na własną rękę w takim miejscu, naraża wielu uczestników ruchu drogowego na groźny wypadek. Za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego mogą zostać ukarane nawet podmioty oferujące pomoc drogową. Za co grożą kierowcom w trakcie holowania największe kary?
 

Mandaty za niepoprawne holowanie 2021 r.


trojkat

Pamiętaj, że dość słono możesz również zapłacić za brak odpowiedniego oznakowania na drodze.
 
Jak się okazuje, w trakcie samodzielnego holowania można popełnić wiele błędów, za które można słono zapłacić. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem mandatom podlegają m.in.:

 • Holowanie samochodu przez osobę, która nie posiada wymaganych do tego uprawnień – 250 zł;

 • Holowanie pojazdu na zbyt sztywnym/miękkim połączeniu w przypadku niesprawnego jednego/dwóch układów hamulcowych – 250 zł;

 • Holowanie pojazdu bez sprawnego układu kierowniczego lub hamulcowego – 250 zł;

 • Holowanie więcej niż jeden samochód – 250 zł;

 • Holowanie z dodatkową naczepą – 250 zł;

 • Złe połączenie pojazdów w trakcie holowania – 150 zł;

 • Brak trójkąta lub jego niepoprawne użycie – 150 zł;

 • Brak włączonych świateł mijania w pojeździe holującym – 100 zł;

 • Brak właściwej odległości pomiędzy pojazdami – 100 zł;

 • Brak oznakowania połączenia pomiędzy pojazdami – 100 zł.


 
dokumenty.jpg

Nie ryzykuj otrzymania mandatu i skorzystaj z usług pomocy drogowej!
 
Niespełnienie kilku z warunków w tym samym czasie może okazać się znacznie droższe niż ściągnięcie na miejsce zdarzenia lawety. Z drugiej jednak strony kary te są i tak niczym w stosunku do tego, że błędy popełnione w trakcie holowania, można przypłacić życiem wielu osób. Dla bezpieczeństwa swojego i innych warto skontaktować się z pomocą drogową. Pomoże to uniknąć nieplanowanych wydatków oraz zaoszczędzić na nerwach.

Pomoc drogowa — na co można liczyć?


awaria.jpg

Zadzwoń do pomocy drogowej i skorzystaj z możliwości naprawy pojazdu!
Wbrew pozorom pomoc drogowa świadczy usługi nie tylko z zakresu holowania samochodów. Oferta usług świadczonych przez pomoc drogową jest znacznie szersza. W wielu przypadkach obejmuje ona też pomoc mechanika lub elektryka samochodowego. Poza dowiezieniem auta do punktu naprawy, pracownicy pomocy drogowej często we własnym zakręcie podejmują się również podwiezienia właściciela uszkodzonego auta na wskazany przez niego adres. Obsługa pomocy drogowej może również dowieźć paliwo, samochód zastępczy lub pomóc w znalezieniu najbliższego w okolicy noclegu. Jak widać, wezwanie pomocy drogowej nie zawsze musi się kończyć na holowaniu. W przypadku usterek, które można naprawić od ręki — pracownicy pomocy drogowej podejmują się tego. Niezależnie od tego, co dokładnie się wydarzyło — zawsze warto zadzwonić i zapytać o pomoc. Nawet jeżeli powodem wezwania są palące się przy kierownicy kontrolki. 

Data publikacji: 04-08-2021

Aktualności z Poznania