Znajdź swoje wymarzone studia w Poznaniu

Studia związane z motoryzacją - czy warto?

Studia związane z motoryzacją - czy warto?

Motoryzacją pasjonuje się mnóstwo osób, bez względu na wiek i płeć. Wielu ludzi pracuje także w branży motoryzacyjnej i uczyniło z niej sposób na życie. Jeśli chodzi o studia w tym zakresie, to oferta polskich uczelni jest dość uboga. Jaki kierunek studiować, aby znaleźć zatrudnienie w sektorze motoryzacyjnym?

Kierunki studiów związane pośrednio z motoryzacją


Motoryzacja to rozległa dziedzina, która dzieli się na mnóstwo specjalizacji. Decydując się na takie studia, warto odpowiednio je ukierunkować już na samym początku. Trzeba mieć na uwadze fakt, że studia o profilu motoryzacyjnym wiążą się nierozerwalnie z naukami ścisłymi.

Jaki kierunek studiów wybrać?


Dla pasjonatów samochodów i ich budowy dobrym rozwiązaniem jest wybór studiów inżynierskich, np. o profilu transportowym. Można także zdecydować się na specjalizację związaną z diagnostyką pojazdów. Motoryzacja pośrednio wiąże się z takimi kierunkami, jak logistyka, a nawet ekonomia. Specjalizacja pojazdowa przyciąga miłośników motoryzacji, ale także ekspertów, którzy swoją wiedzę chcą wykorzystać w pracy.

Perspektywy pracy po studiach związanych z motoryzacją


Jak już wcześniej wspomniano, motoryzacja to szeroka dyscyplina i zatrudnienie w tym sektorze może mieć różny charakter - od managera do mechanika. Absolwenci studiów na kierunkach motoryzacyjnych mogą znaleźć zatrudnienie w przemyśle motoryzacyjnym, np. w firmach produkujących części samochodowe. Ukończenie kierunku Logistyka pozwala na zarządzanie i kontrolę transportu.

Studia związane z motoryzacją - czy warto się na nie zdecydować?


Odpowiedź brzmi - tak. Techniczne kierunki studiów z perspektywy czasu zyskują na popularności dlatego, że dają możliwość stabilnego zatrudnienia i dobrze płatnej pracy. Co więcej, ukończenie takich studiów pozwala absolwentom uzyskać zarówno wiedzę teoretyczną, jak i zdobyć doświadczenie w praktyce. Student kształci się w zakresie budowy, eksploatacji, serwisu, diagnostyki pojazdów, ale również poznaje procesy produkcyjne i zarządza transportem. Kierunki techniczne podążają za najnowszymi trendami i przystosowują absolwentów do nowoczesnych rozwiązań. Dzięki temu stają się oni specjalistami w swoim fachu.

Kierunki techniczne związane z motoryzacją na WSEiZ


Wyższa Szkoła Zarządzania i Ekologii w Warszawie to jedyna niepubliczna uczelnia w województwie mazowieckim, która posiada uprawnienia na kierunku Mechanika i Budowa maszyn. To kierunek przyszłości, który umożliwia absolwentom zdobycie wykształcenia technicznego, a następnie otwiera przed nimi szerokie możliwości na rynku pracy dzięki wszechstronnym kompetencjom. Uczelnia stawia na innowacyjne kształcenie, które odbywa się z pomocą doświadczonych wykładowców. Przekazują oni studentom nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także dzielą się z nimi praktycznymi rozwiązaniami. To sprawia, że absolwenci z tytułem inżyniera są gotowi do podjęcia pracy w przemyśle maszynowym. Co ważne, WSEiZ oferuje swoim słuchaczom kontynuację edukacji na studiach II stopnia na kierunku pokrewnym.undefined

Data publikacji: 21-12-2021

Aktualności z Poznania